Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Canon G3 X

zvonec
2015-06-18 11:08:50+02
Canon ohlasil uvedenie noveho Powershotu Canon G3X. Nuz zostava nam dufat, ze sa bude jednat o rozumny kompromis 1`` senzoru a 25x utlrazoomu (24mm-600mm 35mm ekvivalent). Super vlastnost na pouzitie v horach vidim, odolnost vocii vode a prachu...

http://www.canon.sk/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g3_x/
 
jan21
2015-06-18 12:18:00+02
To je prima správa
Ten snímač dokáže veľa, k tomu dobrá optika, softvér, odolné telo...pekne sa vojde medzi krpca G7X a G1X...
 
Roman Point
2015-06-18 12:23:16+02
Veľmi podobná M3ke. Odolnosť voči vode a prachu je super
 
jan21
2015-06-18 13:29:27+02
Už trošku väčší popis aj tu:
http://www.dpreview.com/articles/5670927493/canon-powershot-g3-x-what-you-need-to-know

Ja len hľadám manuál a možnosti nastavenia manuálneho ovládania. Na zadnej strane tlačítko S v štvorčeku a na objektíve (okrem MF) taký ten štvorček - on bude na rýchle pre/zoomovanie ale ako sa ich bude dať customizovať? A keď na prestenci objektívu bude možnosť zoom-u, super, že!

PS: 20MP 1"-type sensor, ISO 125-12,800 5.9 fps, 24-600mm, F2.8-5.6, iS 5-axes (digi a opt)...3" dotykový, vyklápací displej, hľadáčik, konektory, full HD video....no nekup to za $999.99
 
marcus_labeo
2015-06-18 13:41:47+02
príspevok od: jan21
Už trošku väčší popis aj tu:
http://www.dpreview.com/articles/5670927493/canon-powershot-g3-x-what-you-need-to-know

Ja len hľadám manuál a možnosti nastavenia manuálneho ovládania. Na zadnej strane tlačítko S v štvorčeku a na objektíve (okrem MF) taký ten štvorček - on bude na rýchle pre/zoomovanie ale ako sa ich bude dať customizovať? A keď na prestenci objektívu bude možnosť zoom-u, super, že!

PS: 20MP 1"-type sensor, ISO 125-12,800 5.9 fps, 24-600mm, F2.8-5.6, iS 5-axes (digi a opt)...3" dotykový, vyklápací displej, hľadáčik, konektory, full HD video....no nekup to za $999.99
Tisíc dolárov a to v tom ešte nie je EVF, ten stojí 250$ extra. A zrovna ultrazoom EVF nutne potrebuje, neviem si predstaviť komponovať s natiahnutými rukami na 600 mm, a to ani nemám Parkinsona.
 
Roman Point
2015-06-18 17:17:17+02
príspevok od: marcus_labeo
Tisíc dolárov a to v tom ešte nie je EVF, ten stojí 250$ extra. A zrovna ultrazoom EVF nutne potrebuje, neviem si predstaviť komponovať s natiahnutými rukami na 600 mm, a to ani nemám Parkinsona.
Stojí 200-210€ čo ale nie je rozdiel. Jednoznačne to tam chýba. Ja mám M3ku a čakám kedy mi príde hladacik pretože okrem krajinky ktorá sa aj tak foti v 90% cez lv toho moc človek nauceny na zrkadlovku nepofoti. Mne osobne sa nejeden krát stalo že som si vrazil displej do nosa, oka keď som chcel ísť niečo odfotit .

Čo sa týka ceny určite pôjde dole každým týždňom predaja. Rovnako ako pri mojej M3.

No každopádne! Ani za 500-600€ to nemá význam kupovať aspoň podľa môjho názoru. Za 600€ má človek perfektný malý fotak s vymenitelnymi objektívmi a hlavne s apsc snimacom..
Samozrejme to sa týka ľudí čo majú canon výbavu pripadne len inklinujú k značke canon ako aj ja ( momentálne )
 
zvonec
2015-07-02 22:35:54+02
Canon zavesil na stranku nieco na citanie pocas dlhych vecerov:

Canon G3 X Manual
http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/digital_cameras/powershot_g3_x#BrochuresAndManuals
 
zvonec
2015-07-21 22:32:30+02
DPreview dalo na stranku zopar zaberov, resp. je moznost si prelistovat vystup z G3 X.
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/canon-powershot-g3x-real-world-samples#page=1
 
tomatito
ocenenie redakciou 2015-07-22 01:48:39+02
tie samples to je uplna katastrofa....moj mobil foti lepsie...grc
 
