Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Grip pre nikon D90 MB-D80 problemy?

ywen
2011-03-05 17:00:22+01
Zdravim, mam objednany a uz na ceste tento grip a zarazilo ma ze som si teraz precital par clankov ze casto hlasi chybu pri pripojeni do fotaku. Ze je robeny aj pre D80 aj pre D90 ale ze D90 ma nepatrne ine usporiadanie (myslim jeden je o kustik posunuty inak v D80 ako v D90) pinov vo vnutri fotaku a ze to robi problem. Mate niekto podobne skusenosti alebo vam to bez problemov funguje ? Dakujem
http://thrillmere.com/2010/03/review-nikon-mb-d80-battery-grip-for-d80d90/
 
tomis.ales
2011-03-05 17:29:24+01
To sa mi akosi nezda, ved predsa sam Nikon povedal ze tento grip je plne kompatibilny s Nikonom D80 a D90, takze to musi slapat.
 
mirosz
2011-03-05 18:10:59+01
VIdel som na youtube nejake video ze ten grip blbne na D90, ale moze to byt nahoda. V kazdom pripade, ak mas grip objednany, mas tam zaruku...no stress.
 
imajtan
2011-03-05 18:14:57+01
Tých problémov s kontaktmi je na nete dosť. Ale je to riešiteľné veľmi rýchlo. V tele D90 sa dá ten stredný kontakt s citom trochu prihnúť ak by bolo treba. To usporiadanie kontaktov je také, že stredný kontakt na batérii je trochu širší ale na gripe sú všetky kontakty v rovine a rovnako veľké. Keď grip nasadíš, úplne ho nepriťahuj, daj tam akumumulátor , zapni a skús pohýbať gripom do bokov, či sa ti stráca spojenie stredného kontaktu. Ináč keď grip vytiahneš na tých kontaktoch uvidíš, poškrábané stopy od pinov v tele a budeš vedieť kde sa to dotýka. Problém nebýva pri vložení AA batérií, lebo vtedy sa nepoužíva prostredný kontakt na zistenie stavu. Mal som phottix, ktorý občas blbnul. Teraz mám druhý deň Nikon a šiel hneď bez problému. Na obrázku z netu je vidno problém.
 
Slivak
2011-03-05 19:40:56+01
Ja mám origoš grip asik pol roka a zatial nič takého som nespozoroval, keďže ho mám stále nasadený a nič sa nedeje tak nevidím problém. Ešte sám ujo NIKON vraví že je kompatibilný s D80 a D90....
Inak už som s ním aj trepol o zamrznutý lad a stále nič..... Ide všetko tak ako má. Možno sa najde taký kus ale ja som ho nedostal, ak ho dostaneš reklamuj možno ti to zreklamuju.....
Inak tiež som sa toho bál ale keď som ho už mal na ceste tak čo sa dalo robiť a vuala ide OK......
 
ywen
2011-03-08 07:14:26+01
Grip dosiel vsetko je Ok a funguje bez problemov a bez ohybania kontaktov, mozno to bola len taka seria ktora mala problemy co sa o nej pise na nete
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()