Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Stativ na Krajinkarenie

Riso Petrech
2011-07-26 15:02:12+02
Zdravim, pred par dnami som zlomil svoj stativ Velbon sherpa 600R ktory som kupil spod ruky. Zlomila sa mi jedna noha v zavite ktory ju spafa s telom stativu, bol kupovany spod ruky takze uz mal asi co to za sebou, no kto vie..., ale Velbon uz nechcem. Zhanam stativ na Krajinkarsku fotografiu. Poziadavky su:
Min vyska: 30-40 cm
Max. vyska: nezalezi
Hmotnost: chcel by som aby vazil menej ako ten Velbon co som mal predtym keby to bolo
tak 1 - 1.5 kg bolo by fajn no nie je to uplne striktna podmienka
Nosnost: staci mi tak 2 - 4 kg, kedze najtazsi objektiv co mam je C-EF 70-200 f2.8, ale aj tak
vacsinou na krajinku pouzivam 15-85ku
Cena: tak do tych 100-150E som ochotny ist aj o cosi vyssie, za kvalitu sa plati, no
nechcem zas investovat do toho az tak vela penazi, pretoze to nevyuzijem.

Ak o niecom viete, kazda rada dobra. Viem, ze si to mozem najst aj sam, no prejst vsetkych vyrobcov a kontrolovat parametre nie je zrovna casovo nenarocne a ak ma niekto s nejakym stativom skusenosti bolo by to fajn.

Dik moc...
 
mathino
2011-07-26 15:27:08+02
príspevok od: Riso Petrech
Zdravim, pred par dnami som zlomil svoj stativ Velbon sherpa 600R ktory som kupil spod ruky. Zlomila sa mi jedna noha v zavite ktory ju spafa s telom stativu, bol kupovany spod ruky takze uz mal asi co to za sebou, no kto vie..., ale Velbon uz nechcem. Zhanam stativ na Krajinkarsku fotografiu. Poziadavky su:
Min vyska: 30-40 cm
Max. vyska: nezalezi
Hmotnost: chcel by som aby vazil menej ako ten Velbon co som mal predtym keby to bolo
tak 1 - 1.5 kg bolo by fajn no nie je to uplne striktna podmienka
Nosnost: staci mi tak 2 - 4 kg, kedze najtazsi objektiv co mam je C-EF 70-200 f2.8, ale aj tak
vacsinou na krajinku pouzivam 15-85ku
Cena: tak do tych 100-150E som ochotny ist aj o cosi vyssie, za kvalitu sa plati, no
nechcem zas investovat do toho az tak vela penazi, pretoze to nevyuzijem.

Ak o niecom viete, kazda rada dobra. Viem, ze si to mozem najst aj sam, no prejst vsetkych vyrobcov a kontrolovat parametre nie je zrovna casovo nenarocne a ak ma niekto s nejakym stativom skusenosti bolo by to fajn.

Dik moc...
Pozri si Manfrotto sériu 190 a 055, majú viacero variánt prevedenia (vyťahovací a sklápací stĺpik), všetko záleží od toho, čo využiješ.

Ak sa ale nebrániš kúpe cez ebay, tak minule som našiel celkom zaujímavú alternatívu:

http://cgi.ebay.com/Pro-FANCIER-FT-691-Tripod-NEW-Ball-head-bag-/120747857161?pt=US_Tripods&hash=item1c1d221509#ht_3454wt_1185
 
molnart
2011-07-26 15:35:52+02
do vcera som tiez tento problem riesil, nakoniec som si objednal lacny stativ Triopo a gulovou hlavou na ktori som cital celkm dobre referencie. ale ako citam ty by si chcel nieco vyssie, tak asi by som isiel do Manfrotta, kde ked si vyberies spravnu velkost a nosnost tak (vraj) nemozes siahnut vedla. alebo gitzo ktore vraj este lepsie.

za zaujimave ale povazujem, za na zahranicnych forach aj skuseni fotografi pochvaluju lacne stativy z Walmartu za 8-10 USD, co ma nuti k zamysleniu ci su tie stativy fakt take kvalitne, alebo vobec na stative nezalezi...

 
Milstar
2011-07-26 15:49:37+02
Aj keď máš zlé skúsenosti s Velbonom, skús 803R. Já ho mám vyše 1 roku, prešiel so mňou kus sveta a zatial maká OK. Jedina nevyhoda je upínacia doštiška, buď ju maš na foťaku alebo na objektíve.
 
mathino
2011-07-26 15:51:19+02
príspevok od: molnart
do vcera som tiez tento problem riesil, nakoniec som si objednal lacny stativ Triopo a gulovou hlavou na ktori som cital celkm dobre referencie. ale ako citam ty by si chcel nieco vyssie, tak asi by som isiel do Manfrotta, kde ked si vyberies spravnu velkost a nosnost tak (vraj) nemozes siahnut vedla. alebo gitzo ktore vraj este lepsie.

za zaujimave ale povazujem, za na zahranicnych forach aj skuseni fotografi pochvaluju lacne stativy z Walmartu za 8-10 USD, co ma nuti k zamysleniu ci su tie stativy fakt take kvalitne, alebo vobec na stative nezalezi...

