Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

nakup z polskeho E-shopu

BRODOZZ
2011-01-23 12:49:21+01
Vazeny mate niekto skusenost z nakupom foto prislusenstva z dole uvedeneneho PL e-shopu http://www.fotopl.cz/produkt,1172,1954.html maju tam celkom zauj.ceny,77mm polar.filter 5€ baterk bl2 canon 40d 11€ Privitam pozit.aj negat. skusenosti, za poslanie zakazky uctuju len 4€,pladba vopred na ucet.
 
uncle_roxor
2011-01-23 13:15:01+01
skusenosti s e-shopom nemam, ale si si isty, ze si chces dat pred sklo nejaky noname cpl filter? tie filtre co predavaju su znacky Massa ... pogoogli recenzie a uvidis, preco su take lacne
 
BRODOZZ
2011-01-23 13:21:45+01
No pysi tam zesu to filtre znacky massa a nie plastaky,pardon za preklep nie polarz. al UV za tych 5€.
 
Even
2011-01-23 13:32:12+01
V minulosti som odtiaľ kupoval, zásielka v poriadku, kvalitu výrobkov nehodnotím.
 
Big Lebowski
2011-01-23 14:01:12+01
Filtr UV MC firmy MASSA:
* Absorbují ultrafialové paprsky bez zvětšení expozice, díky čemuž nepřipouštějí vznik mlhových efektů během fotografování vzdálených krajin.
* Zajišťují čistotu snímku
* použití tohoto filtru je doporučené k účelu získání ostrých snímků a také jako ochrana objektivu, v případě černo-bílých filmů absorbují ultrafialové paprsky, neutralizují fialové a modré paprsky
* v případě barevných filtrů redukují přemíru modré barvy a snímkům přidávají teplo
* tvoří ostrý a dokonaly kontrast mezi krajinou, nebem a mraky
* Doporučené k fotografování v otevřeném prostoru, při velkém osvětlení.
* utlumují nebeský blankyt
* zvětšují saturaci bare

Idem kúpiť rovno dva na každé sklo ktoré mám. Len ma trápi, neviete prosím niekto, či tie UV filtre dokážu odstrániť aj vlnenie vzduchu? Také čo vzniká nad cestou v horúci letný deň. Pri 400mm/5.6L by to dosť pomohlo. Často ma tento fenomén v lete trápi. Vďaka za odpoveď.
 
BRODOZZ
2011-01-23 14:10:52+01
Big a to vtaciky fotis aj nad asfaltkou?
 
Big Lebowski
2011-01-23 14:36:07+01
príspevok od: BRODOZZ
Big a to vtaciky fotis aj nad asfaltkou?
BRODOZZ a ty si to videl len na asfaltovke? Tento jav vzniká napríklad na piesku... je známi ako fatamorgána. A neviem prečo, videl som ho dokonca aj na slovenských poliach. Ten UV filter by teda pomohol?
 
rbr69
2011-01-23 14:37:57+01
príspevok od: BRODOZZ
Vazeny mate niekto skusenost z nakupom foto prislusenstva z dole uvedeneneho PL e-shopu http://www.fotopl.cz/produkt,1172,1954.html maju tam celkom zauj.ceny,77mm polar.filter 5€ baterk bl2 canon 40d 11€ Privitam pozit.aj negat. skusenosti, za poslanie zakazky uctuju len 4€,pladba vopred na ucet.
vyrobky podobnych znaciek mozes v pripade, ze ich chces a ze si vies urobit paypal ucet objednat priamo cez ebay bez dopravnych nakladov \"s free shipping\" ... napr. MASSA 77 mm UV tam je od cca 5.65 USD
http://cgi.ebay.com/Massa-77-mm-Multi-Coated-Ultraviolet-MCUV-MC-UV-Filter-/320632846076?pt=Camera_Filters&hash=item4aa734f6fc#ht_2251wt_907
 
BRODOZZ
2011-01-23 14:54:45+01
free shipping sice mas al za kazdy obrat na paypal ti zauctuju 3$,pride to na clo a zacvakas dalsie bubaky.
 
BRODOZZ
2011-01-23 14:59:57+01
príspevok od: Big Lebowski
BRODOZZ a ty si to videl len na asfaltovke? Tento jav vzniká napríklad na piesku... je známi ako fatamorgána. A neviem prečo, videl som ho dokonca aj na slovenských poliach. Ten UV filter by teda pomohol?
Ano mas pravdu tento ukaz,vlniaceho sa vzduchu vidno hlavne na africkych savanach a na pusti,no pochybujem zesa to da tym filtrom elimiminovat.
 
j.a.r.o.
2011-01-23 15:09:05+01
príspevok od: BRODOZZ
free shipping sice mas al za kazdy obrat na paypal ti zauctuju 3$,pride to na clo a zacvakas dalsie bubaky.
Kupujem na eBay a platím cez PayPal, ale ešte mi nikdy nestrhli USD za obrat.
 
rbr69
2011-01-23 15:23:11+01
príspevok od: BRODOZZ
free shipping sice mas al za kazdy obrat na paypal ti zauctuju 3$,pride to na clo a zacvakas dalsie bubaky.
za polozku mi este nic nestrhli ... otazka zasielania tovaru v postovom styku vs. colnica tu http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_M1/_s.7_0_A/7_0_35O ... kedze si viem zratat veci, samozrejme nebudem si objednavat za 300€ ... mnohi predajcovia oznacuju balicky ako gift alebo podhodnocuju sumu a neounacuju ani logo svojho eshopu
 
Retko
2011-01-23 15:29:33+01
Vlnenie vzduchu žiaden filter neodstráni, je to spôsobený lomom svetla na rozhraní dvoch rôznych prostredí, v tomto prípade vzduchu s rôznymi hustotami spôsobené rôznymi teplotami . Na to žiaden filter neodstráni...
 
