Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Extremne pevny statív

Marek Janicko
Marek Janicko 2011-03-04 07:45:35+01
Zdravim,
potreboval by som poradit od ludi, ktory sa specializuju na makro.
Az doteraz som si myslel, ze rozdiel medzi lacnym Hama a drahym stativom je iba v odolnosti, no zisil som i dalsi neduh v extremnom pouzivani.
Pri foteni sperkov som zistil, ze pohyb zrkadla dokaze natolko roztriast so stativom, ze nieje mozne dosiahnut ostry snimok. A pri sperkoch kde je kopec ostrych hran a odleskov to znamena katastrofu.

Preto som sa rozhodol zainvestovat do poriadneho kvalitneho stativu. No kedze uz jeden lacny mam a tych drahych je kopec necham si poradit od skusenych.

Ak by mi vedel niekto poradit na zaklade mojich poziadaviek bol by som velmi rad:

- stativ z dvoch casti (stativ a hlava)
- samotny stativ aby dovoloval sa dostat co najnizsie k zemi
- hlava stativu taka aby bolo mozne ju co najpresnejsie ovladat po mm
- aretaciu pohybu hlavy si predstavujem taku, ze ked ju aretujem aby sa mi obraz nepohol v hladaciku (doterajsi problem pri mojom sucasnom stative)
- nemam skusenosti s profi gulovymi hlavami no obavam sa, ze bude problem dosiahnut pohyb po mm tak aby som nesuperil s vahou tazkeho fotaparatu.
- stativ by mal udrzat v pohode vahu profi fotoaparatov. Momentlane fotim cez D90 no uz rozmyslam ist o radu vyssie tento rok.
- hlava stativu by mal mat odopinatelnu dosticku (neviem ci je to pri vsetkych znackach takto, no chcem ARCA swiss system)


Vsimol som si, ze existuju i hlavy statiov naplnene tekutinami no netusim, aky to moze mat konecny dosledok. Mozno to zabezpecuje mazanie a pritom hladky chod.

Vopred dakujem za vsetky rady a tipy, sam budem tiez hladat najlepsiu volbu u toho, no ak mi vyber niekto urychli budem len rad.
 
Marek Janicko
2011-03-04 13:54:44+01
Robino: obrazne: nohy ti bozkat
Skontaktovane, dohodnute a verim, ze buduci tyzden je u mna doma.
 
Robino
2011-03-04 14:11:29+01
príspevok od: Marek Janicko
Robino: obrazne: nohy ti bozkat
Skontaktovane, dohodnute a verim, ze buduci tyzden je u mna doma.
Som rád, že Ti očká zasvietili...využi na odlesky na šperkoch...
 
Marek Janicko
2011-03-04 15:19:41+01
Dik. Dufam, ze dosiahnem zaujimave vysledky
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()