Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

rozpadnuta SD-karta

LukasZalesky
2010-12-27 23:22:38+01
Vážení a milí....Stala sa mi taká vec,že sa mi rozpadla karta SanDisk Extreme III 2 Gb...A stratila sa páčka ktorá ju lockuje...Ak náhodou niekto má skúsenosti s rozpadnutými SD kartami,rád by som vedel,či to bude fungovať aj bez nej...Prinajhoršom tú kartu zlepím sekunďákom a skúsim či funguje formou pokus omyl...Ale ak niekto vie o tom že to fungovať bez páčky nebude,tak by som to rád vedel predtým,než to budem lepiť... za každú radu vopred ďakujem...
 
Bindo
2010-12-27 23:32:22+01
Iba na zamyslenie, ides skusat kartu v hodnote cca 10€ do fotaku za cca 400€ a riskujes ze sa ti tam nieco zlomi alebo vzprieci a bude musiet ist do servisu. Stoji to za to ? Ako keby to bola daka mala chyba tak nic ale podla fotky je ten obal cely rozpadnuty. Zvaz ci sa to oplati... A aby som len nekecal stalo sa mi to s USB klucom... Aj ked to nie je presne to iste podsattne je aby ti dosadli kontakti. Ak tie sadnu karta pojde. Co sa tyka packy odkukaj od druhej karty co ta packa zakryva/odkryva a prisposob to aby to bolo v polohe na zapisovanie. Aspon tak by som postupoval ja Vela zdaru pri oprave
 
LukasZalesky
2010-12-27 23:39:28+01
ja chudobny student ok...dakujem...skusim to...
 
Anup9
2010-12-27 23:49:07+01
príspevok od: LukasZalesky
ja chudobny student ok...dakujem...skusim to...
prave pre to by som to neriskoval. Nie si taky bohaty aby si mohol riskovat koli paru € , drahy fotak
 
LukasZalesky
2010-12-27 23:52:50+01
zalepil som ju a skúšal som ju pre istotu v starom foťáku...a ukazuje to že je locknutá....sákriš
 
Bindo
2010-12-28 00:02:58+01
No z toho vyplyva ze pravdepodobne ten gombik mal nieco robit... Teraz len zistit ze co Bud zakryt nejaky kontakt alebo mozno nejake kontakty spojit... Skus poskusat... Mozno sa trafis
 
Strhak
2010-12-28 00:09:24+01
ja len jednému nerozumiem. Ku kartám sa správam jak hovado no toto sa mi ešte nepodarilo ani pri jednej. Nerozumiem ako sa dá toto docieliť normálnym používaním??? Sama sa asi tak nerozpadla???
Riešiť čo s kartou za 15€ nejdem je to škoda času a škoda riskovať niečo také ako foťák. Zalepiť si ju tam zalepil ale čo ak sa ti zasekne vo foťáku a navyše nebude funkčná. A to pre cca 15€
 
Flodur
2010-12-28 00:21:45+01
Bohužiaľ,tie karty to robia. Aj ja som mal jednu takú, našťastie v záruke.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-28 00:22:45+01
mne sa tiež rozpadla jedna SD Pretec tuším 8GB tiež hentak odpadla páčka..
 
dodo_bb
2010-12-28 01:09:47+01
SD karty používam od ich vyjdenia na trh a bez násilia sa toto spraviť asi nedá... Najlepšie vymeniť ruky
 
dodo_bb
2010-12-28 01:10:19+01
Alebo si kúpiť radšej korčule
 
marek406
2010-12-28 01:20:56+01
mne sa davnejsie stalo, ze sa mi v telefone v slote zasekla o daco karta a pri vyberani sa mi podarilo utrhnut tu packu, pozeral som si, na co je a sluzi na zopnutie/rozopnutie kontaktu v citacke, vdaka tomu sa povoli zapis, na to vsak musi byt ta paka v hornej pozicii, ja som tam dal kopu sekundoveho lepidla (nie naraz) a potom zabrusil, aby sa nezasekla, karta funguje uz 3. rok a bez problemov

ale ako bolo uz spominane, nedaval by som taku kartu do fotaku, citacka na pc sa da rozobrat lachsie, v pripade zaseknutia, ale fotak musi ist do servisu
 
