Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

aku SDHC kartu

Leito
Leito 2011-06-01 19:40:19+02
Dobrý asi to tu už par krat bolo rozoberane ale neviem sa rozhodnuť a nepisal tu ani nikto o značke PRETEC. Planujem si kupiuť fotoaparat Canon 550D takže bude nejake aj to HD video
tuna su približne nad ktorými som rozmýšľal. http://www.tpd.sk/katalog/foto/prislusenstvo/media/pamatova-karta/?detail=13614 a druha http://www.megafoto.sk/SanDisk/sdhc-card-extreme-iii-8-gb-class-10 na tej SanDisk sa mi vidi toto: RescuePRO pre obnovu vymazaných alebo poškodených dát. A pišu aj prevackovu teplotu že -25 +85 ale to asi pracuju všetky v minuse či niektore maju problem? a taky detail radšej jednu 16G alebo 2x8G
 
keko
2011-06-02 09:20:35+02
príspevok od: Leito
stihnut?a nejde len o fotografovanie ale viem že budem aj niečo točiť vieš takže tak. a 4G sa mi zda malo predsa
Myslel som stiahnut Stava sa mi to casto, klavesnica je uz zlepena a tak obcas pispenko neprejde.
No ano, stiahnut 16 MB kartu nieco trva, zatial nefotis ...
Alebo, prihodi sa nieco karte (a to sa stane, tomu ver), treba zachranovat udaje, zatial nefotis, zachranuje sa zasadne cela karta, zachranujes casto cely den plus celu noc...
Alebo prihodi sa nieco, karte a nemozes pokracovat, lebo by si uz nadobro odpisal data, ktore by slo este zachranit...
Vravim 5x karta po 10 EUR mi pride viac, ako 1 za dvojnasobok vsetkych kariet (aj to a obcas stane)
No ale skusaj, odomna to bola len rada, ktora mozno ani nevyvazi rady nadsencov - sponzorov pokroku.
 
keko
2011-06-02 09:32:11+02
príspevok od: Marek Janicko
Uz od davnejsich dob pouzivam Kingston. Zacinal som s 16Mb a dnes mam 8GB karty.

Preco Kingston? Spolahlivost. Raz som skusal prejst na lacnejsiu variatnu 2x A-Data. Ani nie do pol roka odisli obe a boli kupovane v odstupe. To ma presvedcilo, ze experimetnovat pri foto na tak dolezitej veci je blbost.

A odporucam Kingston 8GB Class 6 Ultimate. Sam vyrobca ma na stranke uvedene, ze tieto karty su vhodne pre isty zapis a spolahlivost zachovania fotiek. Pozrite si specifikaciu Class 10, no dan za vacsiu rychlost je i popis, ze vhodne i na fotky, ale uz sa nic nepise o tej spolahlivosti.

Pred tyzdnom som si tu kartu kupil bez toho aby ma zaujimal nejaky internetovy test.

Vysledok s D90:
Pri 8GB Class 4 zapis 15 fotiek v JPG na jedno stlacenie spuste bez latencie.
Pri 8GB Class 6 zapis 35 fotiek v JPG na jedno stlacenie spuste bez latencie.

A inac autorovit tohto vlaka asi moc nezapina. Sadol by si niekto do lietadla s tym, ze pri odbaveni mu daju do ruky padak? Ja nie.
Tak preco by som si kupoval kartu ku ktorej pribaluju softver na obnovu dat?
Apropo obnovou dat som sa jeden cas dost zaujimal. A je to trosku vacsia problematika, ako sa zda. Len tak na okraj a laicky. Data sa nemazu nikdy, len sa dava prefix a nasledne system ignoruje a povazuje ich za bezpredmetne.
V podstate sofver na nahodne vymazanie fotiek znamena iba opatovne premenovanie suboru.
Obnova dat znamena absolutne nieco ineho. Minimalne to, ze si premazete kartu a nasledne cvakate na kartu a az doma zistite, ze 200 fotiek je fuc napr. Pripadne zistite neskor, ze vam nejake fotky chybaju a uz ste otocili 2x kartu s novymi fotkami. A na to vam bezny free a komercny nastroj nebude stacit.
"az doma zistite, ze 200 fotiek je fuc napr. Pripadne zistite neskor, ze vam nejake fotky chybaju a uz ste otocili 2x kartu s novymi fotkami. A na to vam bezny free a komercny nastroj nebude stacit."

