Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

SD karta

zelena.kacka
zelena.kacka 2011-04-01 22:48:14+02
ma niekto skusenost so zachranovanim udajov z pamatovej karty?
ta moja sa rozhodla ze nebude spolupracovat. nedavno som ju dala do externej citacky a odvtedy mi ukazuje ze tam neni ziadny subor pritom je na polovicu zaplnena. rovnako sa chova aj v citacke v notebooku. pritom vo fotaku sa daju pozret vsetky fotky.
fotky si viem stiahnut iba cez kabel priamo z fotaku. v inom fotoaparate sa karta chova ako plna a neda sa na nu ulozit ziadna fotka.
fotky mam stiahnute ale ide mi o ine subory ktore som tam mala. napr upravene fotky a ine.
vie mi niekto poradit nejaky konkretny program s ktorym sa mi podari stiahnut veci z karty? dik
 
zelena.kacka
2011-04-02 23:04:15+02
príspevok od: illusion
ak by si teraz cital ty , tak jej sa to v tom fotaku, v ktorom tu kartu vyfotila, sprava karta normalne, daju sa z nej data citat normalne. v inom fotaku sa javi ako plna - co je uplne korektne spravanie, pretoze maloktory fotak vie pouzivat kartu, na ktoru bolo fotene v inom fotoaparate - maju rozdielnu strukturu adresarov a ine nazvy adresarov.

uplne staci prepnut fotak do rezimu, v ktorom sa karta objavi ako diskova jednotka, stiahnut data a pokusit sa naformatovat kartu v pocitaci. ak nepojde, tak je nieco s kartou a moze byt rada ze z toho vobec nieco dostala.

nie je ziaden dovod na undelete ani nic podobne, pokial existuje zariadenie, z ktoreho sa daju tie data normalne precitat - a to existuje, takze tvoj postup je uplna zbytocna strata casu. navyse, ak by si vedel ako "program undelete" funguje, tak by si nieco take ani nenapisal, sorry
neviem ci som to pochopila spravne ale dovtedy kym karta zblbla tak som nemala ziadny problem dat ju do ineho fotaku a nafotit na nu par fotiek. mam canon G10 a kartu som mala uz v canone 550D, G11, G12, s95, ... odkedy zblbla tak som ju davala iba do canonu 600D a tam sa chovala ako plna.
 
dodo_bb
2011-04-02 23:37:31+02
príspevok od: zelena.kacka
illusion
vyzera tato tema tak ze moze kolegyna fotit do raw, ked si vo fotaku upravuje fotky ? Nic proti nikomu, ale podla mna nie. Citaj

.....
nerobte tu zo mna amatera. to ze nefotim do rawu a ukladala som si upravene fotky na kartu este neznamena ze neviem fotit. zaciatocnik je podla mna ten, ktoremu M nic nehovori a ktoremu je jedno ci ma krivu fotku alebo nejake neziaduce predmety v popredi a podobne. takze taketo postrehy si chpalci nechajte pre seba.

Začiatočník je ten, ktorý má stále pocit, že sa má aj po rokoch praxe ešte stále veľa a veľa čo učiť Ale pokiaľ Ti na tom záleží, odvolávam svoju radu a prehlasujem, že si skutočne stredne pokročilý fotograf
 
zelena.kacka
2011-04-02 23:44:11+02
príspevok od: dodo_bb

Začiatočník je ten, ktorý má stále pocit, že sa má aj po rokoch praxe ešte stále veľa a veľa čo učiť Ale pokiaľ Ti na tom záleží, odvolávam svoju radu a prehlasujem, že si skutočne stredne pokročilý fotograf
skus neriesit moju fotograficku uroven. tato diskusia je o niecom inom.
 
wayne
2011-04-02 23:50:57+02
pises, ze fotky sa daju stiahnut z fotaku cez kabel. neviem - neskusal som davno pripajat fotoaparat cez kabel, ale, ked je pripojeny a ides na moj pocitac -> fotoaparat, nevies sa cez prieskumnika preklikat k tym suborom?... aj ked neviem ako to presne funguje..
 
