Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

drziak foto dazdnika

denySK
2011-07-18 12:55:22+02
Zdravim, ma niekto skusensoti s tymito cinskymi drziakmi?

1) http://cgi.ebay.co.uk/C-type-Flash-Shoe-Umbrella-Holder-Ball-Head-Light-Stand-/350307788715?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item518ff8a7ab#ht_1863wt_905

2) http://cgi.ebay.co.uk/Flash-Shoe-Umbrella-Holder-Swivel-Mount-Stand-Bracket-B-/140545366810?pt=UK_Photography_Flash_Brackets&hash=item20b9281b1a

Viac sa priklanam k tomu prvemu, ma gulovu hlavu, len sa trosku viac obavam stability a mechanickej pevnosti

Bude obidva mozne pouzit na klasicky stativ? (nie stativ na blesky)?
 
tomis.ales
2011-07-18 13:00:25+02
To prve nemam a asi by som to nebral. Raz som kupil lacak gulovu hlavu a po piatom dotahovani som ju ulomil
Ta druha vec je sice vacsia ale funguje stopercentne. Mam ich asi 5 kusov. Ak chces toto dat na klasicky stativ, treba ti este toto:
http://cgi.ebay.co.uk/1-4-3-8-Screw-Adapter-F-Ball-Head-Flash-Mount-Bracket-/200626714992?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item2eb648b970
 
IceDive1
2011-07-18 13:12:13+02
Nieco podobne ako je v linku 2 mam od Hamy a je to katastrofa podla mna. Uz mi z toho aj SB900 vypadla. Tym pidi srobikom sa blesk velmi tazko dotahuje.
 
denySK
2011-07-18 13:19:17+02
diky za odpovede, ako vidim dva nazory a oba odlisne Viem ze by trebalo redukciu na ten srob, ale nemohol by som jednoducho zo stativu odmontovaat hlavu (mam gulovu odnimatelnu) a na stredovy stlpik proste vlozit tu druhu variantu drziaku a dotiahnut?
Aky je priemer, resp. aku hrubu tyc mozem vlozit do tej druhej varianty ?
 
denySK
2011-07-18 13:23:10+02
inac ta redukcia je rovnaka aj tu a za takmer polovicnu cenu
http://cgi.ebay.co.uk/5-8-Spigot-stud-Adapter-1-4-3-8-Female-screw-/220786771527?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3367eac647#ht_3823wt_907
teda asopn myslim ze je rovnaka
 
conan7
2011-07-18 16:05:18+02
ked dáždnik tak ja by som kúpil toto:
http://www.darian.sk/systemove-blesky/drziaky-na-syst-blesky/5665-lastolite-drziak-system-blesku-a-dazdnika

radšej osobne dôverujem firme ako Lastolite, ako neznámym čínskym ebay "výrobcom", ked sa predpokladá že na tom držiaku budeš mať zavesenú techniku za niekolko stoviek €. ale to je už každého osobná vec.
 
theoriginalmoody
2011-07-18 18:12:56+02
do toho drziaku v druhom linku nezasuniem 580exII, stale vypadava..na istom slovenskom e-shope predavaju to iste, bohuzial este aj bez tej dotahovacej skrutky na upevnenie blesku, je to dost katastrofa.
 
IceDive1
2011-07-18 20:43:45+02
príspevok od: conan7
ked dáždnik tak ja by som kúpil toto:
http://www.darian.sk/systemove-blesky/drziaky-na-syst-blesky/5665-lastolite-drziak-system-blesku-a-dazdnika

radšej osobne dôverujem firme ako Lastolite, ako neznámym čínskym ebay "výrobcom", ked sa predpokladá že na tom držiaku budeš mať zavesenú techniku za niekolko stoviek €. ale to je už každého osobná vec.
Nechcel to tak otvorene ale Rolo ma pravdu. Jednoznacne triflash od Lastolite. Odhliadnus od moznosti priprevnit viac bleskov, pri tomto drziaku sa o stabilitu blesku naozaj neobavam.
 
conan7
2011-07-18 21:03:47+02
príspevok od: IceDive1
Nechcel to tak otvorene ale Rolo ma pravdu. Jednoznacne triflash od Lastolite. Odhliadnus od moznosti priprevnit viac bleskov, pri tomto drziaku sa o stabilitu blesku naozaj neobavam.
aj keď nie triflash, ked aj ten na jeden blesk čo dávajú k ezyboxom, alebo čo som dal tú novinku vyslovene na dáždniky alebo v najhoršom prípade tento kovový:
http://www.vffoto.sk/multifunkcni-drzak-blesku-typu-d
hoci to sme už pomaly na cenovej úrovni lastolite-u, ale stále by to bolo bezpečnejšie....
 
