Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Neznackove baterry gripy (Meike, Aputure)

Nikonak4
2011-01-09 16:38:27+01
Zdravim, zaujimali by ma skusenosti s tymito gripmi, viem ze Meike su u nas predavane bezne. Ale konkretne by ma zaujimali gripy prave "znacky" Aputure...tie som nasiel za dobre peniaze. Ma niekto prave s nimi skusenosti, drzia pevne, priliehaju tesne ako maju? Je na tom spolahlive ovladanie? Dakujem za prispevky. (hladal som gripy na D90-ku)
 
inkubbus
2011-01-09 17:04:40+01
co sa tyka meike, tak ten moj na canon 40D pasuje, funguje a drzi sa ako original. tieto neoriginalne veci vacsinou vyraba jedna fabrika a lepia sa na to iba rozne znacky.
 
Big Lebowski
2011-01-09 17:04:51+01
príspevok od: Nikonak4
Zdravim, zaujimali by ma skusenosti s tymito gripmi, viem ze Meike su u nas predavane bezne. Ale konkretne by ma zaujimali gripy prave "znacky" Aputure...tie som nasiel za dobre peniaze. Ma niekto prave s nimi skusenosti, drzia pevne, priliehaju tesne ako maju? Je na tom spolahlive ovladanie? Dakujem za prispevky. (hladal som gripy na D90-ku)
Meike grip mám asi dva roky na canon 40D. Trošku je už poodieraný, pár krát poriadne zmokol, ale nezatiekol (má utesnenie) a stále poctivo slúži.
Na neoriginál gripoch je tá nevýhoda, že odpor spúšte a nastavovacích koliesok a čudlíkov nie je rovnaký ako na tele foťáku. Ale to je drobnosť na ktorú sa dá rýchlo zvyknúť.
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:10:17+01
Ja som si raz kupil neznackovu nahradu MB-D10 (D300/D700) znacky Photix - aj s nahradou EN-EL4. Pasovat pasovala, ba dokonca aj fungovala, ale :
- jej verzia EN-EL4 pasovala len do toho Photixu a kedze som uz jeden znackovy MB-D10 mal na inom tele, trochu mi to prekazalo
- odpor spuste je iny a to ma rozculovalo dost
- plastove spracovanie je na mile vzdialene od povrchovej upravy Nikon

... tak lezi v skrini a caka na niekoho komu to nebude vadit
 
Radko.com
2011-01-09 17:14:37+01
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som si raz kupil neznackovu nahradu MB-D10 (D300/D700) znacky Photix - aj s nahradou EN-EL4. Pasovat pasovala, ba dokonca aj fungovala, ale :
- jej verzia EN-EL4 pasovala len do toho Photixu a kedze som uz jeden znackovy MB-D10 mal na inom tele, trochu mi to prekazalo
- odpor spuste je iny a to ma rozculovalo dost
- plastove spracovanie je na mile vzdialene od povrchovej upravy Nikon

... tak lezi v skrini a caka na niekoho komu to nebude vadit
Sakra, z tohto som usúdil, že do neznačkového gripu sa mi asi neoplatí ísť, aj keď neviem ako je to s Meike, mne sa jedná hlavne o tesnenie, čiže dúfam, že to bude všetko okej.

Pri najhoršom/najlepšom budem voliť MB-D10.
 
Nikonak4
2011-01-09 17:14:55+01
Najviac by ma zaujimalo ak mal niekto skusenosti prave so znackou Aputure. Aputure na nikona D90 som nasiel za super cenu, preto sa pytam. O meike viem ze je to z neoriginalov najlepsia znacka.
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:16:46+01
príspevok od: Radko.com
Sakra, z tohto som usúdil, že do neznačkového gripu sa mi asi neoplatí ísť, aj keď neviem ako je to s Meike, mne sa jedná hlavne o tesnenie, čiže dúfam, že to bude všetko okej.

Pri najhoršom/najlepšom budem voliť MB-D10.
vsetko je OKej, kym nemas na druhom tele nasadeny original
inac myslim ze aj to tesnenie je OKej ...
 