dodo_bb
2011-04-03 00:07:09+02
príspevok od: zelena.kacka
skus neriesit moju fotograficku uroven. tato diskusia je o niecom inom.
Rady tu už zazneli - môj názor - narušená štruktúra adresárov. Fotky, ktoré si foťák uložil sám, tie vie načítať. Súbory, ktoré sa tam ocitli nejak inak, už nepozná. Fotky sa podarilo prehrať. Pokus o záchranu tých stratených súborov je možný pomocou záchranných programov - nejaké tu už boli poradené. Neodpovedala si, či si niektorý vyskúšala a s akým výsledkom. Myslím, že karta je OK, treba ju v PC preformátovať a basta.
 
zelena.kacka
2011-04-03 10:24:00+02
príspevok od: wayne
pises, ze fotky sa daju stiahnut z fotaku cez kabel. neviem - neskusal som davno pripajat fotoaparat cez kabel, ale, ked je pripojeny a ides na moj pocitac -> fotoaparat, nevies sa cez prieskumnika preklikat k tym suborom?... aj ked neviem ako to presne funguje..
toto som neskusala. idem skusit
 
zelena.kacka
2011-04-03 10:25:37+02
príspevok od: dodo_bb
Rady tu už zazneli - môj názor - narušená štruktúra adresárov. Fotky, ktoré si foťák uložil sám, tie vie načítať. Súbory, ktoré sa tam ocitli nejak inak, už nepozná. Fotky sa podarilo prehrať. Pokus o záchranu tých stratených súborov je možný pomocou záchranných programov - nejaké tu už boli poradené. Neodpovedala si, či si niektorý vyskúšala a s akým výsledkom. Myslím, že karta je OK, treba ju v PC preformátovať a basta.
skusala som dva ale tie boli iba demo. subory sice nasli, ako tu niekto pisal, dost vysoke %, ale pokial nemas prnu verziu tak sa k tym suborom nedostanes
 
zelena.kacka
2011-04-03 10:31:10+02
príspevok od: wayne
pises, ze fotky sa daju stiahnut z fotaku cez kabel. neviem - neskusal som davno pripajat fotoaparat cez kabel, ale, ked je pripojeny a ides na moj pocitac -> fotoaparat, nevies sa cez prieskumnika preklikat k tym suborom?... aj ked neviem ako to presne funguje..
hm ukaze mi iba to iste co aj predtym :-/
 
matoxxx
2011-04-03 10:51:50+02
Ja fotky dávam do počítača iba cez kábel,lebo častým vyberaním sa može karta ale aj ten mechanizmus vo fotáku poškodit a oprava je potom dost drahá,za tu dobu co to stiahne možte napr.chatovat na webe
 
illusion
2011-04-03 11:03:54+02
nerozumiem co sa tu riesi. ked sa karta da precitat vo fotoaparate, tak z nej treba vsetko stiahnut, a naformatovat ju. ak ani po formate vo fotoaparate ju nepojde precitat v notebooku, alebo inej citacke, tak odporucam otvorit okno, zlomit ju na polovicu a velkym oblukom ju vyhodit von.

a do buducnosti (len rada, ziadne podozieranie, ze tu niekto nieco z toho spravil): manipulovanim kartou pocas citania alebo zapisu na nu ju spolahlivo znicis. Pouzivanim jednej SD/SDHC karty vo viacerych zaznamovych zariadeniach si sposobis necitatelnu strukturu karty. snad tolko do buducnosti
 
keko
2011-04-03 11:05:56+02
Som z Bratislavy, ponukam ti pomoc. Akakolvek snaha o zachranu dat opatovnym skusanim roznych metod vedie k postupnej devastacii udajov na karte. Pomozem ti aj na dialku. Staci iba prejavit zaujem.
 
zelena.kacka
2011-04-03 11:17:32+02
príspevok od: illusion
nerozumiem co sa tu riesi. ked sa karta da precitat vo fotoaparate, tak z nej treba vsetko stiahnut, a naformatovat ju. ak ani po formate vo fotoaparate ju nepojde precitat v notebooku, alebo inej citacke, tak odporucam otvorit okno, zlomit ju na polovicu a velkym oblukom ju vyhodit von.

