Fórum » Kompakty a ultrazoomy

Prosim radu - kompakt

petrarohacova
petrarohacova 2015-06-23 17:02:51+02
Ahojte,
potrebovala by som poradit pri vybere kompaktu...
Atributy - velkost (nenapadny, co najmensi), co najvacsi snimac (apsc, pripadne nieco ine -ale s vyraznymi vyhodami (?) (!)), kvalita prevedenia - kazdodenne nosenie, kvalita vystupu, raw. EVF iba v pripade, ze mi bude hladacik chybat - pouzivam d7200 a display iba na playback)

Do uvahy pripadaju: G16, G7X, N COOLPIX A, RX 100 (i, ii) , PENTAX RICOH GR, pripadne navrhnite, znacku nepreferujem ziadnu, nezaujaty postoj a objektivne fakty.
Favorit - coolpix a, ricoh gr.

Zoom nie je podmienkou (vid favoriti). Pevne ohnisko 28 mm je ok.

Ucel - travelling, streetphoto, fotenie pri slabom svetle (sero, noc, umele osvetlenie) bez blesku (!), kazdodenne pouzitie, stale pri sebe, bez potreby brasne (prave opak, ako je to so zrkadlom)

Dakujem vam za pomoc a nazory. (ak by niekomu vadila novozalozena tema, zalozila som ju preto, ze moc rozhovorov o coolpix a, ricoh gr a podobnych kandidatov tu nie)

PS: kompakt, nie csc.

RasťoS
2015-06-23 22:51:14+02
Ricoh vyšiel na dpreview o čosi lepšie ako Nikon (lepší objektív, displej, výdrž batérie, zaostrovanie...):
http://www.dpreview.com/reviews/ricoh-gr/7
Ale pozerám, že cena Nikonu je na heureke o 140€ nižšia a to je tiež argument... Tak si už len vybrať

fatality
2015-06-23 23:00:21+02
príspevok od: petrarohacova
Fatality? Neprisla som pre posvatenie. Iba mi to papierovo vychadza najvyhodnejsie, aj v ramci, vyssie spominaneho, apsc senzoru.
Ved ak su moji kandidati coolpix a a ricoh, tak daj neaky dovod, preco je niektory iny, lepsi...
Ved o tom je tu diskusia, argumentovat, nie sa hned uchylit k takymto frazam. Ci si sem idem pre posvatenie, alebo ze som rozhodnuta...
Sama momentalne prezeram trh, takze nazor a kandidati sa mozu menit, vid G16. Omluvam sa, ak sa to niekoho dotkne, no vyzerate byt technicky zdatni, preto som sa sem obratila.

Ok, nikon coolpix a, ricoh gr VERZUS ostatok, napr G7X sony rx ii/iii...
Tak teda takto, dakujem vam za reakcie
tak..z celej tejto diskusie som mal taky dojem..na zaciatku si uviedla pomerne siroky okruh..a ked ti ludia zacali uvadzat plusy jednotlivych modelov,tak si ich odpinkala,ze jeden je moc velky,druhy ma "zbytocnosti" typu makro a dotykovy displej,treti maly snimac,stvrty....pritom to boli tebou uvedene modely,prichadzajuce do uvahy..z toho mi vyslo,ze ty tie non-APSC modely vlastne nechces a potrebujes pocut ze Ricoh alebo Coolpix je super..
a co sa tyka argumentov..kazdy potrebujeme nieco ine..mne napriklad ako cestovny univerzal nevyhovuje pevne ohnisko..tebe hej..takze ti asi nic ine v danej cenovej hladine nezostava..bud ten Ricoh GR alebo Coolpix A(aj ked,zevraj je pomaly jak slimak)..popr.este bazarova Fuji X100(s)..

blahoslav J B Art
2015-06-23 23:07:23+02
príspevok od: fatality
tak..z celej tejto diskusie som mal taky dojem..na zaciatku si uviedla pomerne siroky okruh..a ked ti ludia zacali uvadzat plusy jednotlivych modelov,tak si ich odpinkala,ze jeden je moc velky,druhy ma "zbytocnosti" typu makro a dotykovy displej,treti maly snimac,stvrty....pritom to boli tebou uvedene modely,prichadzajuce do uvahy..z toho mi vyslo,ze ty tie non-APSC modely vlastne nechces a potrebujes pocut ze Ricoh alebo Coolpix je super..
a co sa tyka argumentov..kazdy potrebujeme nieco ine..mne napriklad ako cestovny univerzal nevyhovuje pevne ohnisko..tebe hej..takze ti asi nic ine v danej cenovej hladine nezostava..bud ten Ricoh GR alebo Coolpix A(aj ked,zevraj je pomaly jak slimak)..popr.este bazarova Fuji X100(s)..
ale Fuji X100 je velka, bazarova a retro ... takze zase len ostava Ricoh alebo Coolpix

fatality
2015-06-23 23:18:12+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ale Fuji X100 je velka, bazarova a retro ... takze zase len ostava Ricoh alebo Coolpix

anton julény
2015-06-24 08:05:43+02
rad by som vedel, či si zamestnaná. lebo ak si, tak ako riešiš úlohy, ktoré dostaneš? usmeješ sa na kolegov a necháš ich vyriešiť tvoju úlohu? alebo ju vyriešiš hneď? ak ju vyriešiš hneď, tak postupuj pri výbere foťáku rovnako. ak nie, tak sa nauč rozhodovať aj za cenu nesprávnych rozhodnutí.

petrarohacova
2015-06-24 15:39:59+02
anton juleny: To neako prezivate, nezda sa Vam? Nie som zamestnana, neviem sa rozhodnut, aku pracu by som chcela vykonavat, a ani to, kolko by som za pracu chcela.
Vlastne moj zivot je uplne na nic, kedze sa chcem poradit a podiskutovat ohladom vyberu fotoaparatu.

Ostatnym dakujem za reakcie, ohmatam osobne a nieco vyberiem.

Strana 2 z 2

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()