Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Manfrotto 190XPROB

martinsamus
2011-01-15 13:33:48+01
Ahoj,
kúpil som si včera tento statív, hneď po rozbalení a postavení na rovnú dlážku som si všimol, že bublinka vodováhy neukazuje stred. Po krátkom experimentovaní som zistil, že ak by som ten statív vyvážil, tak by bol naklonený.

Mal už niekto z Vás majiteľov tohto statívu podobný problém?
 
markus
2011-01-15 13:42:08+01
Nie nemal som aj tak nevyvazujem rovinu podla stativu ale podla fotaka teda mam vodovahu dokupenu ktoru davam na sanky pre externy blesk.
 
markus
2011-01-15 13:42:34+01
ale ked ti to vadi tak ho reklamuj
 
Daniel.U
2011-01-15 13:55:24+01
mne vadi, ze ked aj nastavim stred aj na zakladni aj na hlave a hlavou otocim zrazu to neni pravda. To znamena, ze tie vodovahy su tam na paradu
 
dodo_bb
2011-01-15 15:03:07+01
príspevok od: Daniel.U
mne vadi, ze ked aj nastavim stred aj na zakladni aj na hlave a hlavou otocim zrazu to neni pravda. To znamena, ze tie vodovahy su tam na paradu
Ano - sú to najlacnejšie a najhoršie libely, aké sa dajú vôbec kúpiť s najnižšou presnosťou, aká existuje a uložené sú napevno bez možnosti rektifikácie.. Ale ak by si to potreboval korigovať, tak ju nastav do stredu, otoč hlavu o 180 stupňov a nohami ju posuň smerom do stredu o polovicu odchýlky. To by mala byť správna rovina Alebo si kúp poriadnu v Baumaxe
 
Daniel.U
2011-01-15 15:29:31+01
príspevok od: dodo_bb
Ano - sú to najlacnejšie a najhoršie libely, aké sa dajú vôbec kúpiť s najnižšou presnosťou, aká existuje a uložené sú napevno bez možnosti rektifikácie.. Ale ak by si to potreboval korigovať, tak ju nastav do stredu, otoč hlavu o 180 stupňov a nohami ju posuň smerom do stredu o polovicu odchýlky. To by mala byť správna rovina Alebo si kúp poriadnu v Baumaxe
mam aj z Baumaxu, ale tu potrebujem pri domacich murarskych pracach Myslim, ze ma 180 cm
 
rbr69
2011-01-15 15:38:04+01
príspevok od: martinsamus
Ahoj,
kúpil som si včera tento statív, hneď po rozbalení a postavení na rovnú dlážku som si všimol, že bublinka vodováhy neukazuje stred. Po krátkom experimentovaní som zistil, že ak by som ten statív vyvážil, tak by bol naklonený.

Mal už niekto z Vás majiteľov tohto statívu podobný problém?
na 100% si si isty, ze rovna dlazka je vyvazena? ... ak ano vyreklamuj ale pouzivaj pridavne vodovahy ... ja mam tento stativ a popravde som to nezistoval, skusim ... spolieham na pridavnu vodovahu na fotak ... mam aj dve na seba kolme vodovahy na Giottos dosticke, a tie neviem co maju v sebe za \"hydrauliku\", pretoze bublina v nich cestuje neskutocne lenivo a namerat s nimi rovinu, tak to mi aj priroda utecie ... na tom manfrotte je aspon \"zivsia\" vodovaha
 
scorpi
2011-01-15 15:38:10+01
no ste ma potešili teda objednal som si ho v sete z hlavou aj ja. V stredu mi ho má kamoš priviezť , ale aspoň do Baumaxu nemusím ísť mám doma aj dve
 
scorpi
2011-01-15 15:38:50+01
edit samozrejme ,,s hlavou,,
 
brki
2011-01-15 16:13:18+01
zaujímalo by ma koľko z vás a v akých situáciách používate vodováhu...mám a používam tento statív, používam ho takmer výlučne na krajinkárske fotky a vodováhu tam považujem za marketingovú zbytočnosť
 
rbr69
2011-01-15 16:45:33+01
príspevok od: brki
zaujímalo by ma koľko z vás a v akých situáciách používate vodováhu...mám a používam tento statív, používam ho takmer výlučne na krajinkárske fotky a vodováhu tam považujem za marketingovú zbytočnosť
tu na stative na priblizne vyvazenie len velmi obcas, kedze pouzivam gulovu hlavu co nedotiahnuta lieta jak sa jej chce
 
beholder
2011-01-15 16:47:41+01
.....tie bublinky beriem ako niečo, čo farebne oživuje fádnosť statívu a hlavy.....nikdy ma nenapadlo niečo podľa nich dorovnávať................ale idem skúsiť: )
 
