Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Gulove hlavy a starostlivost

alank0
2011-11-13 08:00:56+01
Ahojte, chcel by som sa opytat znalych ako je to so starostlivostou o gulove hlavy. Ci sa daju v pripade znecistenia guloveho klbu vycistit od prachu, spiny.. ci sa to da spravit vo vlastnej rezii alebo ci je nutny servis... dik
c
 
rbr69
2011-11-13 10:17:03+01
gulova hlava ma od vyroby v sebe mazadlo, ktore je v spodnej casti gul.capu hlavy a nedostava sa Ti na povrch, ked s nou tocis ... moze casom zmenit viskozitu, cital som aj niekde o hlavach kde to mazadlo (vazelina) vplyvom vyssej teploty v lete povytekalo ... asi rozdiel podla vyrobcov ... ked mas solidnejsiu hlavu nie s jednou dotahovacou skrutkou (mam aj taku Benro na ministative), ale myslim nejaku solidnejsiu s normalnou nosnostou (mam Giottos na Manfrotte), tak ta ma 3 skrutky pano otacanie + hlavna + nastavenie tuhosti ... tie ked vyskrutkujes dostavas sa / vidis do mazanych casti pod hlavou ... a namazane su aj zavity tychto nastavovacich skrutiek ... osobne by som v pripade problemov precistil a mazal tieto casti
obcas sa mi stane, ze ked vezmem stativ von na fotenie je akoby hlava zasusena / zaseknuta ... treba v pripade, ze mas stativ doma, radsej nemat hlavu "napevno" zatiahnutu dlhu dobu ... takze po transporte je doma vhodne odtiahnut aretacne skrutky a nechat stativ takto
 
alank0
2011-11-14 08:00:06+01
aha... vdaka za postreh. planujem GIOTTOS...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()