IceDive1
2011-07-18 21:12:11+02
príspevok od: conan7
aj keď nie triflash, ked aj ten na jeden blesk čo dávajú k ezyboxom, alebo čo som dal tú novinku vyslovene na dáždniky alebo v najhoršom prípade tento kovový:
http://www.vffoto.sk/multifunkcni-drzak-blesku-typu-d
hoci to sme už pomaly na cenovej úrovni lastolite-u, ale stále by to bolo bezpečnejšie....
Ja hovorim, to je vec ktora vydrzi aj roky a investicia sa vrati v podobe nerozbitych bleskov.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-18 21:41:56+02
popravde držiak dáždnika mám plastový s kovovu paticou neznámej značky a mám to všelijako olepene aby sa to v prípade nehody nespadlo aj s bleskom, ked fuka oblepím páskou aj blesk - preto je asi lepšie kupiť poriadnu vec jak radí IceDive a ušetríte na páske
 
Domco
2011-07-18 22:18:30+02
Mám to čo je v linku 2. Má to nevýhodu, že nedokáže dobre blesk zaistiť aj keď sa dotiahne skrutka a hlavne ak sa blesk nevloží presne do stredu. Ja som si tam spravil "dorazy" podľa pätice blesku a je to OK.
 
denySK
2011-07-18 23:05:36+02
kurnik neskoro, uz je objednany, ako citam tak ho budem musiet trochu "potuniť", alebo ho rovno zahodim a kupim kvalitnejsi...Potrebujem to len na YN560 co je kopia canonackej 580 (fyzicky) tak uvidime.

Domco> mozes blizsie specifikovat tie "dorazy" ?
 
PeCh
2011-07-18 23:19:05+02
Mám podobný ako je ten prvý ale so závitom na statív. Za tých pár eúr v pohodne. Nebojím sa, že mi blesk vypadne. Skôr by som potreboval s týmto istým koncom, aby som ju mohol použiť aj na inom stojane.
 
tomis.ales
2011-07-19 12:37:52+02
príspevok od: PeCh
Mám podobný ako je ten prvý ale so závitom na statív. Za tých pár eúr v pohodne. Nebojím sa, že mi blesk vypadne. Skôr by som potreboval s týmto istým koncom, aby som ju mohol použiť aj na inom stojane.
No ja s tym drziakom v druhom linku, nemam ziadne problemy. Mam ich viacej a uz niekolko rokov. Plast je huzevnaty, zakze sa skor ohne ako zlomi (vesiam tam aj parabolu 215cm) a ten pidi srobik, jednoducho dotahujem mincou. Pre tych ale, ktori nepoznaju fyziku a nevdia si predstavit ako vlozit blesk do tych kovovych saniek a zabezpecit ho proti vypadnutiu, doporucujem predrazene blbovzdorne vyrobky od renomovanych superfiriem (ktorych vyrobky su vyrabane pravdepodobne tym istym Kwančannom niekde v Cine)
 
Domco
2011-07-19 20:15:49+02
príspevok od: denySK
kurnik neskoro, uz je objednany, ako citam tak ho budem musiet trochu "potuniť", alebo ho rovno zahodim a kupim kvalitnejsi...Potrebujem to len na YN560 co je kopia canonackej 580 (fyzicky) tak uvidime.

Domco> mozes blizsie specifikovat tie "dorazy" ?
No odrýpal som trocha plastu zo stredu na šírku pätky blesku (obrázok). Tam kde je skrutka treba len toška, aby sa nepoškodil závit. Mám blesk Metz 48 a on má plastovú päticu. Teraz blesk zapadne pekne do drážky a stačí zľahka dotiahnuť. Podľa mňa sú to za danú cenu dobré držiaky, pre amatéra - mňa s kľudom stačí. A JE TO .
 
