Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Statív Triopo

JozoS
JozoS 2012-02-04 17:58:56+01
Nemáte niekto skúsenosť so statívom Triopo MT-3230X8C a stat.hlavou triopo B3 ?
Oplatí sa za cenu do 150€ na komplet alebo sa obhliadnúť po niečom inom. Ak niekto tento statív vlastníte napíšte ako ste spokojný.
 
MajoC
2013-01-13 20:47:44+01
Ja ho mám tiež, ale s hlavou B-2. Zatiaľ, tú chvíľu čo ho používam, tak veľmi vyhovujúci.
 
Bobo2sk
2013-01-13 22:43:44+01
detto. S hlavou B2 za 128e... v pohode
 
svager
2013-01-15 15:13:21+01
Zdravím, ja mám Triopo a stredový stĺpik nikdy nepoužívam, ani ho nebudem. Najlepšie možné riešenie je, zrezať ho na 5 cm a dobre utiahnuť v statíve. Výsledkom je, že sa výrazne zmierni chvenie statívu, či jo dobre vidieť pri objektívoch s dlhými ohniskami. Osobne preferujem statívy do 150 cm.

ani ja ho nepoužívám,len nan musím pripevnit hlavu,utiahnút nešiel ani pri maximálnej snahe,proste statív na reklamáciu,aj to uznali
 
Oki
2013-01-18 20:34:12+01
Ešte taký detail, teraz pozerám že Triopo MT-3228X8C a ME-3228X8C sú takmer na chlp rovnaké. Jediným rozdielom je výška +- 1 cm a aretácia nôh. Tí čo s týmito statívami máte skúsenosti.. Páčky alebo matice? Osobne si myslím že páčky sú praktickejšie, no to je len taký typ od PC Každopádne, ak sa bude dať, pôjdem si to tam vyskúšať, no ajtak by som rád vedel váš názor. Alebo tam je aj nejaký iný rozdiel? Aj cena je zhodná
 
SkyVessel
2013-05-07 19:28:43+02
Zdravím,
chtělo by to tady zase oživit
Už mám vybraný stativ TRIOPO MX-1128. Ale nevím, jakou hlavu... Vybral jsem si TRIOPO KJ-1. Má s ní někdo zkušenosti? Popř alternativa, ale v podobné cenové relaci... Osobně nevím, jestli kulovou, ale proč ne. Doteď jsem "používal Hama 75 ale moc použitelné to nebylo (zatím Sony a55 + Sigma 17-70)
 
Matej_Hlbocan
2013-05-07 20:19:17+02
príspevok od: SkyVessel
Zdravím,
chtělo by to tady zase oživit
Už mám vybraný stativ TRIOPO MX-1128. Ale nevím, jakou hlavu... Vybral jsem si TRIOPO KJ-1. Má s ní někdo zkušenosti? Popř alternativa, ale v podobné cenové relaci... Osobně nevím, jestli kulovou, ale proč ne. Doteď jsem "používal Hama 75 ale moc použitelné to nebylo (zatím Sony a55 + Sigma 17-70)
Používam hlavu KJ-2 ktorú som mal v sete so statívom. Čo sa týka celkového prevedenia za takú cenu nič podobné nenájdeš. Pevnosť hlavy je tiež postačujúca obyčajnému užívatelovy ktorý na to nedá ťažký teleobjektív (maximálnu záťaž čo som na tom mal bolo 3,5kg a dalo sa to, i keď už bola menej stabilná). Čo sa týka rýchloupínacieho mechanizmu môj kus má asi pol milimetrovú vôľu pri nasadenom fotoaparáte na hlave. Potlačením rýchloupínacej páčky ku telu fotoaparátu vôľa zmizne. Konkrétne mi chýba jedine na spomínanej hlave môžnosť aretácie bez menenia polohy celého zariadenia (fotoaparátu). Lacnejšie alebopodobné alternatívy neporadím lebo ma takéto veci nejako neberú
 
hranis
2013-05-07 20:50:10+02
Chcem sa opýtať tých, čo majú guľové hlavy Triopo, či je normálne, že keď úplne dotiahnete hlavu a pustíte telo s objektívom, tak sa pohne? Proste kompozícia sa zmení, čo je vidno hlavne v krajine a fotení s teleobjektívom. D7000+70-300.
 
