Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Fotoaparat a bike

vincko
2011-03-22 22:48:55+01
Zdravim vas,
v poslednej dobe rad codim na bicykli do prirody a bravam samozrejme zrkadlovku. Takto sa dostanem u nas na rovine dalej za kratsi cas.
Ale nenasiel som ziadne pohodlne a prakticke riesenie pre zrkadlovku a objektivy.

Mate niekto vyskusany nejaky batoh, ci brasnu na tento ucel?
Dakujem za radu, rad sa poucim namiesto pokus-omyl.
 
tomasqo
2011-03-22 23:09:06+01
Tiez ma to zaujima a asi aj viacerych. Zatial pouzivam standardny fotobatoh, je to ale des a hroza ked musim pre kazdy zaber zastavit a dat dole batoh...

Zatial uvazujem nad http://www.mojekolo.cz/3062-art.-310-vodotesna-brasna-na-riditka-s-drzakem-klick-fix
 
Jenda
2011-03-22 23:40:01+01
Ja vlastnim tu Inverse 200.Super prakticka brasna.Vrelo odporucam.Zmesti sa tam telo s objektivom,blesk a dalsi objektiv ,plus nejake prislusenstvo.
 
jaropalo
2011-03-22 23:52:52+01
D3S + D90 + 2 x 50mm + 1 Rozne dlhe sklo, kazde vo svojej brasni, objektiy v tych puzdierkach, normalka najebane v starom rozbitom batohu. V bocnom vrecku mam preistotu igelitku, keby zacalo prsat, opatrenie voci zmoknutiu. Roky to taham takto aj an stovky kilometrov, doteraz nebol jediny problem. R.I.P
 
Granko
2011-03-22 23:53:41+01
príspevok od: Jenda
Ja vlastnim tu Inverse 200.Super prakticka brasna.Vrelo odporucam.Zmesti sa tam telo s objektivom,blesk a dalsi objektiv ,plus nejake prislusenstvo.
A ideálna na bicykel. Foťák je dosť drahá vec na to, aby sa pripevňoval priamo na konštrukciu, tu ho má človek vždy pri sebe, môže ísť do bufetu, aj ďalej od biku, pri jazde sa jednoducho pretočí dozadu, ak človek vidí dobrý záber, zastane, otočí ju na páse dopredu či nabok - ide to rýchlo, ľahko, jednoducho.
Dá sa s tým chodiť i po meste, nakoľko to má i krížny pás, čiže na street je to dvojito chránené a v konečnom dôsledku za príjemnú cenu :o)
 
Jenda
2011-03-22 23:57:51+01
príspevok od: Granko
A ideálna na bicykel. Foťák je dosť drahá vec na to, aby sa pripevňoval priamo na konštrukciu, tu ho má človek vždy pri sebe, môže ísť do bufetu, aj ďalej od biku, pri jazde sa jednoducho pretočí dozadu, ak človek vidí dobrý záber, zastane, otočí ju na páse dopredu či nabok - ide to rýchlo, ľahko, jednoducho.
Dá sa s tým chodiť i po meste, nakoľko to má i krížny pás, čiže na street je to dvojito chránené a v konečnom dôsledku za príjemnú cenu :o)
That´s right ...
 
uncle_roxor
2011-03-23 01:17:48+01
ja som zvolil radsej batoh pohodlnejsi pre mna, ako praktickost pri vyberani fotaku, takze klasika mensi turisticky batoh kvoli camelbagu a upevneniu prilby pri dlhsich stupaniach a v nom velke pistolove puzdro na fotak
 
JOK3R
2011-03-23 07:20:48+01
príspevok od: Granko
A ideálna na bicykel. Foťák je dosť drahá vec na to, aby sa pripevňoval priamo na konštrukciu, tu ho má človek vždy pri sebe, môže ísť do bufetu, aj ďalej od biku, pri jazde sa jednoducho pretočí dozadu, ak človek vidí dobrý záber, zastane, otočí ju na páse dopredu či nabok - ide to rýchlo, ľahko, jednoducho.
Dá sa s tým chodiť i po meste, nakoľko to má i krížny pás, čiže na street je to dvojito chránené a v konečnom dôsledku za príjemnú cenu :o)
Díki za tip, presne takéto niečo potrebujem. Brašňu na riadítka na bicykli mám, dá sa ľahko odopínať v prípade že ide človek od bicykla ďalej, ale keďže je uchytená priamo na rám bicykla, bojím sa čo otrasy spravia s mechanickými časťami zrkadlovky.
 
Flodur
2011-03-23 07:59:48+01
Keď dávam nejaké dobré DH, musí to byť fasa, mať foťák na riaditkách!
 
NIKON D666
2011-03-23 08:13:00+01
príspevok od: vincko
Zdravim vas,
v poslednej dobe rad codim na bicykli do prirody a bravam samozrejme zrkadlovku. Takto sa dostanem u nas na rovine dalej za kratsi cas.
Ale nenasiel som ziadne pohodlne a prakticke riesenie pre zrkadlovku a objektivy.

Mate niekto vyskusany nejaky batoh, ci brasnu na tento ucel?
Dakujem za radu, rad sa poucim namiesto pokus-omyl.
Ja používam notebookovy http://reviews.logitech.com/7061/3133/logitech-kinetik-15-4-backback-reviews/reviews.htm
 
laci99
2011-03-23 08:23:40+01
Použitie ťažkého fotobatohu na pleciach extrémne zvyšuje námahu/únavu pri bicyklovaní, tak dobrý je aj nosič, ktorý sa rýchloupinákom upevňuje na sedlovku - nad zadné koleso, v prípade vzdialenia od bicykla sa rýchlo vezme so sebou. Na taký nosič sa dá upevniť obyčajná hranatá brašňa na fototechniku.
 
Jason
2011-03-23 08:46:07+01
Ked beriem fotak na bike(napr. cestou do prace, resp. kratky vylet), mam ho na popruhu BlackRapid - krizom cez rameno a zaroven v brasni crumpler JimmyBo 400 - tiez cez rameno, pripadne brasnu zapnutu okolo pasa.
Vyhoda: takto viem vytiahnut fotak hocikedy pri zastaveni velmi rychlo, zaroven nezavadzia a "netrasie" sa ako keby bol v brasni pripevnenej na biku.
Nevyhoda: malo miesta - cize beriem iba fotak s nasadenym objektivom.
Na dlhsie trasy beriem batoh Kata 3N1-22, do priestoru pre notebook dam camelbak
 
jerry
2011-03-23 08:49:25+01
Ako pise Flodur, ja si tiez neviem predstavit mat fotak na riaditkach,mozno na nejakej Liberte .Ja pouzivam Lowepro Dryzone Rover,nic lepsie na dlhsie vyjazdy do terenu som nenasiel
 
bonifacko
2011-03-23 08:56:44+01
Ja som biky začiatkom zimy rozobral a čiastočne zložil, vyčisteny. Na riaditka pojde brašna. DH nerealizujem, som už v rokoch. Pojdem opatrne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()