Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

rukavice na fotenie

dorwin
2011-09-16 10:05:11+02
Ahojte,
riesili ste niekto problem, ze pri celodennom fotografovani sa Vam potia ruky? hlavne teraz v lete.
Pouzivate nejake rukavice na taketo fotenie? alebo ako to riesite?
Chystam sa teraz fotit 3 dnovy basketbalovy turnaj a rozmyslam, ze budem nosit rukavice pre cyklistov.

vdaka za tipy
 
Marcel Rebro
2011-09-16 10:12:18+02
príspevok od: dorwin
Ahojte,
riesili ste niekto problem, ze pri celodennom fotografovani sa Vam potia ruky? hlavne teraz v lete.
Pouzivate nejake rukavice na taketo fotenie? alebo ako to riesite?
Chystam sa teraz fotit 3 dnovy basketbalovy turnaj a rozmyslam, ze budem nosit rukavice pre cyklistov.

vdaka za tipy
Riesim opacny problem - ked mi prsty omrzaju. Vtedy pouzivam Lowepro rukavice ...
 
dorwin
2011-09-16 10:15:07+02
príspevok od: Marcel Rebro
Riesim opacny problem - ked mi prsty omrzaju. Vtedy pouzivam Lowepro rukavice ...
hej, to som videl, ale to je urcene hlavne, ako pises, ked je zima. ale ked drzis cely den fotak v ruke a behas tym po hale ako s cinkou v ruke tak tiez sa poti clovek aj na rukach. a vtdy nemam fotak na krku, lebo to zavadzia.
 
Marcel Rebro
2011-09-16 10:22:46+02
príspevok od: dorwin
hej, to som videl, ale to je urcene hlavne, ako pises, ked je zima. ale ked drzis cely den fotak v ruke a behas tym po hale ako s cinkou v ruke tak tiez sa poti clovek aj na rukach. a vtdy nemam fotak na krku, lebo to zavadzia.
V hale pouzivam Sunsniper TPD popruhy / system takze fotaky (nosim dva FF s nasadenym 24-70 a 70-200) mam zavesene na ramenach
 
Marcel Rebro
2011-09-16 10:24:21+02
... prepac pouzivam Sunsniper DPH (Doube Pro Harness) ... TPH je aj s takym ruksacikom na chrbte
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-16 10:25:40+02
príspevok od: dorwin
Ahojte,
riesili ste niekto problem, ze pri celodennom fotografovani sa Vam potia ruky? hlavne teraz v lete.
Pouzivate nejake rukavice na taketo fotenie? alebo ako to riesite?
Chystam sa teraz fotit 3 dnovy basketbalovy turnaj a rozmyslam, ze budem nosit rukavice pre cyklistov.

vdaka za tipy
v lete nie stačí vreckovka a občas utrieť ruky a čelo rukavice pre cyklistov prečo nie len treba asi najtenší variant, ja mám dvojo a jedny sú na to príliš hrubé..
 
dorwin
2011-09-16 10:29:04+02
príspevok od: Marcel Rebro
... prepac pouzivam Sunsniper DPH (Doube Pro Harness) ... TPH je aj s takym ruksacikom na chrbte
no, take daco ako toto, alebo r-strap som si nedavno vyrobil takze to tiez idem "testovat" v bojovych podmienkach. ale urcite to bude lepsie ako mat fotak na krku
 
Crazy41
2011-09-16 12:27:29+02
príspevok od: Marcel Rebro
Riesim opacny problem - ked mi prsty omrzaju. Vtedy pouzivam Lowepro rukavice ...
trosku odveci ale na co je dobre prelepovanie loga nikonu paskou? videl som to uz u viacerych fotografov ale nie celkom tomu rozumiem
 
keko
2011-09-16 12:32:51+02
príspevok od: Crazy41
trosku odveci ale na co je dobre prelepovanie loga nikonu paskou? videl som to uz u viacerych fotografov ale nie celkom tomu rozumiem
No, ked fotis sklo, taniere pribory, cloveka v okuliaroch, tak nechces mat v kazdom detaile zrkadlovo napisane Nikon. Alebo, ked fotis v obci s neprisposobivou komunitou, tak nechces kamenom do hlavy, kvoli jednemu aparatu.
 
gintonik
2011-09-16 13:07:01+02
príspevok od: Crazy41
trosku odveci ale na co je dobre prelepovanie loga nikonu paskou? videl som to uz u viacerych fotografov ale nie celkom tomu rozumiem
Na "znehodnotenie" fotoaparátov, na odradenie zlodejov, ktorí radšej investujú svoju snahu do nablýskaných foťákov ako starých črepov. Zvykne sa celý fotoaparát polepiť čiernou páskou.
 
Marcel Rebro
2011-09-16 13:11:26+02
príspevok od: Crazy41
trosku odveci ale na co je dobre prelepovanie loga nikonu paskou? videl som to uz u viacerych fotografov ale nie celkom tomu rozumiem
Neviem ako ty ale ja (napriklad) ani na aute nemusim mat napisane 1.3 HTP. Ja viem co mam a ostatnych to nema co trapit.

Ked vidim "profika" s mohutnym popruhom NIKON D3S mam podobne pocity ako pri stretnuti s pozlatenym mafianikom drziacim kluciky od medaku tak aby ich nik neprehliadol

Prakticke dovody uviedol keko.
 
Crazy41
2011-09-16 13:53:49+02
príspevok od: Marcel Rebro
Neviem ako ty ale ja (napriklad) ani na aute nemusim mat napisane 1.3 HTP. Ja viem co mam a ostatnych to nema co trapit.

Ked vidim "profika" s mohutnym popruhom NIKON D3S mam podobne pocity ako pri stretnuti s pozlatenym mafianikom drziacim kluciky od medaku tak aby ich nik neprehliadol

Prakticke dovody uviedol keko.
dik,uz rozumiem,aj ja si to niekedy prelepim
 
Marek Janicko
2011-09-17 10:36:28+02
Mne to trosku pride smiesne s potenim ruk.
Pride mi to, ako v autoskole. U drvivej vacsiny novacikov je tendencia, ze obleju volant prostrednictvom ruk no a skusenemu soferovi sa to deje iba pri dlhej trati a pokial je horuco.

Tym padom dobry tip by bol, ze nie ake rukavice ale trenovat fotenie na akcnych scenach. Tak bude clovek v pokoji (telesne i psychicky) a tym padom sa nebudu potit ruky.
Alebo dalsia rada - schudnut. Kedze ludia s pneumatikov sa potia i pri +15 v miestnosti, ako badam na kolegoch.

Ja osobne som zazil potenie ruk na prvej svadbe, teraz ich obtriem o nohavice sporadicky par krat za cely den. Vyhnany tep robi divy.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()