Matej_Hlbocan
2013-05-07 21:36:44+02
príspevok od: hranis
Chcem sa opýtať tých, čo majú guľové hlavy Triopo, či je normálne, že keď úplne dotiahnete hlavu a pustíte telo s objektívom, tak sa pohne? Proste kompozícia sa zmení, čo je vidno hlavne v krajine a fotení s teleobjektívom. D7000+70-300.
Moja sa po dotiahnutí ani nepohne. Vidím to na reklamáciu.
 
SkyVessel
2013-05-07 21:54:41+02
príspevok od: Matej_Hlbocan
Používam hlavu KJ-2 ktorú som mal v sete so statívom. Čo sa týka celkového prevedenia za takú cenu nič podobné nenájdeš. Pevnosť hlavy je tiež postačujúca obyčajnému užívatelovy ktorý na to nedá ťažký teleobjektív (maximálnu záťaž čo som na tom mal bolo 3,5kg a dalo sa to, i keď už bola menej stabilná). Čo sa týka rýchloupínacieho mechanizmu môj kus má asi pol milimetrovú vôľu pri nasadenom fotoaparáte na hlave. Potlačením rýchloupínacej páčky ku telu fotoaparátu vôľa zmizne. Konkrétne mi chýba jedine na spomínanej hlave môžnosť aretácie bez menenia polohy celého zariadenia (fotoaparátu). Lacnejšie alebopodobné alternatívy neporadím lebo ma takéto veci nejako neberú
Díky ... No budu předpokládat, že ta KJ-1 bude dost podobná... Jdu do toho (jestli tu teda někdo nepředhodí ještě něco lepšího . Nechtěl jsem do stativu moc investovat, ale našel jsem tenhle komplet do dvou táců (77€) .
 
satanley
2013-05-07 22:59:57+02
Mam stativ aj hlavu Triopo a mne tiez drzi a po dotiahnuti sa ani nepohne. (C 450D - Tamron 70-300)
 
Napster050
2013-05-07 23:51:51+02
príspevok od: hranis
Chcem sa opýtať tých, čo majú guľové hlavy Triopo, či je normálne, že keď úplne dotiahnete hlavu a pustíte telo s objektívom, tak sa pohne? Proste kompozícia sa zmení, čo je vidno hlavne v krajine a fotení s teleobjektívom. D7000+70-300.
mne to tiež robí... kedysi myslím, že to nerobilo, no používaním sa to asi takto do....
nepohne sa to veľa, ale na 200mm to už vidno dosť.

rozmýšlam nad hlavou B2, hlavne aj kvoli upínaniu doštičky, kedže tam má KJ-2 tiež vôlu...
 
WildSammy
2013-05-08 01:39:23+02
príspevok od: Napster050
mne to tiež robí... kedysi myslím, že to nerobilo, no používaním sa to asi takto do....
nepohne sa to veľa, ale na 200mm to už vidno dosť.

rozmýšlam nad hlavou B2, hlavne aj kvoli upínaniu doštičky, kedže tam má KJ-2 tiež vôlu...
B-2 som mal, ale na d700 s 24-120 to bolo slabe.. inac hlava ako taka bola super
 
Napster050
2013-05-08 12:24:09+02
príspevok od: WildSammy
B-2 som mal, ale na d700 s 24-120 to bolo slabe.. inac hlava ako taka bola super
tak potom B3 alebo NB3S... o moc drahšie niesú, majú vyššiu zaťažiteľnosť tak predpokladám, že sú pevnejšie...
 
