Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Manfrotto 502AH - neutralna poloha

lhomer
2016-09-20 10:31:03+02
Ahojte,

mam novu hlavu. V neutralnej polohe ja zaklonena dozadu. Mam aj pocit, ze pruzina, ktora kompenzuje naklon je silnejsia v smere dopredu ako pri zaklone.

Je to okej alebo to mam reklamovat/vratit?

diky
 
RLCV
2016-09-20 21:55:39+02
skus zvysit DRAG na tej osi.. neviem ci to tak nahodou nie je na 502 schvalne kvoli kompenzacii vahy objektivu pri minimalnom odpore. napr na 504 je nastavitelna protivaha, na 502 je fixna a toto je zrejme jej dosledok.. mozem sa zajtra pozriet ako je to na mojej 502ke
 
RLCV
2016-09-21 16:05:00+02
mrkol osm na to.. pri povolenom Dragu je aj na mojej 502 rovnaky sklon.. bude to tou fixne prednastavenou pruzinou protivahy takze nic co by ta malo znepokojovat. staci pridat drag a je to
 
lhomer
2016-09-22 23:15:36+02
@krtkoo diky moc. Je to tak ako hovoris. Btw: nemas nejaku vychytavku ako mozem zvysit zataz? Mam na tej hlave nikon d3200 s 35mm pevnym sklom co dokopy vazi asi polgramu mam na mysli nejake zavazia aby som trosku kompenzoval silu pruziny. Rozmyslal som nad umiestnenim zavazia na uchyt blesku len sa bojim ze ked tam dam kilove zelezo, tak to cele vyhnem.
 
RLCV
2016-09-23 11:09:38+02
no skoda ze si na to nemyslel ked si kupoval hlavu.. mozno by ti bola 504ka vhodnejsia.. chces mat stale povoleny DRAG uplne? to potmo straca ta "fluidna" videohlava svoju podstatu podla mna.. mas ju na foto alebo na video? ak na video tak by som videl riesenie v nejakom rail-systme s umiestnenym zavazim vpredu pod objektivom aby kompenzovalo pruzinu. ale ak si kupoval tuto hlavu na foto tak pouvazuj nad jej vymenou bud za 504HD (na nej sa da counterbalance uplne vypnut) alebo nad nejakou trojcestnou ked ti nechyba drag ktory ocividne mas nastaveny na minimum kedze ti vadi ze sa takto "zaklana dozadu"
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()