Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

canong1x versus sony rx100

root27
root27 2012-11-05 11:21:28+01
ktory z tychto dvoch by vyhral u vas pomysleny batlle?
 
markato1
2012-11-05 14:54:49+01
Fundovanu odpoved ti neda nik,pretoze len malokto mal moznost si vyskusat rx100 ci G1X a porovnat ich.Pokial nechces investovat do drahych objektivov (co je neustaly kolotoc),tak potom kompakt s co najvecsim snimacom,kvalitnym spracovanim,mozno lepsim vystupm?mne tu vychadza lepsie G1X..ale aj to je len subjektivny nazor
 
Paladin25
2012-11-05 15:29:00+01
príspevok od: root27
neboj sa vyuzil som ho naplno, kupit ho za 200 eur a predat za 285 sa ti nezda dostatocne vyuzitiy potencial toho fotaku?
to je dobrý marketing... ale nie dobre využitý fotoaparát

Nemýlil si pojmy s dojmami
 
root27
2012-11-05 15:59:22+01
príspevok od: Paladin25
to je dobrý marketing... ale nie dobre využitý fotoaparát

Nemýlil si pojmy s dojmami
ja viem co som s tym olym xz1 nafotil. tak si dovolim tvdit ze posluzil na oboje, plati vsak to co som napisal ze mal problemy na odclonenom objektive a pritiahnutom objekte zaostrit, nebolo to tym ze som bol mimo zonu ostrosti, lebo ked preostroval, dokazal z fleku na to zaostrit a potom to nepochopitelne niekam rozostroval, no proste velmi divne chovanie, az priam za hranice " dobreho vyuzitia fotoaparatu" , iste bol to urcite viditelny posun v kvalite oproti beznemu kompaktu , ale asi som chcel od neho privela
 
Paladin25
2012-11-05 16:20:45+01
príspevok od: root27
ja viem co som s tym olym xz1 nafotil. tak si dovolim tvdit ze posluzil na oboje, plati vsak to co som napisal ze mal problemy na odclonenom objektive a pritiahnutom objekte zaostrit, nebolo to tym ze som bol mimo zonu ostrosti, lebo ked preostroval, dokazal z fleku na to zaostrit a potom to nepochopitelne niekam rozostroval, no proste velmi divne chovanie, az priam za hranice " dobreho vyuzitia fotoaparatu" , iste bol to urcite viditelny posun v kvalite oproti beznemu kompaktu , ale asi som chcel od neho privela
Aby som teda do teba nerýpal celý deň. Oba tie fotoaparáty sú určite lepšie ako ten oly.
Takže nech si vyberieš ktorýkoľvek bude to technický posun.

Už si len musíš ujasniť čo pred čím preferuješ, lebo každý z nich má svoje silné miesta a slabiny.
Tu máš také jednoduché technické porovnanie:
http://snapsort.com/compare/Canon-G1X-vs-Sony-Cybershot-DSC-RX100

Prečítaj si hlavne tie rozdiely.
Na tvojom mieste by som však možno predsa len zvážil mirrorless alebo zrkadlo.
 
root27
2012-11-05 16:38:56+01
príspevok od: Paladin25
Aby som teda do teba nerýpal celý deň. Oba tie fotoaparáty sú určite lepšie ako ten oly.
Takže nech si vyberieš ktorýkoľvek bude to technický posun.

Už si len musíš ujasniť čo pred čím preferuješ, lebo každý z nich má svoje silné miesta a slabiny.
Tu máš také jednoduché technické porovnanie:
http://snapsort.com/compare/Canon-G1X-vs-Sony-Cybershot-DSC-RX100

Prečítaj si hlavne tie rozdiely.
Na tvojom mieste by som však možno predsa len zvážil mirrorless alebo zrkadlo.
rypanie, mi nevadi pokial zmysluplne posunie niekam debatu, dik za link, ten ma este viac rozhodil, ale musim si dat jedine vazne kriterium a nie nejake podruznosti, a tym je vysledny vystup z fotaku.
 
Paladin25
2012-11-05 16:41:33+01
príspevok od: root27
rypanie, mi nevadi pokial zmysluplne posunie niekam debatu, dik za link, ten ma este viac rozhodil, ale musim si dat jedine vazne kriterium a nie nejake podruznosti, a tym je vysledny vystup z fotaku.
Ale vieš ako povedať že ktorý ho má lepší? Podľa syntetických testov tá RX100. Ale to sú testy.

Vieš kvalitou fotografií budú veľmi podobné. G1X má väčší čip čo je fajn ale RX100 má zasa lepšiu sveteľnosť
 
root27
2012-11-05 18:09:03+01
príspevok od: Paladin25
Ale vieš ako povedať že ktorý ho má lepší? Podľa syntetických testov tá RX100. Ale to sú testy.

Vieš kvalitou fotografií budú veľmi podobné. G1X má väčší čip čo je fajn ale RX100 má zasa lepšiu sveteľnosť
na a uz je to tu a ze vraj na VELKOSTI NEZALEZI ...... no presne na tuto otazku som hladal odpoved , ked som zalozil temu, len som myslel ze s tymi typmi ma niekto realnu skusenost a povie nieco rezultativne na jeden alebo druhy.
 
fatality
2012-11-05 18:36:12+01
najlepsie ti tu poradil Karol..Sony NEX-6/16-50..popr.porozmyslaj este nad PENmi od Olympusu..alebo Fuji X-E1..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()