Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Problem s Makro krúžkami

Kurty
2011-07-06 11:14:20+02
Hoj objednal som makro kruzky na skusku cez ebay

vid.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180638190333&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

no len tie kruzky nemaju ziadne prepojenie telo a objektiv. Proste len som zakrutil zapasovalo ale tie spoje ako ked je pri objektive a telom tam niesu. Je to dobre ? alebo cisnka somarina nevydarena ? Cez hladacik to vidno pekne no ked cvaknem fotka sa nema ako dostat do fotaku.

Dik
 
Marcel Rebro
2011-07-06 11:17:02+02
príspevok od: Kurty
Hoj objednal som makro kruzky na skusku cez ebay

vid.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180638190333&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

no len tie kruzky nemaju ziadne prepojenie telo a objektiv. Proste len som zakrutil zapasovalo ale tie spoje ako ked je pri objektive a telom tam niesu. Je to dobre ? alebo cisnka somarina nevydarena ? Cez hladacik to vidno pekne no ked cvaknem fotka sa nema ako dostat do fotaku.

Dik
Su to manualne medzikruzky ... bez prenosu informacii medzi telom a objektivom. Fotak teda ani nevie ze ma nasadeny objektiv. Riesenie - nastav manualny rezim (M) manualny fokus a bavkaj sa.

A ano - je to cinska somarina nevydarena. Ak chces nico normalne a fuknkcne, pozri sa po Kenko medziruzkoch s podporou AF.
 
Kurty
2011-07-06 11:29:38+02
fajn dik uz som prisiel nato ze to sa s tym treba hrat a asi pozriem po AF
 
Fatty
2011-07-06 11:35:22+02
no je to Číňan ale prečo ho hneď haniť? neklame, férovo popisuje presne čo predáva:
Note:
There are no electrical contacts in the extension tubes. Exposure has to be adjusted manually. Aperture control is not available if you use a lens which does not allow you to manually adjust the aperture (without an aperture ring).

len si treba dať tú "námahu" to prečítať
 
Marcel Rebro
2011-07-06 11:46:03+02
príspevok od: Fatty
no je to Číňan ale prečo ho hneď haniť? neklame, férovo popisuje presne čo predáva:
Note:
There are no electrical contacts in the extension tubes. Exposure has to be adjusted manually. Aperture control is not available if you use a lens which does not allow you to manually adjust the aperture (without an aperture ring).

len si treba dať tú "námahu" to prečítať
Co nic nemeni na skutocnosti, ze to je (cinska) somarina
A kludne by mohla byt aj bieloruska ... stale by to bola somarina ...
 
BraveCrow
2011-07-06 12:02:18+02
Nechcem zakladať ďalšiu tému.
Myslím, že to je aj k veci, okrajovo
Čo by ste brali Extension Tube alebo Raynox 250???
Amatérske využitie.
ďakujem, píšte ale k veci.
 
Marcel Rebro
2011-07-06 12:26:43+02
príspevok od: BraveCrow
Nechcem zakladať ďalšiu tému.
Myslím, že to je aj k veci, okrajovo
Čo by ste brali Extension Tube alebo Raynox 250???
Amatérske využitie.
ďakujem, píšte ale k veci.
medziruzky maju mensi vplyv na (ne)kvalitu ako predsadky ... opticka fyzika nepopusti
 
BraveCrow
2011-07-06 12:34:48+02
príspevok od: Marcel Rebro
medziruzky maju mensi vplyv na (ne)kvalitu ako predsadky ... opticka fyzika nepopusti
Cenovo sú priblizne na rovnakej úrovni len sa neviem rozhodnut.
Takze skor vravis tie medzikruzky??
 
