Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

DIY: dodatočná ochrana proti dažďu

kamikzi
2019-03-11 11:27:10+01
čaute,
čaká ma tento rok pár fotení na pretekoch (ring, brno, prírodné okruhy) ktoré budú celodenné prípadne na celý víkend ale nerád by som zmeškal niektorú kategóriu kvôli mrholeniu alebo slabšiemu dažďu .. seba dokážem obliecť a keby aj zmoknem tak sa max. prezlečiem a idem ďalej, d500 aj tamron majú utesnenie ale nechcem sa na to spoliehať na 100% a chcelo by to niečo jednoduché ako prídavnú ochranu keby je nafigu počasie celý deň čo nezaberie extra miesta v batohu ..už mám tip na jednorázové kúpacie čiapky ale tak zaujímalo by ma viac možností tak sa pochváľte ďalšími tipmy ak máte
 
pirhi
2019-03-11 12:05:30+01
Ja som pár krát používal sáčok (na odpad, alebo do mrazničky čo ide) , a gumičky na stiahnutie miesto prakticky nezaberá, a v núdzi poslúži aj to
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-03-11 13:12:51+01
Pomocky na ochranu sa bezne vyrabaju, tzv. rain jacket. V úonuke su rozne velkodti, podla velkosti fotaku a objektivu.

Daj si do vyhladavania: camera rain jacket, najdes kopec zdrojov.
 
kamikzi
2019-03-11 13:26:03+01
príspevok od: Karol Srnec
Pomocky na ochranu sa bezne vyrabaju, tzv. rain jacket. V úonuke su rozne velkodti, podla velkosti fotaku a objektivu.

Daj si do vyhladavania: camera rain jacket, najdes kopec zdrojov.
ďakujem za tip na ebay sa dajú nájsť zaujímavé ponuky
 
PeCh
2019-03-12 09:44:22+01
Pozor, foťák ochrániš hociakým igelitom, ale keď ti bude mrholiť a fúkať na objektív, tak končíš. Mikrokvapôčky ti budú sadať na sklo rýchlejšie ako ich budeš stíhať utierať. V takomto prípade pomôže iba nejaká strieška alebo dáždnik.
 
jan21
2019-03-12 15:56:19+01
príspevok od: PeCh
Pozor, foťák ochrániš hociakým igelitom, ale keď ti bude mrholiť a fúkať na objektív, tak končíš. Mikrokvapôčky ti budú sadať na sklo rýchlejšie ako ich budeš stíhať utierať. V takomto prípade pomôže iba nejaká strieška alebo dáždnik.
Ked ide na okruh asi Tamron bude tele..a teleobjektívy maju dosť dlhu clonu a samozrejme pomože aj viac uv filtrov...mokré vymeníš.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()