Hej pravda, manfrotto je dobrá značka Aj Gitzo samozrejme, len tam sa už cenovo pohybujeme niekde inde

Ono, dôležitá je pevnosť čo sa týka "rozheglania". Viem ako som nadával keď som fotil landscape v Prahe na 5s expozíciu a ten Hama statív sa triasol ako osika. Radšej žiadny statív ako takýto shit.
 
imtman
2011-07-26 18:43:47+02
príspevok od: mathino
Hej pravda, manfrotto je dobrá značka Aj Gitzo samozrejme, len tam sa už cenovo pohybujeme niekde inde

Ono, dôležitá je pevnosť čo sa týka "rozheglania". Viem ako som nadával keď som fotil landscape v Prahe na 5s expozíciu a ten Hama statív sa triasol ako osika. Radšej žiadny statív ako takýto shit.
ano s hamou treba len dufat ze pri foteni bude bezvetrie ale niekedy lepsie s 500 gramovou Hamou ako s 2,5 kg manfrottom alebo velbonom...hlavne na kopcoch
 
Tono
2011-07-26 22:06:58+02
Mam presne rovnaku skusenost so SHERPOU 600R , tiez som ho zlomil na tom istom mieste . Tiez riesim dilemu aky stativ na krajinu , pevny ale aj skladny a lahky . Zaujal ma pred casom tento : shop.ephoto.sk/giottos-vgr-9255-vitruvian.html . Mal som ho aj moznost vyskusat . Jedine co mi na nom vadilo bola dodavana hlava , chcelo by to nieco pevnejsie .
 
garyfisher
2011-07-26 22:26:47+02
Manfrotto je kvalitka preco nie.
Osobne si ale uz pri dalsej prilezitosti budem vyberat stativ bez stredoveho stlpika.
 
Riso Petrech
2011-07-26 22:41:34+02
príspevok od: Tono
Mam presne rovnaku skusenost so SHERPOU 600R , tiez som ho zlomil na tom istom mieste . Tiez riesim dilemu aky stativ na krajinu , pevny ale aj skladny a lahky . Zaujal ma pred casom tento : shop.ephoto.sk/giottos-vgr-9255-vitruvian.html . Mal som ho aj moznost vyskusat . Jedine co mi na nom vadilo bola dodavana hlava , chcelo by to nieco pevnejsie .
Hmm a nemas ten stary Velbon? S dvoch poskladam jeden, ja by som ten tvoj kupil a nohu prehodil na ten moj. Alebo ti predam ten moj ak chces, no celkom lacna alternativa by bola keby si mi ho predal, povedz cenu ak ho este mas a nejako sa dohodneme...
 
Emilio
2011-07-26 22:47:05+02
príspevok od: imtman
ano s hamou treba len dufat ze pri foteni bude bezvetrie ale niekedy lepsie s 500 gramovou Hamou ako s 2,5 kg manfrottom alebo velbonom...hlavne na kopcoch
Možno ak by si tú Hamu v mieste fotenia zaťažil dvojkilovým batohom na stredovom háku by sa netriasla. Moja Hama stála 25 éčok...
 
Riso Petrech
2011-07-26 22:48:13+02
Dik za rady,

Nechcem uplne zavhrnut Velbony, a verim, ze maju vela spokojnych uzivatelov, no mne ten stativ proste nesadol, dosticka sa vyhegala a aj upinanie dosticky nebolo najstastnejsie. Taktiez aretacia poholy fotaku "na vysku" bola dost vykyvana a aj ked som ju naplno dotiahol preskakovala hlava na dvoch polohach. Pravdepodobne drahsia hlava od velbonu by uz tieto problemy nemala, no stativ za 106 E o ktorom pisu, ze vysokokvalitny by uz cosi mohol vydrzat :/. Ale ako vravim, mal som ho spod ruky tak ktovie co s tym robil ten predomnou, mozno ho pouzival na zabijanie klincova alebo co

Asi pojdem do toho Manfrotta, len neviem este aku hlavu k tomu, kazda rada pomoze.

Dik.

 
Riso Petrech
2011-07-26 22:49:41+02
Gitzo su uz upne niekde inde a zacinaju pri 250E a viac, to uz ja nevyuzijem...
 
Riso Petrech
2011-07-26 22:53:29+02
príspevok od: molnart
do vcera som tiez tento problem riesil, nakoniec som si objednal lacny stativ Triopo a gulovou hlavou na ktori som cital celkm dobre referencie. ale ako citam ty by si chcel nieco vyssie, tak asi by som isiel do Manfrotta, kde ked si vyberies spravnu velkost a nosnost tak (vraj) nemozes siahnut vedla. alebo gitzo ktore vraj este lepsie.

za zaujimave ale povazujem, za na zahranicnych forach aj skuseni fotografi pochvaluju lacne stativy z Walmartu za 8-10 USD, co ma nuti k zamysleniu ci su tie stativy fakt take kvalitne, alebo vobec na stative nezalezi...

No fajn, stativ z Walmartu za 10 dolcov a je dobry, tu kupis velbom za 100E a odfajci sa ti noha. (( De je najblizsi Walmart? Za tych 10 dolarov nech mi aj bok vyduje, hned by som ho vyskusal...
 
Riso Petrech
2011-07-26 22:55:01+02
Rozmyslal som aj nad tymto: shop.ephoto.sk/katalog/stativy/tripody/manfrotto-kit-stativ-190xprob-hlava-496rc2.html
no netusim jak sa ta hlava sprava, nema niekto skusenosti?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()