Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

dobry fotobatoh

Paaloo
Paaloo 2011-03-12 19:23:43+01
zdravim,
prechadzam z fotobrasne na fotobatoh.. po precitani niekolkych clankoch a pozreti roznych batohov som sa stale nerozhodol...
moje poziadavky su cena cca do 130e, miesto pre 70-200 2.8, dalsie 4-5 objektivy, blesk, priestor na notebook 17".
rozmyslal som aj nad rozmermi batohu ako batozinu v lietadle, ale niektore vase reakcie boli, ze to nemusi byt problem...

nuz neviem ako je to s fotobatohmi a s rychlym vyberanim objektivov z batohu pocas "fotenia", ale chcel by som nieco, s cim by som nemal problem... taky Lowepro Fastpack 350 ktory je vraj na to stavany vyzera zaujimavo, nuz mnozstvo dalsich objektivov je 2-3...
dobre by bodol nejaky odlahceny batoh...

zatial sa rozhodujem medzi batohmi
shop.ephoto.sk/kata-kt-d-3n1-33.html
shop.ephoto.sk/lowepro-flipside-400aw-cierna.html (tento je aj cenovo zaujimavy, nuz nema priestor na ntb.. )
shop.ephoto.sk/lowepro-pro-runner-450-aw.html (tento je o dost tahsi a mam pocit aspon z fotiek ze to nie je batoh ale skatula)

cital som clanok kde boli popisane rozne batohy uzivatelov, nuz vacsina bola bud draha, nie to co mne trebalo, alebo pouzivali brasnu...
ake mate batohy vy? a ake skusenosti? viete mi poradit nieco na moje poziadavky?
dik
 
Granko
2011-03-13 23:58:05+01
príspevok od: Paaloo
no, kebyze zoberiem bez notebooku, tak asi Lowepro Flipside 400AW, a kebyze s notebookom tak asi Lowepro Pro Runner 450. ta kata bumblebee co si dal link, vyzera tiez zaujimavo, nuz je o nieco drahsia..
mimochodom.. z praktickeho hladiska, respektive z rychlejsej bezstarostnej vymeny objektivu, je lepsie otvaranie z predu alebo zo zadu batoha?
Zo zadu. Jednak že to plní aj bezpečnostnú funkciu (nikto sa ti ku technike nedostane) a e to moc dobré pri streetke či kde je veľa ľudí, máš možnosť otvoriť batoh tak, že ho nezložíš na zem, ale budeš ho točiť okolo pásu. To sa pri otváraní spredu nedá a vždy ho musíš zložiť dole úplne a v dave má ku technike prístup aj druhá osoba, nakoľko sa veko odklápa na opačnú stranu a nie ku tebe.
 
marish1
2011-03-14 01:52:32+01
ja som pred mesiacom zhanal batoh do ktoreho by sa mi este zmestil fotak s nasadenym 70-200 f/2,8 a pritom by bol co najmensi. potreboval som s nim totiz na svah a lyzovat s nejakou skrinou nie je to prave.
po dlhom vyberovom konani a osobnej obhliadke mi najviac vyhovoval vanguard up-rise 45. zmesti sa tam nasadeny teleobjektiv, fotak s batterygripom a dalsie 4 mensie objektivy alebo prislusenstva. ma plastenku, z boku uchyt na stativ, bedrovy a naprsny pas, co je na lyze/bike... celkom potrebna vec. vyberanie fotaku je zboku, takze staci ruksak zlozit iba z jedneho ramena.
priestor na nb som chcel tiez, ale nakoniec som sa nan vykaslal, lebo v lete ten batoh planujem nosit na bicykel, kde budu male rozmery este dolezitejsie ako na lyziach. mas ale aj vacsie up-risy, ak by si na tom booku trval.
ja som velmi spokojny, fotak v nom bez ujmy schytal aj par kotrmelcov na ciernych zjazdovkach.
nevyhodu vidim akurat v absencii nejakeho oddelenia na prislusenstvo (filtre, kable, odpalovace...). vnutri su akurat dva sietovane vacky, kde sa zmestia maximalne nejake karty. oddelenie na nefotograficku vybavu je dost male, ozaj len na pollitrovu flasu a nejaku desiatu, ale ako som pisal... chcel som co najmensie rozmery.
inak tomu bahotu nemam co vytknut, prespekulovany je do detalu, podla mna lepsie ako lowepro produkty (mam lowepro brasnu, takze mozem porovnavat).

http://www.vanguardworld.com/index.php/products/photo-video/list-1-1-4-backpack.html
 