a do buducnosti (len rada, ziadne podozieranie, ze tu niekto nieco z toho spravil): manipulovanim kartou pocas citania alebo zapisu na nu ju spolahlivo znicis. Pouzivanim jednej SD/SDHC karty vo viacerych zaznamovych zariadeniach si sposobis necitatelnu strukturu karty. snad tolko do buducnosti
vyhadzovat veci von oknom. ja radsej pouzijem kos :-p
neviem odkial mal dotycny, ktory to pisal prvy, ze sa ma karta vytahovat ked sa nan nu uklada prave odfotena fotka, ja som nic take nepisala. a to ze som kartu davala aj do ineho fotaku tak to preto, lebo som si ich chcela vyskusat. vies o inom sposobe ako si fotak vyskusat a mat aj z neho fotky? ma akcii ako napr canon day alebo foto slovakia kde je viac ludi ti asi nikto nebude stahovat fotky z ich karty (ktore tam mimochodom nemali) do pc len aby si si mohol fotky odniest so sebou.
 
S1m0n
2011-04-03 11:20:40+02
Posledný príspevok od dodo_bb a illusion hovoria za všetko a všetko.
Nemám tak už ani čo poradiť
 
keko
2011-04-03 11:24:35+02
Takze ty vlastne ani nechces pomoct, a ani dakujem, neprosim ti nejde. To ta treba napred poradne vyurazat aby ti niekto stal za odpoved? Lebo mozem.
 
zelena.kacka
2011-04-03 11:39:16+02
príspevok od: keko
Takze ty vlastne ani nechces pomoct, a ani dakujem, neprosim ti nejde. To ta treba napred poradne vyurazat aby ti niekto stal za odpoved? Lebo mozem.
co riesis? ved som ti napisala postu
 
keko
2011-04-03 11:39:59+02
No ano a ja som odpovedal
 
illusion
2011-04-03 13:16:03+02
príspevok od: zelena.kacka
vyhadzovat veci von oknom. ja radsej pouzijem kos :-p
neviem odkial mal dotycny, ktory to pisal prvy, ze sa ma karta vytahovat ked sa nan nu uklada prave odfotena fotka, ja som nic take nepisala. a to ze som kartu davala aj do ineho fotaku tak to preto, lebo som si ich chcela vyskusat. vies o inom sposobe ako si fotak vyskusat a mat aj z neho fotky? ma akcii ako napr canon day alebo foto slovakia kde je viac ludi ti asi nikto nebude stahovat fotky z ich karty (ktore tam mimochodom nemali) do pc len aby si si mohol fotky odniest so sebou.
ak sa ti nechce stahovat zakazdym fotky z karty, aby mohla byt naformatovana a vyskusana v inom zariadeni, treba si kupit viac kariet. lenivost je draha vec.

este som nevidel "stredne pokrocileho" fotografa, ktory prehadzuje Secure Digital kartu z fotoaparatu do fotoaparatu bez formatovania... nemam slov, sorry
 
zelena.kacka
2011-04-03 13:25:30+02
príspevok od: illusion
ak sa ti nechce stahovat zakazdym fotky z karty, aby mohla byt naformatovana a vyskusana v inom zariadeni, treba si kupit viac kariet. lenivost je draha vec.

este som nevidel "stredne pokrocileho" fotografa, ktory prehadzuje Secure Digital kartu z fotoaparatu do fotoaparatu bez formatovania... nemam slov, sorry
clovek sa stale uci a ani ty si uceny z neba nespadol
 
illusion
2011-04-03 13:53:08+02
príspevok od: zelena.kacka
clovek sa stale uci a ani ty si uceny z neba nespadol
nie, ale ani sa tak netvarim
 
viktorbu
2018-09-07 09:07:40+02
Ahojte.
Vedeli by ste mi trosku pomôct? Mam Nikon D7200 a chcem si kupit novu SD kartu. Chcem uz urcite 64GB, no neviem si vybrat, ze ktora je lepsia.
1, https://www.alza.sk/kingston-canvas-react-sdxc-64gb-uhs-i-v30-d5282037.htm
alebo
2, https://www.alza.sk/sandisk-sdxc-64gb-extreme-pro-class-10-uhs-i-u3-d4475215.htm
Vopred dakujem.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()