TTL
2010-12-28 06:01:47+01
Bude fungovat bez packy, tie vypadavaju bezne. Iba je trapas, ak sa senzor zasekol v polohe zamknute, tak to treba nejako odomknut. Ale takato karta, ked nedrzi dobre pokope, nemusi udrziavat dobre kontakty a teda moze dochadzat k strate dat. navyse sa ten cip moze lahko ohnut, poskodit... Je to na vyhodenie.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-28 09:51:44+01
Mne tiez odpadla packa na Sandisku, bohuzial karta zostala v zamknutej podobe. Skusal som vsetko mozne, kartu som uz neodblokoval. Nie je tam mechanicky prepinac, ale ta packa prepaja /rozpaja obvod. Kartu som napokon otvoril a zistil som, ze s tym nejde nic spravit, tak putovala do kosa.
 
chudas12
2010-12-28 09:55:38+01
príspevok od: Karol Srnec
Mne tiez odpadla packa na Sandisku, bohuzial karta zostala v zamknutej podobe. Skusal som vsetko mozne, kartu som uz neodblokoval. Nie je tam mechanicky prepinac, ale ta packa prepaja /rozpaja obvod. Kartu som napokon otvoril a zistil som, ze s tym nejde nic spravit, tak putovala do kosa.
No ak je to ako plošák a na kartu sa dá zapisovať len ak je kontakt zopnutý, skús obyčajnou ceruzkou zatrieť kontakty aj cestu medzi nimi Je to sice len dovtedy kým sa nezmaže, alebo kým niečo iné nevystratuješ Kto by to ale riešil, pri terajšej cene kariet.
 
chudas12
2010-12-28 09:59:13+01
príspevok od: LukasZalesky
Vážení a milí....Stala sa mi taká vec,že sa mi rozpadla karta SanDisk Extreme III 2 Gb...A stratila sa páčka ktorá ju lockuje...Ak náhodou niekto má skúsenosti s rozpadnutými SD kartami,rád by som vedel,či to bude fungovať aj bez nej...Prinajhoršom tú kartu zlepím sekunďákom a skúsim či funguje formou pokus omyl...Ale ak niekto vie o tom že to fungovať bez páčky nebude,tak by som to rád vedel predtým,než to budem lepiť... za každú radu vopred ďakujem...
Ďalší Ti napísali všetko na tému fotoaparát a lepenie karty. Radšej to neskúšaj. Čo ak sa vzprieči a nevyberieš ju? Ináč ako sa Ti to podarilo?
 
Fatty
2010-12-28 11:39:04+01
opravovať sa to fakt neoplatí, jedine ak by si tam mal ešte nestiahnuté fotky, tak nejako to dočasne zafixovať a po stiahnutí fotiek zahodiť kartu do koša, 2GB SD stojí pár eur
 
Azimut
2010-12-28 11:48:28+01
Ja som nedávno vložil ani nie ročnú SD kartu do foťáku a ten mi ju nezožral,skúsil som do druhého,ani ten. Karta je na pohľad bezchybná. Sranda,že v čítačke kariet normálne na počítači funguje. Tak som si kúpil novú.
 
LukasZalesky
2010-12-29 13:05:14+01
príspevok od: Fatty
opravovať sa to fakt neoplatí, jedine ak by si tam mal ešte nestiahnuté fotky, tak nejako to dočasne zafixovať a po stiahnutí fotiek zahodiť kartu do koša, 2GB SD stojí pár eur
aj to tak spravím...
 
Marcel Rebro
2011-01-05 15:51:13+01
príspevok od: dodo_bb
Alebo si kúpiť radšej korčule
a ked na korculach padnes aj s fotakom, takto to moze dopadnut
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()