conan7
2011-07-19 20:29:30+02
príspevok od: tomis.ales
No ja s tym drziakom v druhom linku, nemam ziadne problemy. Mam ich viacej a uz niekolko rokov. Plast je huzevnaty, zakze sa skor ohne ako zlomi (vesiam tam aj parabolu 215cm) a ten pidi srobik, jednoducho dotahujem mincou. Pre tych ale, ktori nepoznaju fyziku a nevdia si predstavit ako vlozit blesk do tych kovovych saniek a zabezpecit ho proti vypadnutiu, doporucujem predrazene blbovzdorne vyrobky od renomovanych superfiriem (ktorych vyrobky su vyrabane pravdepodobne tym istym Kwančannom niekde v Cine)
no neviem ale tvrdiť že firma ako Lastolite vyrába kokotiny je dosť odvážne. Používajú tie produkty od nás dvoch oveľa lepší a úspešnejší profesionáli po celom svete, tak asi oni budú tiež na hlavu padnutí debili
 
tomis.ales
2011-07-19 23:55:10+02
príspevok od: conan7
no neviem ale tvrdiť že firma ako Lastolite vyrába kokotiny je dosť odvážne. Používajú tie produkty od nás dvoch oveľa lepší a úspešnejší profesionáli po celom svete, tak asi oni budú tiež na hlavu padnutí debili
Slovo na K som nepovedal Myslim, ze peniaze treba vrazat do veci, co sa oplatia a nie do veci co maju na sebe ZNACKOVU znacku. Mne je jedno ci Lastolite urobi tuto konkretnu vec lepsie alebo nie, ja tvrdim, ze v tomto pripade si clovek vystaci aj s tymto cinskym vyrobkom. Obecne s je to s cinou rozpacite, co sa tyka kvality, ale ked clovek najde nieco dobre, stoji to za to. Na druhu stranu pri s Lastolite sa clovek nemusi obava o kvalitu. Reagoval som preto tak, lebo sa denySK na to pytal(a).
P.S. S Cinou mam velmi dobre skusenosti, co sa tyka plastovych veci. Ale elektroniku s Ciny uz asi nikdy, z 9 veci mi idu iba 3
 
conan7
2011-07-20 09:27:34+02
príspevok od: tomis.ales
Slovo na K som nepovedal Myslim, ze peniaze treba vrazat do veci, co sa oplatia a nie do veci co maju na sebe ZNACKOVU znacku. Mne je jedno ci Lastolite urobi tuto konkretnu vec lepsie alebo nie, ja tvrdim, ze v tomto pripade si clovek vystaci aj s tymto cinskym vyrobkom. Obecne s je to s cinou rozpacite, co sa tyka kvality, ale ked clovek najde nieco dobre, stoji to za to. Na druhu stranu pri s Lastolite sa clovek nemusi obava o kvalitu. Reagoval som preto tak, lebo sa denySK na to pytal(a).
P.S. S Cinou mam velmi dobre skusenosti, co sa tyka plastovych veci. Ale elektroniku s Ciny uz asi nikdy, z 9 veci mi idu iba 3
ale dúfam chápeš že na čo narážam, vychádzal som zo seba, ked beriem do úvahy, že osobne na držiaku budem mať techniku za 500€ tak je podľa teba rozumné šetriť na držiaku, alebo ako si to povedal ty snažiť sa nájsť kvalitnú čínsku vec? Oplatí sa riskovať podľa teba v tom prípade? Keby som na to vešal yongnuo blesk s ebay-odpalovačom v hodnote 80€ tak samozrejme nebudem tam dávať držiak za 30€. Druhá vec že ty (a tebe podobní) ste kutili. Ja nemám ani chuť ani ambície vyrezávať ryhy do držiaku, aby som mal ako takú istotu že sa nič nestane, nebudem to ešte hodiny prerábať, ten čas radšej investujem aby som sa niečo nové naučil povedzme v PS alebo si niečo o fotení prečítam.
 
denySK
2011-07-20 11:47:24+02
príspevok od: Domco
No odrýpal som trocha plastu zo stredu na šírku pätky blesku (obrázok). Tam kde je skrutka treba len toška, aby sa nepoškodil závit. Mám blesk Metz 48 a on má plastovú päticu. Teraz blesk zapadne pekne do drážky a stačí zľahka dotiahnuť. Podľa mňa sú to za danú cenu dobré držiaky, pre amatéra - mňa s kľudom stačí. A JE TO .
diky moc ja vsak na tento stojancek budem davat prijimac (cinsky, ako inac znacky RF602, ktory ma tiez plastovu "paticu", a az na tentdo odpalovac pojde samotny blesk, tu je link toho prijimaca (mimochodom ani raz sa mi nestalo ze by sa blesk vyuzitim tohto prijimaca neodpalil a odpaluje i cez steny silno doporucujem)
http://www.ebay.co.uk/itm/RF602-RF-602-Single-Receiver-Canon-Nikon-Pentax-/330590545062?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_CameraFlashUnits_JN&hash=item4cf8bb64a6

Mam to chapat tak, ze bez tejto modifikacie blesk vobec nedrzal?

 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()