scoty
2013-05-08 12:59:04+02
príspevok od: Oki
Ešte taký detail, teraz pozerám že Triopo MT-3228X8C a ME-3228X8C sú takmer na chlp rovnaké. Jediným rozdielom je výška +- 1 cm a aretácia nôh. Tí čo s týmito statívami máte skúsenosti.. Páčky alebo matice? Osobne si myslím že páčky sú praktickejšie, no to je len taký typ od PC Každopádne, ak sa bude dať, pôjdem si to tam vyskúšať, no ajtak by som rád vedel váš názor. Alebo tam je aj nejaký iný rozdiel? Aj cena je zhodná
osobne mam s maticami a pozeral som aj na ten s packami priamo v predajni.., myslim, ze praktickejsi je ten s maticami... otazka vkusu alebo osobnych preferencii... ja osobne mam GT-3232X8C +B3, -fakt super , po dvoch rokoch fungovania ziadna zavada, ci nejaka vola... vlastne su to sttivy, ktore za svoju cenu tazko najdu konkurenciu..
 
Oki
2013-05-08 15:20:25+02
príspevok od: scoty
osobne mam s maticami a pozeral som aj na ten s packami priamo v predajni.., myslim, ze praktickejsi je ten s maticami... otazka vkusu alebo osobnych preferencii... ja osobne mam GT-3232X8C +B3, -fakt super , po dvoch rokoch fungovania ziadna zavada, ci nejaka vola... vlastne su to sttivy, ktore za svoju cenu tazko najdu konkurenciu..
Ďakujem za odpoveď, hoci už dosť po termíne Totižto som po veľkej noci nakoniec zobral MT-3228X8C - teda s maticami, a hlavou B2. Som veľmi spokojný. Karbón som už nechcel, s hlavou by to vyšlo už veľa a ten cenový rozdiel mi za tých 300 gramov nestál. Všimol som si len že keď uvolním tú panoramatickú aretáciu, hlava sa stane malinko volnejšia (samozrejme nemyslím v otáčaní, ale dá sa kúsok "nakláňať")
Každopádne keby niekto uvažoval o tomto statíve, môžem len odporúčiť
 
WildSammy
2013-05-08 17:26:21+02
príspevok od: Napster050
tak potom B3 alebo NB3S... o moc drahšie niesú, majú vyššiu zaťažiteľnosť tak predpokladám, že sú pevnejšie...
doporucujem B3, lebo NB3S maju aretaciu a ovladanie tuhosti chodu v jednom, co je dost neprakticke, lebo ak uvolnis aretaciu, rozhodi Ti to nastavenu polohu.. na B3 si vies naregulovat tuhost tak, ze aj po uvolneni aretacie poloha fotkau stale drzi.
 
accord2
2016-10-05 19:45:14+02
príspevok od: Oki
Ešte taký detail, teraz pozerám že Triopo MT-3228X8C a ME-3228X8C sú takmer na chlp rovnaké. Jediným rozdielom je výška +- 1 cm a aretácia nôh. Tí čo s týmito statívami máte skúsenosti.. Páčky alebo matice? Osobne si myslím že páčky sú praktickejšie, no to je len taký typ od PC Každopádne, ak sa bude dať, pôjdem si to tam vyskúšať, no ajtak by som rád vedel váš názor. Alebo tam je aj nejaký iný rozdiel? Aj cena je zhodná
Páčky vraj treba nastavovat imbusovym klucom, ked to nastavis v lete pri vyssej teplote okolia je to v pohode, ale v zime dojde k uvolneniu zvernej sily vplyvom mierneho zmrstenia materialu nohy stativu takze to nemusi dobre drzat a sekcie sa mozu do seba zasuvat. Tak to treba nastavovat znovu imbusakom. Ja osobne s tym nemam skusenost- toto je nazor jedneho profi fotografa zo stranky:
www.4foto.cz
 
bagio
2016-10-05 23:01:33+02
Mám Triopo páčkový a povedlo se mi ulomit vevnitř tyče ty zarážky nebo co to je.Dají se někde sehnat náhradní díly ?
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()