brki
2011-01-15 16:52:11+01
príspevok od: rbr69
tu na stative na priblizne vyvazenie len velmi obcas, kedze pouzivam gulovu hlavu co nedotiahnuta lieta jak sa jej chce
ja mám trojcestnú hlavu...ide mi o to, že v krajinke je niekedy ťažké stanoviť, \"čo je rovný horizont\" ... ...preto je väčšinou úplne zbytočné vyvažovať...určite, sú fotky, pri ktorých to asi je potrebné, ja som tú potrebu zdržovať sa vodováhou zatiaľ nepocítil
 
martinsamus
2011-01-15 23:46:03+01
príspevok od: rbr69
na 100% si si isty, ze rovna dlazka je vyvazena? ... ak ano vyreklamuj ale pouzivaj pridavne vodovahy ... ja mam tento stativ a popravde som to nezistoval, skusim ... spolieham na pridavnu vodovahu na fotak ... mam aj dve na seba kolme vodovahy na Giottos dosticke, a tie neviem co maju v sebe za \"hydrauliku\", pretoze bublina v nich cestuje neskutocne lenivo a namerat s nimi rovinu, tak to mi aj priroda utecie ... na tom manfrotte je aspon \"zivsia\" vodovaha
Rovnosť dlážky som otestoval jednoducho: otáčal som so stredným stĺpikom (otáča sa aj vodováha) a všímal som si či bublinka bude meniť svoju polohu vrámci vodováhy - bola ako pribitá. Ak by bola krivá dlážka, behala by po obvode vodováhy a pri tej odchýlke čo tam je by som si to asi všimol ... - približne mi to vychádza 6-7°
 
rbr69
2011-01-15 23:59:06+01
príspevok od: martinsamus
Rovnosť dlážky som otestoval jednoducho: otáčal som so stredným stĺpikom (otáča sa aj vodováha) a všímal som si či bublinka bude meniť svoju polohu vrámci vodováhy - bola ako pribitá. Ak by bola krivá dlážka, behala by po obvode vodováhy a pri tej odchýlke čo tam je by som si to asi všimol ... - približne mi to vychádza 6-7°
v tom pripade bud nesedi dlzka vysunutych noh alebo ich uhol ... si teda v rychlosti myslim
 
martinsamus
2011-01-16 00:33:28+01
príspevok od: rbr69
v tom pripade bud nesedi dlzka vysunutych noh alebo ich uhol ... si teda v rychlosti myslim
eee, v tom to nebude, tie sú krásne rovnaké, lebo ak postavím statív bez nejakého nastavovania doštička na ktorú sa montuje hlava je pekne vyvážená. Odnesiem to reklamovať a uvidím. Pri fotení panorámy s týmto statívom by to išlo do kopca ak nie z kopca ...
 
psykora2
2011-01-16 00:40:03+01
príspevok od: brki
zaujímalo by ma koľko z vás a v akých situáciách používate vodováhu...mám a používam tento statív, používam ho takmer výlučne na krajinkárske fotky a vodováhu tam považujem za marketingovú zbytočnosť
nie je zbytocna, pouziva sa na panoramy ked potrebujes horizont bez zakrivenia
 
mipro
2011-01-16 01:31:20+01
defektna bublinka .. mne to vzdy prislo tak ze ta libelka je tam na to aby si hned opticky videl ci mas rovnomerne vytiahnute nohy nie aby si podla nej nastavoval rovinu. sak to je hlupost. to robis az na hlave. a co sa tyka panoramy tak ked zafixujes hlavu s okom v hladaciku uz len otacas panoramatickym prstencom a kontrolujes ci to mas rovno. ci?
 
brki
2011-01-16 06:45:03+01
príspevok od: psykora2
nie je zbytocna, pouziva sa na panoramy ked potrebujes horizont bez zakrivenia
panorámy áno, ale tá integrovaná vodováha je pre panorámy ťažko použiteľná...skúšal som
 
martinsamus
2011-01-16 08:29:23+01
príspevok od: mipro
defektna bublinka .. mne to vzdy prislo tak ze ta libelka je tam na to aby si hned opticky videl ci mas rovnomerne vytiahnute nohy nie aby si podla nej nastavoval rovinu. sak to je hlupost. to robis az na hlave. a co sa tyka panoramy tak ked zafixujes hlavu s okom v hladaciku uz len otacas panoramatickym prstencom a kontrolujes ci to mas rovno. ci?
Ak vyvazis hlavu tak dostanes fotoaparat do roviny, ale vyvazovanim hlavy nevyvazis panoramaticky prstenec, ten je vzdy v rovine s dostickov na kt. je namontovana hlava (a tu dostanes do roviny iba ked vyvazis stativ).
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()