Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

výber medzikrúžkov

pentax
2011-12-28 22:38:40+01
Chcel by som kúpiť medzikrúžky k Nikonu D5100. Po dôkladnom prelezení rôznych zákutí internetu som našiel tieto dva modely: http://www.photonet.sk/shop/medzikruzky-nikon-af/p_3045.html
http://www.photonet.sk/shop/medzikruzky-kenko/set-medzikruzkov-kenko-na-nikon/p_60.html
Ten lacnejší som skúšal, funguje AF aj expozícia na najhrubšom kuse so sklom 18-55. Viem, že Kenko je dobrá značka, ale cenový rozdiel je výrazný. Má niekto skúsenosti, či je rozdiel aj v kvalite, spoľahlivosti, alebo len v tom, že je to Kenko? Nenašiel som nikde žiadne recenzie na ne. Ďakujem
 
viking81
2011-12-28 23:01:27+01
kludne ber kenko....nemam osobne skusenosti....ale bez obav chod do toho....je to len kus zeleza co ti predlzi ohnisko a prenesie kontakty..a ked ti funguju tak neries viac
 
dodo_bb
2011-12-28 23:17:11+01
príspevok od: viking81
kludne ber kenko....nemam osobne skusenosti....ale bez obav chod do toho....je to len kus zeleza co ti predlzi ohnisko a prenesie kontakty..a ked ti funguju tak neries viac
Medzikrúžky nepredlžujú ohnisko, ale menia zaostrovaciu vzdialenosť - to len pre poriadok a aby sa chudák začiatočnk nedoviedol do omylu Alebo že by to pri Canone bolo nejak inak?
Ohniskovú vzdialenosť predlžuje telekonvertor...
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-12-29 00:32:06+01
ber tie lacnejsie..ked funguje vsetko ako ma tak nevidim dovod kupovat drahsie kenko je fajn..ale rozdiel v tom nie je..
 
marekking
2011-12-29 07:58:03+01
kup makropredsadku raynox 150 alebo ak chces 250, na photonete ich maju za super cenu
 
dmedia
2011-12-29 09:04:52+01
Kenko na Nikone idu perfekt, prenos vsetkeho funguje, mam...

Akurat pozor-robia sa dva druhy, uplne mechanicke a druhe su oznacene ako digi, tie maju prenos-kontakty, teda objektiv na nich nasadeny komunikuje s telom fotoaPARATU.
 
viking81
2011-12-29 10:04:46+01
príspevok od: dodo_bb
Medzikrúžky nepredlžujú ohnisko, ale menia zaostrovaciu vzdialenosť - to len pre poriadok a aby sa chudák začiatočnk nedoviedol do omylu Alebo že by to pri Canone bolo nejak inak?
Ohniskovú vzdialenosť predlžuje telekonvertor...
ano...ale vdaka tomu ze oddialis objektiv od snimaca v podstate predlzis ohnisko objektivu a vdaka tomu prides aj o cast svetla ktore ti dopada na snimac...viem ze to nie je ako TC ze ti to spravi zo 100mm 140 alebo 200mm...ale proste fyzicky mas "dlhsi" objektiv a mozes zaostrovat blizsie...mozno to blbo vysvetlujem ale chapem na co sluzia medzikruzky
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()