Marcel Rebro
2011-07-06 12:42:23+02
príspevok od: BraveCrow
Cenovo sú priblizne na rovnakej úrovni len sa neviem rozhodnut.
Takze skor vravis tie medzikruzky??
predsadka je dalsi opticky prvok ... v sustave ... su ale samozrejme veci ktore medikruzkami nedosiahnes - extremne mikro ... to sa ale obrat (napriklad) na tomatita
 
stryzo
2011-07-06 12:46:15+02
príspevok od: Kurty
Hoj objednal som makro kruzky na skusku cez ebay

vid.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180638190333&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

no len tie kruzky nemaju ziadne prepojenie telo a objektiv. Proste len som zakrutil zapasovalo ale tie spoje ako ked je pri objektive a telom tam niesu. Je to dobre ? alebo cisnka somarina nevydarena ? Cez hladacik to vidno pekne no ked cvaknem fotka sa nema ako dostat do fotaku.

Dik
ta posledna veta je vtip ze?
 
inkubbus
2011-07-06 12:51:31+02
príspevok od: stryzo
ta posledna veta je vtip ze?
v cine zabudli pribalit tych skriatkov co prenasaju fotku z objektivu na kartu
 
Marcel Rebro
2011-07-06 12:56:21+02
príspevok od: stryzo
ta posledna veta je vtip ze?
no ked to nasadil a mal na fotku nastaveny expozicny rezim iny ako M, tak zjavne fotak neexponoval a preto sa foky "neprenasali" do fotaka ...
 
DannyZofrem
2013-03-21 17:31:07+01
Dobrý deň, nechcem zakladať zasa ďalšiu zbytočnú tému o tejto čínskej srande...chcela som to vyskúšať tak som si makrokrúžky kúpila, tie aj prišli, nasadila som ich ale z objektívu už nejdú dole. Asi som blbá (s veľmi vysokou pravdepodobnosťou) a potrebujem radu čo s tým. Nech sa snažím ako sa snažím proste to nejde. Pripájam fotku pre ilustráciu. Nechcem používať nadmernú fyzickú silu, aby som nepoškodila ešte aj setový objektív (čo by nebola asi až taká škoda)
 
Emilio
2013-03-21 17:55:11+01
Pozri na obvode krúžku by mal byť pliešok, ktorým sa dá pohybovať a slúži na uzamknutie otáčania bajonetu tak, ako tlačítko na tele fotoaparátu vedľa objektívu.
 
Napster050
2013-03-21 18:02:21+01
príspevok od: DannyZofrem
Dobrý deň, nechcem zakladať zasa ďalšiu zbytočnú tému o tejto čínskej srande...chcela som to vyskúšať tak som si makrokrúžky kúpila, tie aj prišli, nasadila som ich ale z objektívu už nejdú dole. Asi som blbá (s veľmi vysokou pravdepodobnosťou) a potrebujem radu čo s tým. Nech sa snažím ako sa snažím proste to nejde. Pripájam fotku pre ilustráciu. Nechcem používať nadmernú fyzickú silu, aby som nepoškodila ešte aj setový objektív (čo by nebola asi až taká škoda)
niekde na obvode to má taky ako šróbik s guľatou hlavou. ten šróbik treba posunúť smerom k bajonetu (smerom na telo) - nie dovnútra ho tlačiť, ale k bajonetu a následne otočiť ako ked dávaš objektív dolu z tela.
 
DannyZofrem
2013-03-21 18:12:58+01
príspevok od: Napster050
niekde na obvode to má taky ako šróbik s guľatou hlavou. ten šróbik treba posunúť smerom k bajonetu (smerom na telo) - nie dovnútra ho tlačiť, ale k bajonetu a následne otočiť ako ked dávaš objektív dolu z tela.
Ten šrôbik odpadol, ale už ide Ďakujem veľmi pekne za radu
 
Napster050
2013-03-21 19:09:22+01
príspevok od: DannyZofrem
Ten šrôbik odpadol, ale už ide Ďakujem veľmi pekne za radu
no ked odpadol, tak ho stačí nakrútiť naspäť, nie ?
 
DannyZofrem
2013-03-21 21:29:07+01
príspevok od: Napster050
no ked odpadol, tak ho stačí nakrútiť naspäť, nie ?
som ho najprv nevedela nájsť, ale zakrútené naspäť a funkčné
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()