Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Intervalometer pre Canon EOS7D

Marekpn
2020-04-28 13:46:38+02
Dobrý deň. Máte niekto skúsenosti s intervalometrom Hähnel Captur pre Canon? Rozhodujem sa medzi týmto alebo originálom Canon TC-80 N3. Nakoľko sa považujem za laika, prosím o radu, resp. skúsenosti s inými časovačmi vhodnými pre Canon EOS 7D. Slúžiť mi bude na fotenie nočnej oblohy a jej objektov. Ďakujem krásne za odpovede. Všetko dobré prajem.
 
lackoma
2020-04-28 22:31:26+02
na 7D-čku som používal SW Magic Lantern tam bol aj intervalometer fungoval fantasticky
 
Porubo
2020-04-29 17:58:57+02
Zdravim,
vlastnim aj menovany Canon aj cinsky vyrobok (tiez kablovy), ten vsak nemam poruke kedze ho mam na mieste kde byvam kvoli praci (teraz pracujem z domu). Takze budem pisat troska viac spamati. A hlavne budem pisat o inej alternative i ked podobnej lebo Hahnel Captur nevlastnim. Vo funkcnosti sa nelisia, s obomi sa da spravit casozber, posunutie uzavierky o nejaky cas, bulb fotenie. Lisia sa v pouzitych bateriach, Canon pouziva klasicku gombikovu bateriu RC2032 a ten druhy mensie tuzkove (nabijatelne). Ovladanie nechcem velmi komentovat lebo som zvyknuty na Canon, ktory sa ovlada velmi intuitivne aj v noci ked som rozospaty, ten druhy ma podobne ovladanie (jedina drobnost co som nevedel: ked chcem len oneskorenu spust tak sa neda vynulovat cas medzi dalsimi spustami ale staci nastavit ho dost dlhy - mozno som len neprisiel na lepsi sposob). Ale su tu iste rozdiely co stoja za uvahu.
Canon:
+ jednoznacne lepsi konektor, velmi dobre drzi, netreba sa bat ze je len z plastu a ten mi niekedy vypadava ked troska manipulujem so stativom alebo fotakom a omylom potiahnem za kabel
+ lepsie zhotovenie: nikdy mi nezatiekol v lejakoch, ten cinsky som vsak netestoval
+ subjektivne ovladanie: natavovanie koleckom a tromi tlacidlami mi pride take ze takzo sa pomylit oproti stvorsmerovym tlacitkam kde sa da prekliknut
- cena (pisem o kablovom)
Veci co neviem posudit je trvanlivost, ale tipujem ze Canon vydrzi dlhsie. Ak to chces pouzivat casto stoji na zvazenie dat prednost Canonu kde odpadaju rozne drobne ale caste neprijemnosti ako konektor ktory nedrzi tak tuho, troska menej intuitivne ovladanie hmatom alebo utesnenie a pevnost. Alebo usetris nejake tie peniaze na nejaku drobnost ako stativovu objimku, fotograficke dazdniky, softbox alebo na co sa da rozdiel cien pouzit.

Co som guglil tak mi naslo bezkablovy vyrobok ktory je uz dost drahy. A ak bezdrotovy vyrobok nepotrebujes tak nevidim zmysel kupovat taky. Naviac ak das prijimac do sanky tak tam nemozes dat bublinku vodovahy co vyberat a davat spat pred kazdym fotenim moze byt drobna i ked zbytocna neprijemnost. Cize v tomto pripade bych Ja osobne kupil Canon.
Errata: Bublinku so 7D nepotrebujes. Ale ak by si mal casom ine telo bez vodovahy tak to plati (napr. 5D mark ii).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()