Chcem reagovat len na toto posledne - na to nexistuje ani software v NASA. Ak je raz miesto, alebo jeho cast obsadene a prepisane inym obrazkom, ten povodny uz nezachranis, spavidla ani malu cast ..
Inak existuje zadarmisticky program, ktory nazachrani asi len fizicky poskodenu kartu. Ak ste zistili, ze karta nefunguje, potom uz sa s nou nemanipuluje, ale az v PC zachrani soft - PhotoRec od CGSecurity, ktory je zadarmo a vela o kartach vediet netreba, treba len prekonat odpor k programom pracujucim v riadkovom rezime ...
 
Fatty
2011-06-02 09:39:20+02
príspevok od: keko
No to je to prave. Ja nemusim ...
jaaaj no jasné ved ty nemusíš, ale ked ti negatívy zožerú myši tak budeš vyplakávať a ja budem vysmiaty lebo budem mať fotky 10x zálohované na 10 miestach

inak, tie tvoje dobré rady s mesačným vyhadzovaním/kupovaním kariet sú prinajmenšom silne protiekologické (teda ak nechceme rovno povedať že hlúpe...) ..nič v zlom..
 
myn
2011-06-02 09:49:17+02
príspevok od: Leito
Dobrý asi to tu už par krat bolo rozoberane ale neviem sa rozhodnuť a nepisal tu ani nikto o značke PRETEC. Planujem si kupiuť fotoaparat Canon 550D takže bude nejake aj to HD video
tuna su približne nad ktorými som rozmýšľal. http://www.tpd.sk/katalog/foto/prislusenstvo/media/pamatova-karta/?detail=13614 a druha http://www.megafoto.sk/SanDisk/sdhc-card-extreme-iii-8-gb-class-10 na tej SanDisk sa mi vidi toto: RescuePRO pre obnovu vymazaných alebo poškodených dát. A pišu aj prevackovu teplotu že -25 +85 ale to asi pracuju všetky v minuse či niektore maju problem? a taky detail radšej jednu 16G alebo 2x8G
Radšej 2x 8GB. Je to flexibilnejšie riešenie. A s teplotou si veľkú hlavu robiť netreba, fotoaparát má prevádzkovú teplotu pravdepodobne 0 až +40°C.
 
Leito
2011-06-02 11:58:10+02
príspevok od: myn
Radšej 2x 8GB. Je to flexibilnejšie riešenie. A s teplotou si veľkú hlavu robiť netreba, fotoaparát má prevádzkovú teplotu pravdepodobne 0 až +40°C.
Tak mohol by mať aj viac nie? ved fotenie v zime atd....
 
Leito
2011-06-02 12:01:52+02
A ku tym kartam class 4 by bmožno stačilo to neviem povedať alebo aj class 6 ale tak viac je lešpie nechcem aby som potom ľutoval a ked je o dajme tomu 5 € drahšia alebo aj 10€ tak nieje o čom radšej by som si kupil aj class 20 ked v skutočnosti stači napr aj class 4 ale ja mam rad ked tam je rezerva nie na doraz.. A mne išlo celkovo o značku karty + rychlosť
 
Marek Janicko
2011-06-02 12:14:53+02
príspevok od: keko
"az doma zistite, ze 200 fotiek je fuc napr. Pripadne zistite neskor, ze vam nejake fotky chybaju a uz ste otocili 2x kartu s novymi fotkami. A na to vam bezny free a komercny nastroj nebude stacit."

Chcem reagovat len na toto posledne - na to nexistuje ani software v NASA. Ak je raz miesto, alebo jeho cast obsadene a prepisane inym obrazkom, ten povodny uz nezachranis, spavidla ani malu cast ..
Inak existuje zadarmisticky program, ktory nazachrani asi len fizicky poskodenu kartu. Ak ste zistili, ze karta nefunguje, potom uz sa s nou nemanipuluje, ale az v PC zachrani soft - PhotoRec od CGSecurity, ktory je zadarmo a vela o kartach vediet netreba, treba len prekonat odpor k programom pracujucim v riadkovom rezime ...
Uz si skusal aspon raz v zivote obnovu dat?