Paaloo
2011-03-14 02:12:24+01
príspevok od: Granko
Zo zadu. Jednak že to plní aj bezpečnostnú funkciu (nikto sa ti ku technike nedostane) a e to moc dobré pri streetke či kde je veľa ľudí, máš možnosť otvoriť batoh tak, že ho nezložíš na zem, ale budeš ho točiť okolo pásu. To sa pri otváraní spredu nedá a vždy ho musíš zložiť dole úplne a v dave má ku technike prístup aj druhá osoba, nakoľko sa veko odklápa na opačnú stranu a nie ku tebe.
no ano, tu ochrannu funkciu beriem.. ale ak chcem rychlo vymenit objektiv, zo zadu batohu by som musel dat dole obidva popruhy a potiahnut si ho okolo pasu aspon na bok, resp. predseba...,lebo inak by som sa nedostal k vybave....
no z predu mi staci dat jeden popruh z pleca dole a posunutim priblizne vedla seba v pohode by som otvoril predok a vybral druhy objektiv... alebo to je zlozitejsie ako sa zda?
pytal som sa aj hlavne preto, lebo tie batohy, na ktore si mi poslal odkaz, mali vsetky otvaranie z predu...
 
marish1
2011-03-14 02:25:14+01
ten mnou spominany uprise 45 ma hlavny plniaci otvor na fototechniku zozadu, takze kym ruksak nezlozis, nikto sa k objektivom nedostane. fotak ale ide vytiahnut aj bocnym otvorom, takze staci ruksak popod pazuchu pretocit pred seba a mozes vyberat.
http://www.vanguardworld.com/components/com_virtuemart/shop_image/vanguard/UP-Rise-45-5.jpg

ruksak plneny spredu bez zlozenia (tebou spominanym sposobom) pohodlne obsluhovat asi nedokazes, bolo by to viacmenej zonglovanie s objektivmi. zober si, ze jednu ruku (na ktorej by ti ostal ruksak) by si nemohol pouzivat a druhou zvladnut otvaranie ruksaku a vytiahnutie objektivu... no bolo by to dost komplikovane.
 
Paaloo
2011-03-14 02:25:48+01
príspevok od: marish1
ja som pred mesiacom zhanal batoh do ktoreho by sa mi este zmestil fotak s nasadenym 70-200 f/2,8 a pritom by bol co najmensi. potreboval som s nim totiz na svah a lyzovat s nejakou skrinou nie je to prave.
po dlhom vyberovom konani a osobnej obhliadke mi najviac vyhovoval vanguard up-rise 45. zmesti sa tam nasadeny teleobjektiv, fotak s batterygripom a dalsie 4 mensie objektivy alebo prislusenstva. ma plastenku, z boku uchyt na stativ, bedrovy a naprsny pas, co je na lyze/bike... celkom potrebna vec. vyberanie fotaku je zboku, takze staci ruksak zlozit iba z jedneho ramena.
priestor na nb som chcel tiez, ale nakoniec som sa nan vykaslal, lebo v lete ten batoh planujem nosit na bicykel, kde budu male rozmery este dolezitejsie ako na lyziach. mas ale aj vacsie up-risy, ak by si na tom booku trval.
ja som velmi spokojny, fotak v nom bez ujmy schytal aj par kotrmelcov na ciernych zjazdovkach.
nevyhodu vidim akurat v absencii nejakeho oddelenia na prislusenstvo (filtre, kable, odpalovace...). vnutri su akurat dva sietovane vacky, kde sa zmestia maximalne nejake karty. oddelenie na nefotograficku vybavu je dost male, ozaj len na pollitrovu flasu a nejaku desiatu, ale ako som pisal... chcel som co najmensie rozmery.
inak tomu bahotu nemam co vytknut, prespekulovany je do detalu, podla mna lepsie ako lowepro produkty (mam lowepro brasnu, takze mozem porovnavat).

http://www.vanguardworld.com/index.php/products/photo-video/list-1-1-4-backpack.html
no nad notebookom uvazujem hlavne preto,lebo co som cital komentare roznych fotografov, ti co si kupovali batoh bez booku, lutovali to... pri niektorych akciach vyuzivam zatial netbook s malymi rozmermi, no premyslal som nad batohom s moznostou17" notebooku hlavne preto, ak budem niekde mimo, a budem potrebovat mat "dobru masinu" tak s netbookom sa nezaobidem.. na ktorom ledva photoshop bezi...
rozmyslal som nad lowepro flipside 400aw, ak by som nebral priestor pre notebook a ako tu niekto spominal, vraj sa tam da vopchat nejaky maly netbook...
vytiahnutie z boku fotoaparat je celkom zaujimava a rychla moznost no to napriklad ten batoh nema...
 
marish1
2011-03-14 02:40:45+01
príspevok od: Paaloo
no nad notebookom uvazujem hlavne preto,lebo co som cital komentare roznych fotografov, ti co si kupovali batoh bez booku, lutovali to... pri niektorych akciach vyuzivam zatial netbook s malymi rozmermi, no premyslal som nad batohom s moznostou17" notebooku hlavne preto, ak budem niekde mimo, a budem potrebovat mat "dobru masinu" tak s netbookom sa nezaobidem.. na ktorom ledva photoshop bezi...
rozmyslal som nad lowepro flipside 400aw, ak by som nebral priestor pre notebook a ako tu niekto spominal, vraj sa tam da vopchat nejaky maly netbook...
vytiahnutie z boku fotoaparat je celkom zaujimava a rychla moznost no to napriklad ten batoh nema...
ja som to kupoval so zameranim na sport, takze co najmensie mozne rozmery pre nasadenu 70-200 f/2,8 boli prvorade. ak to chces na cestovanie, hiking... tak rozmery az take dolezite nie su. do toho najvacsieho (up-rise 48) sa zmesti 15" notebook.
pred tym mesiacom som rozmyslal aj nad kata 3N1-33, ale tam by sa ti zmestil tiez iba 15,4" book. 17tka je uz podla mna dost velky rozmer, to by som pri cestovani hodil asi radsej do kufra...
na flipside mi vadi, ze viacmenej nema oddelenie na nefoto veci a otvaranie je spredu, takze vzdy treba ruksak davat z chrbta.
ta bocna diera na vytiahnutie fotaku je fakt uzitocna vec.
 
