Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Výber fotobatohu

martin_g
martin_g 2011-04-01 14:12:34+02
Potreboval by som poradiť s výberom foto batohu. Moje kritéria:

cena do cca 120€
- dvojkomorový s čo najväčším priestorom pre osobné veci (ideálne nad 10 lit.)
- ideálne s pevne oddelenými komorami (aby neprepadávali drobnosti do komory s fototechnikou) – toto neberte ako vylučovacie kritérium
- potrebujem doň dostať Nikon D5000 s nasadeným objektívom Sigma 70-200 f2,8
- priestor pre ďalšiu foto výbavu pozostávajúcu z Tamron 17-50 f2,8 VC a blesku + zopár drobností
- plusom by bol prístup k fotoaparátu z boku.

Ďakujem.
 
Anup9
2011-04-02 18:21:53+02
príspevok od: myreska
dakujem canon 60d +17-55 je na hlbku 19 cm a tvoja je 16 cm .rozdiel je 3cm a este popruh ide mi o to ci to tam vopcham.a si spokojny je mi jasne ze ten pristup nie je rychli .a vojde sa do boku dobre flasa lebo tu nikdy nemam kde dat ked mam tasku.dakujem
Kedze vnutorny priestor ma na vysku 19cm, tak vojde v pohode. Moja 70-200-vka ma 20 cm a este vojde. Nehovorim ze tam padne ako uliate, ale vojde to bez nejakej sily. Flasa ti tam vojde maximalne tak pollitrovka, kedze ako som spominal, je to urcene na jednu, maximalne dve nohy stativu. Na flasu si mozes uchytit na bok napr. daku brasnu, ktora sa pouziva na objektivy. A co sa spokojnosti tyka, som s nou spokojny, pouzity material sa mi velmi paci, viac ako u Lowepro. Popruhy su fakt pohodlne, nepocitil som problemy ani pri dlhsej ture, ked som mal uchyteny na boku 2 kilovy stativ.
 
Anup9
2011-04-02 18:25:13+02
príspevok od: myreska
dakujem canon 60d +17-55 je na hlbku 19 cm a tvoja je 16 cm .rozdiel je 3cm a este popruh ide mi o to ci to tam vopcham.a si spokojny je mi jasne ze ten pristup nie je rychli .a vojde sa do boku dobre flasa lebo tu nikdy nemam kde dat ked mam tasku.dakujem
Este som zabudol. Stale ide o kompromisy. Mne islo o to aby som mal daky priestor oddeleny na ine veci. A hlavne aby ten vak nebola nejaka velka kocka. Tento vyzera nenapadne, ako obycajny vak (da sa z neho urobit obycajny, ked vyberes vnutro). Samozrejme nejaky vacsi vak, bude pohodlnejsi co sa tyka organizacie prislusenstva. Ty musis vediet, ci chces nieco kompaktnejsie alebo nieco vacsie.
 
myreska
ocenenie redakciou 2011-04-02 19:29:25+02
príspevok od: Anup9
Este som zabudol. Stale ide o kompromisy. Mne islo o to aby som mal daky priestor oddeleny na ine veci. A hlavne aby ten vak nebola nejaka velka kocka. Tento vyzera nenapadne, ako obycajny vak (da sa z neho urobit obycajny, ked vyberes vnutro). Samozrejme nejaky vacsi vak, bude pohodlnejsi co sa tyka organizacie prislusenstva. Ty musis vediet, ci chces nieco kompaktnejsie alebo nieco vacsie.
velmi pekne dakujem nie chcem nieco bezne moc toho nenosim hlavne vela osobnych veci tych mam najviac v taske tak myslim ze to bude v pohode volba .pekny den
 
Dying_Dream
2011-06-12 12:54:45+02
určite nejaký od KATY
 
garyfisher
2011-06-12 13:39:35+02
Kata 3 in 1 33 je skvely batoh. Chvilu som ho mal, kym som ho nepredal a vratil sa k brasni. Zda sa mi to pohotovejsie ako batoh ale... system tych spon a zipsov na komore pre fotat sa mi zdal troscha komplikovany, druha komora urcite nema 10 l ale zmesti sa tam voda a svacinka, v priestore pre notebook som nosil packlitove nohavice a bundu, pekne zlozene sa tam zmestili v pohode. Drziak na stativ mi doteraz nevyhovoval na ziadnom batohu co som mal.
Najlepsie je ale ist a nieco, aspon nieco si vyskusat v obchode.
PS Mrco hentak chodis ovesany bezne?
 
flanker
2011-06-12 14:29:52+02
príspevok od: martin_g
Potreboval by som poradiť s výberom foto batohu. Moje kritéria:

cena do cca 120€
- dvojkomorový s čo najväčším priestorom pre osobné veci (ideálne nad 10 lit.)
- ideálne s pevne oddelenými komorami (aby neprepadávali drobnosti do komory s fototechnikou) – toto neberte ako vylučovacie kritérium
- potrebujem doň dostať Nikon D5000 s nasadeným objektívom Sigma 70-200 f2,8
- priestor pre ďalšiu foto výbavu pozostávajúcu z Tamron 17-50 f2,8 VC a blesku + zopár drobností
- plusom by bol prístup k fotoaparátu z boku.

Ďakujem.
Odporucam Katu 3N1-30 (3N1-33 je aj pre notebook). Riesil som podobny problem - islo o to nosti telo + 70-200 2.8 zoom. Do mesta s mensim objektivom mam brasnu. Problem bol nosti/cestovat s telezoomom + nejakou dalsou fotovybavou + osobnymi vecami. Lowepro, Vanguard a nejake ine riesenia mi prislo trocha malo variabilne. Rozmyslal som aj nad mensou katou 3N1-20, ktora vyzera naozaj super, ale bohuzial, tam sa nezmensti telo 70-200 2.8. Ak si z BA v kamennej predajni ephotoshopu v Ruzinove maju vsetky verzie Katy, kde si ich mozes vyskusat. Ja som tam bol a nakoniec som zobral 3N1-30.
 
Marcel Rebro
2011-06-12 14:32:26+02
príspevok od: garyfisher
Kata 3 in 1 33 je skvely batoh. Chvilu som ho mal, kym som ho nepredal a vratil sa k brasni. Zda sa mi to pohotovejsie ako batoh ale... system tych spon a zipsov na komore pre fotat sa mi zdal troscha komplikovany, druha komora urcite nema 10 l ale zmesti sa tam voda a svacinka, v priestore pre notebook som nosil packlitove nohavice a bundu, pekne zlozene sa tam zmestili v pohode. Drziak na stativ mi doteraz nevyhovoval na ziadnom batohu co som mal.
Najlepsie je ale ist a nieco, aspon nieco si vyskusat v obchode.
PS Mrco hentak chodis ovesany bezne?
... ked idem fotit (co je 99% pripadov) tak ano. Ale v exponovanych usekoch chodim na lahsie
 
garyfisher
2011-06-12 20:48:16+02
príspevok od: Marcel Rebro
... ked idem fotit (co je 99% pripadov) tak ano. Ale v exponovanych usekoch chodim na lahsie
Zrovna tu fotku som uk komentoval ale myslim ze aj toto sa da zvladnut s batohom
 
martin_g
2011-06-12 21:50:55+02
Ja som skončil pri Lowepro Primus AW a zatiaľ spokojnosť, aj keď mi zostáva miesto už len na jeden objektív.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()