Zoberiem to z druheho konca. Vies, ako vymazat najspolahlivejsie data, aby ich uz nikdy nikto neprecital? - Zosrotovat ju.
Banky to robia tak, ze disky sa 8x prepisuju nahodnymi datami a nasledne este srotuju.

Ja som sa uz neraz s tym hral a v pohode som z CFky obnovil pri ocakavanych datach i data zo starsieho data fotenia.

No zaroven uznavam, ze cim sa znasobuje prepis povodnych dat, tak tym horsie sa obnovuju.
 
ma3os
2011-06-02 12:40:35+02
príspevok od: Leito
Dobrý asi to tu už par krat bolo rozoberane ale neviem sa rozhodnuť a nepisal tu ani nikto o značke PRETEC. Planujem si kupiuť fotoaparat Canon 550D takže bude nejake aj to HD video
tuna su približne nad ktorými som rozmýšľal. http://www.tpd.sk/katalog/foto/prislusenstvo/media/pamatova-karta/?detail=13614 a druha http://www.megafoto.sk/SanDisk/sdhc-card-extreme-iii-8-gb-class-10 na tej SanDisk sa mi vidi toto: RescuePRO pre obnovu vymazaných alebo poškodených dát. A pišu aj prevackovu teplotu že -25 +85 ale to asi pracuju všetky v minuse či niektore maju problem? a taky detail radšej jednu 16G alebo 2x8G
Ja mam 550D a tieto karty:

2x Kingston SDHC 16GB Class 10
http://datacomp.sk/kingston-sdhc-class-10-16gb_d68189.html

1x Sandisk SDHC 8GB Class 4

Realita - uz na tych 2 Kingstonoch mam po jednom miestecku, kde sa mi nahravanie videa zastavi, proste pretecie buffer vo fotaku, cize karta tam nestiha pisat. Uz to proste niekedy robi. Ten Sandisk ide spolahlivo stale.
Takze myslim, ze sa oplati dat za to viac. Je to sice drahe, ale tie data, co tam nahras, su niekedy na nezaplatenie.

Fotak mam od 12/2010, cize asi pol roka a uz tie Kingstony NIE SU 100%. Este skusim Low level format, mozno sa to opravi.

Takze odporucam:
SANDISK 16GB UTRA II, alebo nejaku taku rychlu od nich.
http://datacomp.sk/sandisk-sdhc-ultra-ii-66x-16gb_d22172.html

To ze je iba Class 4 nevadi, tych 15MB co ma uvedene na nalepke naozaj dodrzuje, a na HD video ti staci 6MB/s, takze rychlost ok.

16GB je lepsie ako 8, predsa viac miesta, a stiahnutie 16GB cez dobru citacku rychlostou 15MB/s , resp. kolko karta da, trva tak 20 minut.

BTW.: Kolega v robote si kupil 16GB A-DATA do USB citacky ako USB kluc, nosil na tom filmy, prepisali sme ju asi 4x a posla....
 
xmartankox
2011-06-02 13:07:41+02
príspevok od: Marek Janicko
Uz si skusal aspon raz v zivote obnovu dat?

Zoberiem to z druheho konca. Vies, ako vymazat najspolahlivejsie data, aby ich uz nikdy nikto neprecital? - Zosrotovat ju.
Banky to robia tak, ze disky sa 8x prepisuju nahodnymi datami a nasledne este srotuju.

Ja som sa uz neraz s tym hral a v pohode som z CFky obnovil pri ocakavanych datach i data zo starsieho data fotenia.

No zaroven uznavam, ze cim sa znasobuje prepis povodnych dat, tak tym horsie sa obnovuju.
ad 1.
Keko ma pravdu
Zapis je digitalny. Bud nula alebo jedna.
Ak na to miesto uz raz zapisem 1, a predtym tam bola nula, nikto nikdy nebude vediet ze tam ta nula bola.

ad 2. Nemozes porovnavat disky s magnetickym zapisom v kartami s elektronickym zapisom. to je uplne ine kafe.