tomasqo
2011-03-14 08:25:18+01
príspevok od: Paaloo
no tu katu som si vyradil zo zoznamu aj ja.. ked som sa na to este raz pozrel... tak je fakt mala...
cize taky netbook sa zmesti do flipsidu 400? a pri pohotovom meneni objektivu robi velky problem to, ze sa otvara zo zadnej strany?
mam 13" asus,zmesti sa tam, v pohode nie, ale zmesti... potom tam uz ale nedas lahku bundu, uz len nejake vacsinou ploche drobnosti...

To ze sa to otvara zozadu, nie je ziadny problem. Aj keby sa to otvaralo z predu, stale ho musis dat dole. Ked otvaras batoh z predu alebo z vrchu, ako ho polozis na zem? Polozis ho na zem tou stranou, ktoru si davas na chrbat - v momente si ju zamazes, nech je aj suche pocasie, staci piesok a prach. O blate ci vode ani nehovorim. Tento batoh, ked chcem polozit na zem, polozim ho prednou stranou, ktoru si na seba nikdy nedavam takze je to by som povedal este praktickejsie. Navyse ked si batoh zabalis do prilozenej plastenky na zakrytie celeho batohu, stale mozes do neho pristupovat lebo pristupujes zozadu kde plasenka zasahuje len minimalne! A stale si ho mozes polozit na spinavu zem stranou plastenky, uplna lahodka
 
tomasqo
2011-03-14 08:33:18+01
Inak ja cakam, kedy zacne vyrabat fotobatohy firma DEUTER. Urcite nejaky foto-turisticky hybrid by stal za zaujem. Mam cykloturisticky deuter, je to jedna balada, navyse spracovanim o radu dalej za lowepro a cenovo nevytrcal z radu.
 
Granko
2011-03-14 10:27:15+01
príspevok od: Paaloo
no ano, tu ochrannu funkciu beriem.. ale ak chcem rychlo vymenit objektiv, zo zadu batohu by som musel dat dole obidva popruhy a potiahnut si ho okolo pasu aspon na bok, resp. predseba...,lebo inak by som sa nedostal k vybave....
no z predu mi staci dat jeden popruh z pleca dole a posunutim priblizne vedla seba v pohode by som otvoril predok a vybral druhy objektiv... alebo to je zlozitejsie ako sa zda?
pytal som sa aj hlavne preto, lebo tie batohy, na ktore si mi poslal odkaz, mali vsetky otvaranie z predu...
Je to len o zvyku. Mám ten istý, čo písal marish1, keď som ho kupoval pred rokom, neboli poriadne ani obrázky, ani testy, išiel som do neho s vedomím, že vyskúšam sám na sebe, čo to je zač. A na základe mojich postrehov ho má i Cako či dodo_bb. Predtým som mal otváravý spredu. Tento mi sadol až na pár maličkostí a múch, je to na cestovanie veľmi dobrý batoh, i preto, že má statív naboku, i pláštenka mi ho zakryje, má normálne tvary môjmu oku lahodiace (žiadna škatuľa, ale krásne oblinky) a tak. Lebo mať napr. statív zboku a spredu na otváracom veku je veľký rozdiel. I v manipulácií, i v komforte.

Áno, dal som ti linky na predno-otváracie, ale s jedného dôvodu - s priestorom na notebook, ako si písal v zadaní. A drvivá väčšina "notebookových" a (veľkonotebookové zvlášť) majú priestor naň vzadu pri chrbáte a otvárajú sa dopredu. Pretože konštrukčne mať 17" (aj 15") notebook vpredu a otvárať komoru na foťák zozadu je náročné. I tvar je väčší, i bezpečnosť notebooku je na nižšej úrovni.
 
hombreee
2011-03-14 13:15:07+01
príspevok od: tomasqo
Inak ja cakam, kedy zacne vyrabat fotobatohy firma DEUTER. Urcite nejaky foto-turisticky hybrid by stal za zaujem. Mam cykloturisticky deuter, je to jedna balada, navyse spracovanim o radu dalej za lowepro a cenovo nevytrcal z radu.
Take nieco by som prijal aj ja. Foto-turisticky hybrid.

Neviem ci poznas znacku Tatonka. Tiez robia spickova batohy, tiez je to dokonca nemecka znacka (ako deuter). A maju v ponuke aj fotobatoh, ale hybrid to moc nie je, je to cisto len foto

http://intranet.tatonka.com/infosys/infocgi/artinfoe.dll?3008_DSLR_Pack&0
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()