MagickVamp
2015-07-22 07:49:51+02
príspevok od: tomatito
tie samples to je uplna katastrofa....moj mobil foti lepsie...grc
No si cakal daco ine? rozsah 24-600? Ja mam Sony Xperiu Z3 a budme objektivny, ziaden mobil este dlho takto fotit nebude, aj ked ma len jedno pevne ohnisko. Podobne foto spravis s mobilom len za dobreho svetla, nevraviac o tom ze digitalny zoom co mobil ma sa s tymto neda ani len porovnat. No suhlasim ze kvalita je podobna foto ake vyprodukuje aj mob za idealnych podmienok, teda ziadna slava, aj ked raw vytvori este nejaky ten priestor. No za tu cenu som ani viac ako fotozaznamnik necakal...fotozaznamnik co mozno v celom rozsahu bude fotit ako xperia Z3 a bude trosku viac odolny svetelnym podmienkam. A na FB tie foto urcite stacia, iny ucel tento fotak ani nema A FB a dokumentacne foto, to je najvacsi trh.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-22 08:19:13+02
Na dpreview bol kedisi fotograf, dnes tie fotaky skusa asi jeho stara mama, ktora vobec nevie fotit.
 
marcus_labeo
2015-07-22 08:49:24+02
príspevok od: Karol Srnec
Na dpreview bol kedisi fotograf, dnes tie fotaky skusa asi jeho stara mama, ktora vobec nevie fotit.
No Ty z Tvojho pohľadu skúseného a schopného fotografa to vidíš inak, ja som si ale pri tejto galérii práve povedal, že presne toto bude asi typický spôsob využitia tohto foťáku, t.zn. fotky z výletu či dovolenky a pre záujemcu o takýto foťák je tá galéria dosť dobrou pomôckou pri výbere (rozhodne lepšou, ako napr. fotky z okna paneláku či porovnávanie angličáku, ako na jednom nemenovanom českom fóre).
Btw. táto fotka je parádna: http://g3.img-dpreview.com/52216903414846179052CD3EDC35C73E.jpg
 
marcus_labeo
2015-07-22 08:54:15+02
príspevok od: tomatito
tie samples to je uplna katastrofa....moj mobil foti lepsie...grc
Tak to by som ten mobil rád videl. Ja mám v mobile (na pomery mobilov) špičkový foťák (1/2,3" senzor, Zeiss objektív s f2), ale reálne sa stále nechytá ani len na profikompakty s 1/1,7" senzorom, nieto ešte na vydarený 1" Sony senzor.
Edit: vidím, že MagicVamp napísal skoro to isté; tak to máš aspoň z dvoch nezávislých zdrojov.
 