ad 3. mohol si zachranit, ak si kartu nezaplnil novymi datami. ak by si ju na full zaplnil, nezachranis nic zo "starsieho data"
 
keko
2011-06-02 13:22:11+02
príspevok od: Fatty
jaaaj no jasné ved ty nemusíš, ale ked ti negatívy zožerú myši tak budeš vyplakávať a ja budem vysmiaty lebo budem mať fotky 10x zálohované na 10 miestach

inak, tie tvoje dobré rady s mesačným vyhadzovaním/kupovaním kariet sú prinajmenšom silne protiekologické (teda ak nechceme rovno povedať že hlúpe...) ..nič v zlom..
Nemusim, teraz som robil archiv, priatelka mala 50-rocne negativy, ani jeden mysi hryzanec. Ale pravdepodobne ani ten by nevadil. Videl si uz film v kine? Tak toci sa negativ - urobi sa pozitiv - ten sa postriha, urobi sa negativ - z neho sa robia distribucne pozitivne kopie. V europe sa este raz robi negativ kedy sa vkopiruju titulky - a sup na distribucne kopie (6x kopirovanie a neublizi filmu).
Mas 10x zalohovane data? Fak to tak robis? Nesvedci tato tvoja paranoja o tom, ze tie data nie su bezpecne?
K ekologii: Taky maly capard nakaka za svoje detstvo 7000 papierovych plienok. To je jedna tatrovka osr..teho papiera. Mame preto, ze je toto neprimerana ekozataz prestat robit deti..
 
keko
2011-06-02 13:27:25+02
príspevok od: Marek Janicko
Uz si skusal aspon raz v zivote obnovu dat?

Zoberiem to z druheho konca. Vies, ako vymazat najspolahlivejsie data, aby ich uz nikdy nikto neprecital? - Zosrotovat ju.
Banky to robia tak, ze disky sa 8x prepisuju nahodnymi datami a nasledne este srotuju.

Ja som sa uz neraz s tym hral a v pohode som z CFky obnovil pri ocakavanych datach i data zo starsieho data fotenia.

No zaroven uznavam, ze cim sa znasobuje prepis povodnych dat, tak tym horsie sa obnovuju.
Uz si skusal aspon raz v zivote obnovu dat?
Denne ..
Banky to robia tak, ze disky sa 8x prepisuju nahodnymi datami a nasledne este srotuju.
Je to tak lacnejsie ...
Ja som sa uz neraz s tym hral a v pohode som z CFky obnovil pri ocakavanych datach i data zo starsieho data fotenia.
To je pochopitelne. Pretoze nove data sa na kartu zapisuju nahodne na rozne casti fyzickej pamate, vzdy pri zachrane novych dat zachranis aj niektore stare, ktore si novymi neprepisal. Na to vzdy upozornujeme. Satlo sa nam, ze sme zachranili prascinky a pani sa bola dotazvat, ci sa nahodou nestalo to, ze sme omylom na CD neprihrali nieco cudzie. Nuz bola hodne napaprcena, kedze sa tych prsacin sama nezucastnila ...
(Uz som tuto odpoved raz pisal, lenze sa mi stratila, tak ju pisem este raz, snad sa objavi len rza )
 
keko
2011-06-02 13:34:33+02
Pekna diskusia okolo jednej prkotiny, co?
Pre porovnaie mame SD 8GB kartu nejakeho nikhaja za 17,90EUR
Naproti tomu SDHC 4GB Sandisk Ultra za 11,50EUR
Comu by ste dali prednost? Ja dvom mensim, ze viac penazi.
Len ma tak napadlo, ze podobne ako SDHC pracuje aj USB kluc. Mame tu jeden neznicitelny, tak som sa pozrel, od koho je. Je to LEXAR 1GB v kovovom plasti s takym tym kompletnym konektorom, seriozne vyzera aj po mechanickej stranke.
 
Fatty
2011-06-02 14:48:18+02
príspevok od: keko
Nemusim, teraz som robil archiv, priatelka mala 50-rocne negativy, ani jeden mysi hryzanec. Ale pravdepodobne ani ten by nevadil. Videl si uz film v kine? Tak toci sa negativ - urobi sa pozitiv - ten sa postriha, urobi sa negativ - z neho sa robia distribucne pozitivne kopie. V europe sa este raz robi negativ kedy sa vkopiruju titulky - a sup na distribucne kopie (6x kopirovanie a neublizi filmu).
Mas 10x zalohovane data? Fak to tak robis? Nesvedci tato tvoja paranoja o tom, ze tie data nie su bezpecne?
K ekologii: Taky maly capard nakaka za svoje detstvo 7000 papierovych plienok. To je jedna tatrovka osr..teho papiera. Mame preto, ze je toto neprimerana ekozataz prestat robit deti..
tak zase 10x zálohu nemám, ale chcel som tým povedať asi to, že ked je tu možnosť bez straty kvality kopírovať tak prečo to nevyužiť, stojí to LEN cenu média

