Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statívy genesis ( C1 Kit)

stokinger
2016-11-25 07:32:57+01
Zdravím, viem že je to tu už viackrát rozoberané ale potrebujem posunúť. Doteraz som mal statív velbon 750r, ktorý mi kvoli nososti a podobným vecim prestal vyhovovať...momentálne zháňam niečo nové v cene do cca 150e. Našiel som tento statív a ešte statívy triopo.. nie su moc známe a preto sa pýta či sa do nich oplatí isť kedže cena a parametre su bezkonkurenčné. Tiež chcem vyskúšať guľovú hlavu, budem fotiť prevažne wild, hmotnosť zostavy cca 2-4kg, dk
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-11-25 08:20:19+01
Znacka Triopo je u nas dobre znama. Vidno kopirovanie od Gitzo. Pre obcasne pouzitie su to fajn stativy, ale nie pre intenzivne, hlavne vlacenie po lese. Tu sa setrit neoplati. Triopo sa ti po par mesiacoch intenzivneho pouzivania rozpadne. Mam kamaratov, ktory tiez chceli usetrit a napokon vlastne prerobili, pretoze si do roka aj tak museli kupit poriadny stativ.
 
stokinger
2016-11-25 08:34:59+01
ROZUMIEM A čO GENEIS? NEvydrží ten carbón?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-11-25 09:30:36+01
príspevok od: stokinger
ROZUMIEM A čO GENEIS? NEvydrží ten carbón?
Nemam skusenost s touto znackou.
 
stokinger
2016-11-25 09:32:28+01
príspevok od: Karol Srnec
Nemam skusenost s touto znackou.
dík....
 
stokinger
2016-11-25 09:40:21+01
príspevok od: Karol Srnec
Znacka Triopo je u nas dobre znama. Vidno kopirovanie od Gitzo. Pre obcasne pouzitie su to fajn stativy, ale nie pre intenzivne, hlavne vlacenie po lese. Tu sa setrit neoplati. Triopo sa ti po par mesiacoch intenzivneho pouzivania rozpadne. Mam kamaratov, ktory tiez chceli usetrit a napokon vlastne prerobili, pretoze si do roka aj tak museli kupit poriadny stativ.
ten genesis ma 6 ročnú záruku čiže tam by mala byť nejaka životnosť
 
j.matrix
2016-11-25 11:14:39+01
chod si ich pozriet do obchodu v ba (utg), maju tam vystavene obidve znacky a mozes si porovnat
 
TheJester
2016-11-25 15:42:33+01
mam Genesis C5 a zatial ziadny problem, mas v tom aj monopod.myslim ze su potom este c1 a c3. rozmyslal som nad Triopo ale ked som to skusil tak sa mi zdalo ze je viac labilny. a hoci som povodne rozmyslal nad 4 sekciami noh, tak tie 3 su rozhodne pevnejsie. da sa k tomu potom dokupit aj L-kova dosticka Genesis.
http://www.mini-max.sk/stativy-monopody-hlavy/stativy/stativy-s-hlavou/genesis-base-c5-kit-karbonovy-stativ-s-hlavou
 
Martin Školiak
2016-11-26 15:21:03+01
príspevok od: stokinger
ten genesis ma 6 ročnú záruku čiže tam by mala byť nejaka životnosť
Za 6 rokov tú firmu už ani Gúgl nevygúgli, už bude 3 krát premenovaná. Potrebuješ sa poučiť na vlastnej chybe? Najnižšie do čoho by som išiel je Manfrotto rada 190.
 
stokinger
2016-11-26 15:30:28+01
príspevok od: Martin Školiak
Za 6 rokov tú firmu už ani Gúgl nevygúgli, už bude 3 krát premenovaná. Potrebuješ sa poučiť na vlastnej chybe? Najnižšie do čoho by som išiel je Manfrotto rada 190.
neviem ale firma genesis vyraba viacero veci okrem iného bicykle, brašne a podobne myslím že to nie je len taka hala bala firma... tak neviem...
 
