Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

problém battery grip NIKON MB-D80

apple
2011-02-08 18:44:18+01
práve mi prišiel čisto nový a keď dám doňho 2 baterky NIKON EN-EL3e, tak mi NIKON D90 zobrazuje vždy iba jednu (v batery info) pozeral som aj návody na youtube a vôbec mi to nenezobrazuje obidve, pritom sú nové a obe v pohode fungujú... neviete v čom je zrada?
 
kecal
2011-02-08 19:19:25+01
neviem presne ako funguje grip na D800 s 2xEN-EL3e - nie náhodou tak že napája j jednej baterky a ke%d \"dojde\" prepne na druhú? Potom by bolo logické že vidíš 1

Ono totiž do série ísť nemôže a paralelne je to technický ( riešiteľný ) problém, ale práve kvôli jednoduchosti je tam ten spôsob prepnutia ..

Možno niekto má D80 s gripom a bude vedieť presne \"prečo\"
 
apple
2011-02-08 19:28:23+01
ja viem ale podľa návodu a aj videí na youtube by malo zobrazovať obe, ale mne zobrazuje vždy iba jednu a ani o tej mi nezobrazuje všetky info... a to už vôbec neviem ako to funguje keď sa jedna vybije, či sa to automaticky prepne, alebo to nejako treba prepnúť
 
Slivak
2011-02-08 19:34:19+01
To ako ked si das into tak tam nevidis baterie oznacena ako L a R? Skus ich prehodit teda pozicie? ci tam budes mat daku zmenu ale len po jedne cize len jednu das dnu najskor lavu a potom pravu obe skus a ak ti ani v menu Battery info ukazuje len jednu tak to asik nebude dobre, skus prefuknut konektory popripade ich pozret....
 
kecal
2011-02-08 19:34:52+01
príspevok od: apple
ja viem ale podľa návodu a aj videí na youtube by malo zobrazovať obe, ale mne zobrazuje vždy iba jednu a ani o tej mi nezobrazuje všetky info... a to už vôbec neviem ako to funguje keď sa jedna vybije, či sa to automaticky prepne, alebo to nejako treba prepnúť
a máš origoš battery grip alebo nejaký ( made in China ) klon ?
 
apple
2011-02-08 19:36:09+01
príspevok od: kecal
a máš origoš battery grip alebo nejaký ( made in China ) klon ?
originál NIKON
 
apple
2011-02-08 19:37:46+01
príspevok od: Slivak
To ako ked si das into tak tam nevidis baterie oznacena ako L a R? Skus ich prehodit teda pozicie? ci tam budes mat daku zmenu ale len po jedne cize len jednu das dnu najskor lavu a potom pravu obe skus a ak ti ani v menu Battery info ukazuje len jednu tak to asik nebude dobre, skus prefuknut konektory popripade ich pozret....
keď dám batériu bez gripu ukáže mi normálne info o nej ako má... keď dám aj iba jednu do gripu, tak mi už o nej vôbec neukazuje nič a keď dám aj druhú stále mi ukazuje iba jednu...
 
kecal
2011-02-08 19:46:03+01
príspevok od: apple
keď dám batériu bez gripu ukáže mi normálne info o nej ako má... keď dám aj iba jednu do gripu, tak mi už o nej vôbec neukazuje nič a keď dám aj druhú stále mi ukazuje iba jednu...
skúsiť druhý grip - ak to bude robiť detto, je v perdeli foťák, ak nie, je grip - jednoduchšia vylučovacia metóda - potom už len servis
 
apple
2011-02-08 19:48:46+01
príspevok od: kecal
skúsiť druhý grip - ak to bude robiť detto, je v perdeli foťák, ak nie, je grip - jednoduchšia vylučovacia metóda - potom už len servis
keď dám dole grip tak mi potom na foťáku normálne ukazuje o každej baterke info
 
Slivak
2011-02-08 19:50:22+01
Ono ešte som na nete teraz cosik cital len tak s prce vraj to moze robit konektroy ktore su v gripe a spajaju sa s bateriou vraj mozu byt vyhnute alebo odchylene... Inak ak to nepojde asik važne len reklamacka
 
attilaSK
2011-02-08 20:03:23+01
V menu sa dá nastaviť aké batérie su použité v gripe, máš to správne?
 
attilaSK
2011-02-08 20:06:47+01
príspevok od: attilaSK
V menu sa dá nastaviť aké batérie su použité v gripe, máš to správne?
Aha, nedalo mi to a pozrel som to vo foťáku, su tam len AA baterie takže nič :/
 
apple
2011-02-08 20:06:52+01
príspevok od: attilaSK
V menu sa dá nastaviť aké batérie su použité v gripe, máš to správne?
v návode je napísané že ak sú NIKON EN-EL3e netreba nič nastavovať... hmm
 
Slivak
2011-02-08 20:07:09+01
príspevok od: attilaSK
V menu sa dá nastaviť aké batérie su použité v gripe, máš to správne?
V navode mas napisane a ak si to precitas tak vies ze sa to vobec nemusi nastavovat iba ak tam davas baterie tipu AA v tedy je dobre nastavit ake su u EN-el3e sa to nastavi automaticky je to j v navode, nepotrebuje to....
 
apple
2011-02-08 20:08:32+01
príspevok od: Slivak
Ono ešte som na nete teraz cosik cital len tak s prce vraj to moze robit konektroy ktore su v gripe a spajaju sa s bateriou vraj mozu byt vyhnute alebo odchylene... Inak ak to nepojde asik važne len reklamacka
mám taký pocit že bude asi fakt chybný... teraz mi začala skákať kapacita s plnej na prázdu... keď vyberiem grip a dám baterku napriamo, všetko je OK.... a to som šiel do originálu NIKON za 185€!
 
Slivak
2011-02-08 20:12:35+01
http://www.youtube.com/watch?v=De5AsEr6shM&feature=related Cekni si toto a precitaj si to tie komenty tam tusim by malo byt vysvetlenie. Anglicky moc dobre neviem tak nebudem pisat radsej
 
apple
2011-02-08 20:54:26+01
príspevok od: Slivak
http://www.youtube.com/watch?v=De5AsEr6shM&feature=related Cekni si toto a precitaj si to tie komenty tam tusim by malo byt vysvetlenie. Anglicky moc dobre neviem tak nebudem pisat radsej
budem musieť zajtra zavolať do ephotoshopu , podľa toho čo som pod tým vyrozumel svojou chabou AJ, chyba bude asi v kontaktoch...
 
dmedia
2011-02-08 22:34:30+01
Ked som mal D80 +BG, ked si dobre pamatam, aj ked osadis 2xbateriu, ide stale iba z jednej, po jej vybiti sa prepne na tu druhu. BG fungoval aj s jednou.
 
javelin
2011-02-09 02:04:51+01
Ano vylučovacia metóda je správne....ak osadíš len jeden aku do napr. L , musí ukazovať percentá v slote L...ak do R , tak musí zobraziť percentuálnu hodnotu v slote R.....ak to takto nie je , treba reklamovať grip.....
Originál AKU sa musia v gripe zobrazovať obe a v oboch slotoch.....informáciu grip podáva o oboch AKU , pričom z jednej vždy čerpá...po jej vybití začne ťahať z druhej , no vybitú stale zobrazuzje na minime jej percentuálnej hodnoty.....
 
StanleyH
2011-02-09 12:28:26+01
Mam D90 BG Maike z Honkongu jednu origos a jednu no name baterku a fici vsetko ako ma..asi budes mat vadny grip.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()