nič proti filmu, veď kvalitou a DR sa naň digi nechytá, o tom potom, ale zase presviedčať za každú cenu že to čo je nevýhoda filmu je vlastne jeho výhoda...blbosť
k ekológii: to je už trochu mimo veci dať na jednu úroveň človeka a fotky...nie?
okrem toho riešiť to môžeš tak že budeš plienky prať a nie prestať robiť deti so simple
 
keko
2011-06-02 16:01:47+02
príspevok od: Fatty
tak zase 10x zálohu nemám, ale chcel som tým povedať asi to, že ked je tu možnosť bez straty kvality kopírovať tak prečo to nevyužiť, stojí to LEN cenu média

nič proti filmu, veď kvalitou a DR sa naň digi nechytá, o tom potom, ale zase presviedčať za každú cenu že to čo je nevýhoda filmu je vlastne jeho výhoda...blbosť
k ekológii: to je už trochu mimo veci dať na jednu úroveň človeka a fotky...nie?
okrem toho riešiť to môžeš tak že budeš plienky prať a nie prestať robiť deti so simple
No to je tak. Ty tam chybu hladas, je ti jasne, ze tam je. Ja tam chybu nevidim, a to na co poukazujes chybou podla mna neni. Ty po madarsky, ja po hotentotsky. Este, ze to berieme z nadhaldu.
Ja mam dvoch chalanov (18 a 20). Obom sme pudrovali ritky a zehlili pliemky. Pampersku videl len ten mladsi, myslim, ze spotreboval za to obdobie tak dve balenia. Ale spomen si na svoje slova, ked pojdes z porodnice .
 
Fatty
2011-06-02 16:49:38+02
príspevok od: keko
No to je tak. Ty tam chybu hladas, je ti jasne, ze tam je. Ja tam chybu nevidim, a to na co poukazujes chybou podla mna neni. Ty po madarsky, ja po hotentotsky. Este, ze to berieme z nadhaldu.
Ja mam dvoch chalanov (18 a 20). Obom sme pudrovali ritky a zehlili pliemky. Pampersku videl len ten mladsi, myslim, ze spotreboval za to obdobie tak dve balenia. Ale spomen si na svoje slova, ked pojdes z porodnice .
však správne, chyba to nie je, ale vlastnosť (alebo nevýhoda v porovnaní s digitálom samozrejme).
 
keko
2011-06-02 20:17:05+02
Sak jak myslis
 
dingo27mobile
2011-06-02 20:22:42+02
Nuz, ja mam 5 kariet kingston, vsetky SD az na jednu CF, a vsetky spolahlivo funguju. Zariskoval som a kupil som aj GOODRam 16GB class 6 kartu, a tiez maximalna spokojnost, je super rychla (zapis 19MB/s). Teraz mam objednanu este 32GB kartu kingston ultimateX class 10, som zvedavy ako bude fungovat. Aspon uz konecne nebudem musiet prehadzovat karty.

A naozaj nechapem tie paranoje ze mensie karty su lepsie ako vacsie. Keby neboli vacsie spolahlive tak by sa nevyrabali.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-06-02 22:30:11+02
je to uplne jedno aku všetky su v porovnaní s priemernými CF vo fotaku pomale...
 
Gomezko
2011-06-06 20:55:45+02
Aj ja sa pridám, tiež uvažujem nad kúpou SDHC použiteľnosť - fotoaparat/kamera http://www.shark.sk/vypoctova-technika/pamatove-karty/16-gb-sdhc-karta-g2-kingston-class-10-ultimatex/
 
Leito
2011-06-06 21:29:47+02
príspevok od: Gomezko
Aj ja sa pridám, tiež uvažujem nad kúpou SDHC použiteľnosť - fotoaparat/kamera http://www.shark.sk/vypoctova-technika/pamatove-karty/16-gb-sdhc-karta-g2-kingston-class-10-ultimatex/
tak ja som zakladateľ tuna toho. Ja som zvolil Snadsik Extreme 3 ale v pohode by som šiel do toho čo si našiel vtedy som niečo take nevidel nikde ale bral by som ju ale moja už je na ceste no už by mala byť doma
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()