Nikonak4
2011-01-09 17:16:46+01
A este by ma zaujimalo niektory pisali ze tieto gripy dost vybijaju bateriu pri necinnosti, co je na tom pravdy, ak niekto ma skusenosti. Dik.
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:18:37+01
príspevok od: Nikonak4
A este by ma zaujimalo niektory pisali ze tieto gripy dost vybijaju bateriu pri necinnosti, co je na tom pravdy, ak niekto ma skusenosti. Dik.
Grip sa nevybija, vybija sa akumulator v nom vlozeny ... a tu opat raz je lepsi napad investovat do znackoveho
 
Radko.com
2011-01-09 17:19:04+01
príspevok od: Marcel Rebro
vsetko je OKej, kym nemas na druhom tele nasadeny original
inac myslim ze aj to tesnenie je OKej ...
S financiami niesom na tom tak báječne, že by som mal druhé telo, tak to zatiaľ nehrozí A pokiaľ by som mal financie na druhé telo, tak si myslím, že by som našiel financie aj na orig. gripy... teda pokiaľ by to bolo možné.

Ďakujem za info.
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:20:02+01
... teda mozno ze sa vybijaju take tie \"digitalkove\" verzie co maju okrem finkcie BG na sebe este LCD displej s budikom, dialkove ovladanie, pridavne spalovanie a co ja viem co este ...
 
Radko.com
2011-01-09 17:22:19+01
príspevok od: Marcel Rebro
Grip sa nevybija, vybija sa akumulator v nom vlozeny ... a tu opat raz je lepsi napad investovat do znackoveho
Tým chceš povedať, že napr. grip od Meike, sa mi rýchlejšie vybije, ako dajme tomu značkový MB-D10? Či zle chápem...
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:23:46+01
príspevok od: Radko.com
Tým chceš povedať, že napr. grip od Meike, sa mi rýchlejšie vybije, ako dajme tomu značkový MB-D10? Či zle chápem...
Pisem ze sa nevybija grip ale akumulator. A ze je lesie leppise tiez investovat do znackoveho AKUMULATORA ...
 
Nico 1
2011-01-09 17:27:31+01
príspevok od: Nikonak4
A este by ma zaujimalo niektory pisali ze tieto gripy dost vybijaju bateriu pri necinnosti, co je na tom pravdy, ak niekto ma skusenosti. Dik.
Ja vlastním Meike grip a baterka je stále v poho.Keď je foťák vypnutý aj s gripom tak Ti nemôže predsa vybíjať batériu.
 
Nico 1
2011-01-09 17:29:44+01
príspevok od: Marcel Rebro
... teda mozno ze sa vybijaju take tie \"digitalkove\" verzie co maju okrem finkcie BG na sebe este LCD displej s budikom, dialkove ovladanie, pridavne spalovanie a co ja viem co este ...
No ten práve mám a jediné čo sa na ňom vybije je bateria do LCD displeju
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:33:39+01
príspevok od: Nico 1
No ten práve mám a jediné čo sa na ňom vybije je bateria do LCD displeju
nevedel som ze je ina ako fofo-aku. mam totiz vysielacky (velmi kvalitne, odolne, s naozaj rozumnym dosahom, 4xAAA), ale kdze ich pouzivame len obcas, musim na nich vzdy pri \"skladovani\" otocit jeden akumulator, inak mi ich prave hodinky vybiju ...
 
Nikonak4
2011-01-09 17:35:02+01
Tak mne je jasne ze sa vybija akumulator...a na akumulatoroch neplanujem setrit a tie kupit len originaly. Len ma zmiatlo jedno forum, tam pisali ze pri tych neznackovych gripoch sa im baterie vybijali pri dlhsej necinnosti rychlejsie. Ale tak to nejdem brat v uvahu. Je mi jasne ze original je original, ale nasiel som prave ten Avuture grip na D90 za smiesnych 27 eur s postovnym...co je pri originalnom gripe omrvinka ceny.
 
WaRL0
2011-01-09 17:36:33+01
Na Nikon D40 aky grip mám kúpit ?
 
Marcel Rebro
2011-01-09 17:37:56+01
príspevok od: WaRL0
Na Nikon D40 aky grip mám kúpit ?
znackovy sa tusim ani nevyraba, ci?
 
Nikonak4
2011-01-09 17:40:43+01
príspevok od: Marcel Rebro
znackovy sa tusim ani nevyraba, ci?
znackovy som tiez nevidel, ale na ebayi sa daju prave tie neznackove aj na D40 najst
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()