Big Lebowski
2011-01-23 15:33:37+01
príspevok od: BRODOZZ
Ano mas pravdu tento ukaz,vlniaceho sa vzduchu vidno hlavne na africkych savanach a na pusti,no pochybujem zesa to da tym filtrom elimiminovat.
Niekedy si skús vybehnúť v lete niekam von. Zistíš že aj chudobná slovač má možnosť vidieť vlnenie vzduchu.
Ja som myslel že ten filter to vie. Však v popisu uvádzajú že eliminuje \"vznik mlhových efektů během fotografování vzdálených krajin\". Ja hlupák som mi myslel že na toto sa skôr hodí CPL a ani ten to nevie nejako exceletne a preto treba počkať na vhodnú príležitosť po daždi, kedy väčšina prachu zo vzduchu zmizne a viditeľnosť sa predĺži.
Tiež ja hlupák, už dávno som si mal zadovážiť ostrici filter, o ktorom tu bol dokonca aj článok. Teraz už viem, že \"použití tohoto filtru je doporučené k účelu získání ostrých snímků\".
\"Tvoří ostrý a dokonaly kontrast mezi krajinou, nebem a mraky\". Ako som už napísal, objednávam na každé sklo dva + jeden náhradný a zbavujem sa drahých CPL značky Hoya. Ak by mal niekto záujem, dajte vedieť.
S týmito novými filtrami sa nemusím báť vyjsť na slnečný svit, lebo výrobca doporučuje filter \"k fotografování v otevřeném prostoru, při velkém osvětlení\".
\"Utlumují nebeský blankyt\"- netuším čo to znamená, ale znie to božsky. Určite je to super vec.

PS: z eBay kupujem dosť dlhú dobu. Jediný raz mi stiahli 1.5€ kvôli kontrole účtu, ktorú mi potom aj vrátili. Veci mi chodia na v 9 z 10 objednávok z číny. Nikdy som neplatil clo.
 
Big Lebowski
2011-01-23 15:36:31+01
príspevok od: Retko
Vlnenie vzduchu žiaden filter neodstráni, je to spôsobený lomom svetla na rozhraní dvoch rôznych prostredí, v tomto prípade vzduchu s rôznymi hustotami spôsobené rôznymi teplotami . Na to žiaden filter neodstráni...
To nás, slovákou nemusí trápiť, u nás sa to vyskytuje iba na asfaltkách a tam predsa nikto nefotí.
PS: Ale myslím že by to mohli pridať do popisu \"čo všetko náš filter dokáže\". Viď príspevok nižšie.
 
peped90
2011-03-29 08:19:31+02
príspevok od: BRODOZZ
Vazeny mate niekto skusenost z nakupom foto prislusenstva z dole uvedeneneho PL e-shopu http://www.fotopl.cz/produkt,1172,1954.html maju tam celkom zauj.ceny,77mm polar.filter 5€ baterk bl2 canon 40d 11€ Privitam pozit.aj negat. skusenosti, za poslanie zakazky uctuju len 4€,pladba vopred na ucet.
cerstva skusenost. nakupil som u tych poliakov, prisiel mi potvrdzovaci mail, kde bola cena tovaru plus cena za dopravu. zaplatil som a cakal. po troch dnoch som sa im ozval s otazkou ze by som si prosil info o zasielke, kedze som uz zaplatil. o 24 hodin dorazil mail s odpovedou, ze mam zaplatit este 9 EUR za dopravu. tak im pisem, ze doprava bola uz zaplatena a oni ze tovar co som objednal ide z polska a mam doplatit. tak sa teraz uz tyzden natahujeme, ze kto ma problem s logistikou. poliak si mysli ze zakaznik a zakaznik si mysli ze poliak... neodporucam tento polsky obchod. absolutne neseriozny!
 
cyklons
2011-03-29 08:35:51+02
.....ja som od nich bral redukciu na M42 a po zaplatení mi došiel tovar v pohode do 3 dní + mi poslal grátisovo kryty na foťák a objektív, takže pozitívna skúsenosť
 
tomis.ales
2011-03-29 08:51:00+02
príspevok od: BRODOZZ
free shipping sice mas al za kazdy obrat na paypal ti zauctuju 3$,pride to na clo a zacvakas dalsie bubaky.
To nie su 3$ ale 3 %(teraz tusim uz 4 alebo 5%) zo sumy a strhaju sa prijemcovi penazi.
 
peped90
2011-03-29 10:34:49+02
príspevok od: cyklons
.....ja som od nich bral redukciu na M42 a po zaplatení mi došiel tovar v pohode do 3 dní + mi poslal grátisovo kryty na foťák a objektív, takže pozitívna skúsenosť
u mna bohuzial, totalny prepadak ten polsky eshop...
 
jrfoto
2011-03-29 11:19:00+02
z polskych eshopov mozem doporucit jedine foto-tip.pl, kvalitne vyrobky, dobre ceny, seriozne jednanie, platba v eurach na nemecky ucet a rychle dodanie s moznostou sledovania zasielky cez UPS
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()