MagickVamp
2015-07-22 09:06:48+02
príspevok od: Karol Srnec
Na dpreview bol kedisi fotograf, dnes tie fotaky skusa asi jeho stara mama, ktora vobec nevie fotit.
Na nejaku porovnavaciu recenziu novych ultrazoomov sa v redakciji nechystate? Zacinaju byt celkom zaujimave vzhladom na ich cenu/vykon a velkost. Ak beriem do uvahy len kvalitu vystupu, nemyslim ze by som pri foteni vzdialenych veci s mojim najdlhsim 300mm ohniskom ani pri naslednom zvacseni vyrezu v pc, dosiahol kvalitu aku hodi tento kompakt vdaka svojim 600mm. Mozno aj to by bolo zaujimave, zobrat nejaky FF s kvalitnymi objektivmi a ukazat ake dlhe musi byt minimalne ohnisko, aby dorovnalo detaili ake poskytne ultrazoom kompakt na 600mm...Ja to tipujem tak minimalne na 400-500mm. Vdaka mensiemu cipu, sa da udrzat fotak na kratsich casoch ako FF na rovnakom ohnisku + stabilizacie...a zacina mi pripadat celkom realne fotit cez den na 600mm z ruky. (samozrejme nie sport a akciu)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-22 09:40:14+02
príspevok od: MagickVamp
Na nejaku porovnavaciu recenziu novych ultrazoomov sa v redakciji nechystate? Zacinaju byt celkom zaujimave vzhladom na ich cenu/vykon a velkost. Ak beriem do uvahy len kvalitu vystupu, nemyslim ze by som pri foteni vzdialenych veci s mojim najdlhsim 300mm ohniskom ani pri naslednom zvacseni vyrezu v pc, dosiahol kvalitu aku hodi tento kompakt vdaka svojim 600mm. Mozno aj to by bolo zaujimave, zobrat nejaky FF s kvalitnymi objektivmi a ukazat ake dlhe musi byt minimalne ohnisko, aby dorovnalo detaili ake poskytne ultrazoom kompakt na 600mm...Ja to tipujem tak minimalne na 400-500mm. Vdaka mensiemu cipu, sa da udrzat fotak na kratsich casoch ako FF na rovnakom ohnisku + stabilizacie...a zacina mi pripadat celkom realne fotit cez den na 600mm z ruky. (samozrejme nie sport a akciu)
Momentalne finisujem Sony RX10 II. Bohuzial Canon mi stale nevie dodavat fotaky do recenzie a napriek opakovanym potvrdeniam z ich strany sa k fotakom neviem dostat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-22 09:46:53+02
príspevok od: marcus_labeo
No Ty z Tvojho pohľadu skúseného a schopného fotografa to vidíš inak, ja som si ale pri tejto galérii práve povedal, že presne toto bude asi typický spôsob využitia tohto foťáku, t.zn. fotky z výletu či dovolenky a pre záujemcu o takýto foťák je tá galéria dosť dobrou pomôckou pri výbere (rozhodne lepšou, ako napr. fotky z okna paneláku či porovnávanie angličáku, ako na jednom nemenovanom českom fóre).
Btw. táto fotka je parádna: http://g3.img-dpreview.com/52216903414846179052CD3EDC35C73E.jpg
Fotografie v recenzii by mali ukazat potencial fotoapartu. Na to treba nafotit konkretne typy motivov. Na dpreview sa casto objavuju galerie snimane nefotografom, bez stipky talentu, ktory robi len cvaky. Podpriemerne cvaky. Toto ni je lacny fotak pre nefotografa, ale vrcholny model v kategorii travelzoom, ktory ma osloviet narocnejsich fotogrtafov. Tych ukazane zabery skor odradia, pritom ten fotoapart za to nemoze. Palec dole treba dat dpreview za to, ze nevie zamestnat dobreho recenzenta, ktory o foteni aspon nieco vie a vie ukazat potencial testovanych pristrojov.
Autor galerie mal viac stastia, ako schopnosti, ze sa mu par zaberov dostatocne vydarilo.
 
MagickVamp
2015-07-22 10:16:03+02
príspevok od: Karol Srnec
Momentalne finisujem Sony RX10 II. Bohuzial Canon mi stale nevie dodavat fotaky do recenzie a napriek opakovanym potvrdeniam z ich strany sa k fotakom neviem dostat.
Nechapem v tomto pripade konanie z ich strany.
 
MagickVamp
2015-07-22 10:19:36+02
príspevok od: Karol Srnec
Momentalne finisujem Sony RX10 II. Bohuzial Canon mi stale nevie dodavat fotaky do recenzie a napriek opakovanym potvrdeniam z ich strany sa k fotakom neviem dostat.
Aj o Sony RX10 II si rad precitam , ak budes mat priestor bolo by fajn tam skusit vsunut aj nejake porovnanie so zrkadlovkou, pripadne porovnanie foto s RX100 napriklad na rovnakom ohnisku..ci je ten ultrazoom ovela horsi na ohniskach RX100 od RX 100
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-22 10:30:56+02
príspevok od: MagickVamp
Aj o Sony RX10 II si rad precitam , ak budes mat priestor bolo by fajn tam skusit vsunut aj nejake porovnanie so zrkadlovkou, pripadne porovnanie foto s RX100 napriklad na rovnakom ohnisku..ci je ten ultrazoom ovela horsi na ohniskach RX100 od RX 100
Trochu predbehnem, nove modely fotia rovnako ako ich predchodcovia. Lepsie je len video.
 
MagickVamp
2015-07-22 10:39:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Trochu predbehnem, nove modely fotia rovnako ako ich predchodcovia. Lepsie je len video.
To sa da celkom cakat, velkost cipu je ta ista, mozno nove algoritmy na jpg, ale v raw asi moc rozdiel nebude. Mozno ostrenie je rychlejsie, presnejsie, citlivejsie? No kludne to dokonc, rad si to precitam naraz. Inak vo vela recenziach na ultrazoomy trochu nechapem ze fotograf vobec nefoti na najdlhsom ohnisku, koli ktoremu si ho ta vacsina ludi kupi (aj ked vacsina foto na nom fotena nebude), to by mal byt ten maximum daneho fotaka a casto to ohnisko recenzent ani len nerozobera.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()