Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Nabíjateľné batérie

filip.p3k
filip.p3k 2011-07-24 14:58:28+02
Nazdar, mám taký menší problém. Mal som doteraz doma nabíjateľné batérie 1,5V 2000mAH, lenže pri fotení jednej akcie mi dve v externom blesku vytiekli. Škody nie sú žiadne, ale už tej značke a ostatným mojim batériam neverím. Takže, aké by sme mi odporučili kúpiť? Značka? koľko mAh? Môžu byť aj 1,2V, niekde som sa dočítal že sú lepšie pri väčší záťažach ako 1,5V.
 
wlad
2011-07-24 20:23:03+02
"nevybijatelne" baterie uz btw vyraba skoro kazdy a ta "investicia" 15-20 eur za 4ks bateriek nikoho nezabije, uz aj keby vydrzali len rok...

http://en.wikipedia.org/wiki/Low_self-discharge_NiMH_battery

osobne mam jednu sadu Duracell StayCharged a jednu sadu Sanyo eneloop. Na hodnotenie je ale zatial prilis skoro.

btw, ake baterky to vytiekli ?
 
SK_8er
2011-07-24 20:32:58+02
z takejto uplne obycajnej temy kde aj tak kazdy napise sanyo eneloop vzniklo toto je to vsetko pekne a ja vam velmi zavidim ludia ze mate tolko znalosti o tychto veciach, ktore by som chcel urcite aj ja, ale nac sa tu hadat o baterkach, tak isto aj javelin ich odporucil, a nikto nepovedal ze nie.
sanyo eneloop a . (bodka)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-24 20:35:12+02
príspevok od: filip.p3k
Nazdar, mám taký menší problém. Mal som doteraz doma nabíjateľné batérie 1,5V 2000mAH, lenže pri fotení jednej akcie mi dve v externom blesku vytiekli. Škody nie sú žiadne, ale už tej značke a ostatným mojim batériam neverím. Takže, aké by sme mi odporučili kúpiť? Značka? koľko mAh? Môžu byť aj 1,2V, niekde som sa dočítal že sú lepšie pri väčší záťažach ako 1,5V.
jedine enoloopy s ami osvedčili, skusil som takmer všetko mám už dva roky cc 3 x 4 kusy 2000mAh, a dokúpil som ďalšie 3sady po 4 kusy 1900 mAh asi pred pol rokom. To su jedine akumulatory čo mi vydržali viacej ako rok. Dobre je nemiešať sady - označiť si ich fixou a používať ich len spolu ako sadu vždycky...
 
javelin
2011-07-25 22:05:46+02
príspevok od: Kaiman81
tak tvoje skúsenosti su hodne chabé,mám enelop 4 sady,uz asi 3r a batérie ktoré som nepoužil 2r majú len o 10% nižšiu kapacitu ako čerstvo nabité,osobná skúsenosť,nie papierovoí naštudované. )
"Sanyo -Enelop je praobyčajný Nickel Metal Hydridový článok a má tento efekt a je háklivý na spodné a vrchné špičky , ktoré mu znižujú živoznosť a výkon...." nesúhlasím!!!
Dva roky som testoval články pre slovenský trh....prešlo mi ich rukami (testermi),niekolko ) kilogramov....
 
keko
2011-07-26 18:18:30+02
príspevok od: javelin
Rýchlo nabíjanie škodí , nech na to pozeráš ako chceš.....
Áno poznám aj poslednú generáciu nabíjačiek....je tam frekvenčný menič...rozseká to na dosť zvláštny hrebeň, (mal som na osciloskope) , takže je dosť ťažko namerať aj s TRU RMS hoci aj na slušnom FLUKE....impulz je z časti striedavý z časti jednosmerný...
... ha, ha, ha, ... Neskodi. Mozno mam len taku dobru nabijacku, ale ja som spokojny. Teda 500 krat skoro urcite.
Ale pravda je taka, ze ja baterky uz nepouzivam. Expoziciu urcujem takym tym Seconixom, tam som baterku nemenil nikdy, ani neviem, ci tam daaka je, zavierku natahujem prstekom, clonim dvoma prstekami. Film si zakladam pomocou kazety, siber vytahujem rucne, exponujem pomocou drotenej spuste. Siber zasuvam zasa rucne, kazetu vyberam rucne. Vyvolavam rucne, susim sucickou na 250V. Blesk uz zo 3 roky nepouzivam. Baterky som vyhodil, a Eneloopy by mali podla mna byt este stale nabite. Ansmankou. Ale koho to uz len zaujima...
 
javelin
2011-07-26 22:14:27+02
príspevok od: keko
... ha, ha, ha, ... Neskodi. Mozno mam len taku dobru nabijacku, ale ja som spokojny. Teda 500 krat skoro urcite.
Ale pravda je taka, ze ja baterky uz nepouzivam. Expoziciu urcujem takym tym Seconixom, tam som baterku nemenil nikdy, ani neviem, ci tam daaka je, zavierku natahujem prstekom, clonim dvoma prstekami. Film si zakladam pomocou kazety, siber vytahujem rucne, exponujem pomocou drotenej spuste. Siber zasuvam zasa rucne, kazetu vyberam rucne. Vyvolavam rucne, susim sucickou na 250V. Blesk uz zo 3 roky nepouzivam. Baterky som vyhodil, a Eneloopy by mali podla mna byt este stale nabite. Ansmankou. Ale koho to uz len zaujima...
Tak toto som robil naposledy v r. 1983......
Mal som pätnásť a sníval o tom ,že by mohol byť nejaký fotoaparát ,čo by už vedel snímať obraz ako magnetofón a ja by som si to ptrehral na televízore Rubín-Tesla...
 
keko
2011-07-26 23:34:39+02
príspevok od: javelin
Tak toto som robil naposledy v r. 1983......
Mal som pätnásť a sníval o tom ,že by mohol byť nejaký fotoaparát ,čo by už vedel snímať obraz ako magnetofón a ja by som si to ptrehral na televízore Rubín-Tesla...
No ja som o styri roky starsi ... Kedysi sa naozaj nahravali fotografie, ale nie na magnetofon ale na taku smiesnu disketku, cele sa to volalo Sony Mavica. Svet udivili asi tak v roku 1982. Bola to taka video fotografia, predzvest digitalu. Ja ale do dnes po starom. Bez elektriky. Len ta susicka na filmy. Ale to uz je vlastne take to najdigitalnejsie, co doma mam A obcas blesknem bleskom. Na akumulatoriky. Horcikove pasky mi (svine) prestali dodavat ...
 
rbr69
2011-07-27 19:35:11+02
http://www.stefanv.com/electronics/sanyo_eneloop.html
 
mavin
2011-07-27 20:15:43+02
GP recyko+ uplne v pohode, najnovsie som si kupil nove sady VARTA Ready2Use 2300 mAh a bez problemov.... na eneloopy som pocul tiez dobre reakcie.... v podstate je to myslim jedno, vsetky co som spomenul sa predavaju uz prednabite a maju uz spoemnute pomale samovybijanie. Varty som si vygooglil dokonca za 2,20 eur / ks
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()