stokinger
2016-11-26 15:35:14+01
a na druhej strane nezatracoval by som hned niekho kto možno nemá tradíciu ale môže mať dobré produkty... ano je to PL firma čo niekoho môže odrádzať ale poliaci su na mile daleko pred nami... bohužial vo všetkom takže toho by som sa nebál a viem o čom rozprávam kedže v PL som prakticky skoro ako doma o tom čo sa za lacný peniaz dovezie z PL na Slovensko to už je o inom (kde je dopyt tam bude ponuka)
 
Martin Školiak
2016-11-26 15:35:45+01
príspevok od: stokinger
neviem ale firma genesis vyraba viacero veci okrem iného bicykle, brašne a podobne myslím že to nie je len taka hala bala firma... tak neviem...
Ja sa vždy radšej v takýchto veciach spoľahnem na niečo čo je preverené časom.
 
stokinger
2016-11-26 15:37:44+01
príspevok od: Martin Školiak
Ja sa vždy radšej v takýchto veciach spoľahnem na niečo čo je preverené časom.
to ano len hovorím že genesis nie je až taká nepreverená značka - triopo je o inom... a navyše aj manfrotto kedysi začínalo a keby si ludia hovorili toto a nedali by im šancu asi by to nikam nedotiahli... preto sa pýtam či ma niekto statív od nich teda genesis a triopo...kamarat ma triopo je s nim sice spokojny ale použiva ho zriedka... genesis by mal byť o čosi lepší tak neviem...
 
firefox
2016-11-26 15:49:01+01
Mínusom je váha inak super.Cena statív +hlava 300e. Manfrotto 055XPROB.
 
stokinger
2016-11-26 15:51:15+01
príspevok od: firefox
Mínusom je váha inak super.Cena statív +hlava 300e. Manfrotto 055XPROB.
toto je už mimo rozpočet...
 
Martin Školiak
2016-11-26 15:59:31+01
príspevok od: stokinger
to ano len hovorím že genesis nie je až taká nepreverená značka - triopo je o inom... a navyše aj manfrotto kedysi začínalo a keby si ludia hovorili toto a nedali by im šancu asi by to nikam nedotiahli... preto sa pýtam či ma niekto statív od nich teda genesis a triopo...kamarat ma triopo je s nim sice spokojny ale použiva ho zriedka... genesis by mal byť o čosi lepší tak neviem...
Ty potrebuješ vzhľadom na to čo fotíš niečo veľmi kvalitné. Tak prajem šťastný výber.
 
stokinger
2016-11-26 17:43:08+01
príspevok od: Martin Školiak
Ty potrebuješ vzhľadom na to čo fotíš niečo veľmi kvalitné. Tak prajem šťastný výber.
dík snad sa podarí...
 
ferio
2016-11-26 22:01:22+01
príspevok od: stokinger
dík snad sa podarí...
Začínam tiež rozmýšľať že vymením môj hliníkový giottos statív. V podstate je fajn , len mi začína vadiť váha a transportné rozmery. Po analýze trhu som bohužial (alebo chválabohu) došiel do záveru , že 100-percentne mi vyhovie asi len nejaky Gitzo rady traveler , čiže už len čakám na okamih kedy mi prepne a pôjdem do toho
 
stokinger
2016-11-26 22:33:58+01
príspevok od: ferio
Začínam tiež rozmýšľať že vymením môj hliníkový giottos statív. V podstate je fajn , len mi začína vadiť váha a transportné rozmery. Po analýze trhu som bohužial (alebo chválabohu) došiel do záveru , že 100-percentne mi vyhovie asi len nejaky Gitzo rady traveler , čiže už len čakám na okamih kedy mi prepne a pôjdem do toho
to ano len tie ceny...
 
Roninus
2016-11-28 14:16:50+01
Keď som to porovnával, triopo a genesis sa dosť na seba podobajú. Genesis je drahší. Ja som kúpil triopo carbon plus hlavu a keď som to doma rozbalil sklamanie. Bojím sa na to postaviť niečo ťažšie
Aj keď ja som hľadal niečo ľahšie na turistiku
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()