Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Pentacon 50/1,8

luciadovalova
2015-07-13 12:15:17+02
Potrebujem redukciu bajonet (Pentacon 50/1,8) na závit 52mm. Neviete poradiť konkrétny link, kde to zohnať? Lebo akosi sa mi nedarí ...Ďakujem
 
luciadovalova
2015-07-13 12:19:03+02
našla som akurát toto http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/ ale neviem, či na bajonet pentaconu to bude pasovať a potrebovala by som vonkajší závit
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 12:35:06+02
Asi to mas trosku popletene. Mozno myslis:
1. Redukciu na M42, co je predchodca bajonetu Praktica. V tomto pripade to nejede. len naopak z M42 na B-mount. 100x jednoduchsie je si kupit rovnaky objektiv urceny pre M42.
2. Redukciu na reverzne otocenie objektivu, ktory nasadis na iny objektiv a pouzijes ho ako viacsosovkovu lupu. V takomto pripade hladas reverzny kruzok, na jednej strane priemer filtra Pentaconu, na druhej priemer filtra druheho objektivu, Je tu aj moznost poutzit reverzne priamo na fotak, v tom pripade hladas reverzny kruzok na jednej strane zavit s priemerom filtra Penataconz, na druhej bajonet fotoaparatu.
 
mirosz
2015-07-13 12:44:06+02
príspevok od: luciadovalova
našla som akurát toto http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/ ale neviem, či na bajonet pentaconu to bude pasovať a potrebovala by som vonkajší závit
Zalezi ako chces ten Pentacon nasadit, na aky fotak...co vlastne chces dosiahnut. To co si nasla sa pouziva v pripade ze mas objektiv otoceny opacne, to znamena do fotakoveho bajonetu das reverzny kruzok, na ten opacne nasrobovany objetkiv a bajonet obejtivu trci von...a na to sa da to co si nasla...
 
luciadovalova
2015-07-13 12:44:41+02
reverzný krúžok mám, teda reverzne to poriešené mám. Je to trošku zložité...lebo keď napíšem, aký foťák chcem spojiť normálne s pentaconom, tak ma vysmejete. takže potrebujem zapojiť pentacon s bajonetom nereverzne na závit foťáku 52mm Možno sa to nepodarí...ale skúšam...
 
mirosz
2015-07-13 12:47:07+02
príspevok od: luciadovalova
reverzný krúžok mám, teda reverzne to poriešené mám. Je to trošku zložité...lebo keď napíšem, aký foťák chcem spojiť normálne s pentaconom, tak ma vysmejete. takže potrebujem zapojiť pentacon s bajonetom nereverzne na závit foťáku 52mm Možno sa to nepodarí...ale skúšam...
aky bajonet ma ten pentacon? Nema m42 zavit?
 
luciadovalova
2015-07-13 12:50:28+02
príspevok od: mirosz
Zalezi ako chces ten Pentacon nasadit, na aky fotak...co vlastne chces dosiahnut. To co si nasla sa pouziva v pripade ze mas objektiv otoceny opacne, to znamena do fotakoveho bajonetu das reverzny kruzok, na ten opacne nasrobovany objetkiv a bajonet obejtivu trci von...a na to sa da to co si nasla...
no áno, ale potrebujem bajonet spojiť s foťákom, ktorý má závit 52mm. Ešte ma napadlo na ten krúžok, čo som našla v linku, našróbovať reverzný krúžok a tak všetko spojiť. Zatiaľ som len priložením skúšala, či mi foťák vôbec bude ostriť a ide to, preto by bolo na pevno to spojiť. Ja neviem, či ma chápete...asi príliš špekulujem...
 
mirosz
2015-07-13 12:51:51+02
príspevok od: luciadovalova
no áno, ale potrebujem bajonet spojiť s foťákom, ktorý má závit 52mm. Ešte ma napadlo na ten krúžok, čo som našla v linku, našróbovať reverzný krúžok a tak všetko spojiť. Zatiaľ som len priložením skúšala, či mi foťák vôbec bude ostriť a ide to, preto by bolo na pevno to spojiť. Ja neviem, či ma chápete...asi príliš špekulujem...
Ak mas pentacon s M42 zavitom a chces ho dat na 52mm zavit tak by teoreticky stacil step down ring z 52mm na 42mm

http://www.ebay.com/itm/52-42mm-Step-Down-Metal-Lens-Adapter-Filter-Ring-52mm-Lens-to-42mm-Accessory-/370444128171?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564030cfab
 
luciadovalova
2015-07-13 12:51:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Asi to mas trosku popletene. Mozno myslis:
1. Redukciu na M42, co je predchodca bajonetu Praktica. V tomto pripade to nejede. len naopak z M42 na B-mount. 100x jednoduchsie je si kupit rovnaky objektiv urceny pre M42.
2. Redukciu na reverzne otocenie objektivu, ktory nasadis na iny objektiv a pouzijes ho ako viacsosovkovu lupu. V takomto pripade hladas reverzny kruzok, na jednej strane priemer filtra Pentaconu, na druhej priemer filtra druheho objektivu, Je tu aj moznost poutzit reverzne priamo na fotak, v tom pripade hladas reverzny kruzok na jednej strane zavit s priemerom filtra Penataconz, na druhej bajonet fotoaparatu.
reverzný krúžok mám, teda reverzne to poriešené mám. Je to trošku zložité...lebo keď napíšem, aký foťák chcem spojiť normálne s pentaconom, tak ma vysmejete... ale jednoducho potrebujem zapojiť pentacon s bajonetom nereverzne na závit foťáku 52mm Možno sa to nepodarí...ale skúšam...
 
luciadovalova
2015-07-13 12:54:50+02
príspevok od: mirosz
Ak mas pentacon s M42 zavitom a chces ho dat na 52mm zavit tak by teoreticky stacil step down ring z 52mm na 42mm

http://www.ebay.com/itm/52-42mm-Step-Down-Metal-Lens-Adapter-Filter-Ring-52mm-Lens-to-42mm-Accessory-/370444128171?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item564030cfab
problém je, že sa nevyznám do bajenetov...pentacon má bajonet ... nie závit
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 13:09:07+02
príspevok od: luciadovalova
no áno, ale potrebujem bajonet spojiť s foťákom, ktorý má závit 52mm. Ešte ma napadlo na ten krúžok, čo som našla v linku, našróbovať reverzný krúžok a tak všetko spojiť. Zatiaľ som len priložením skúšala, či mi foťák vôbec bude ostriť a ide to, preto by bolo na pevno to spojiť. Ja neviem, či ma chápete...asi príliš špekulujem...
Ktorý fotoaparát má bajonet 52 mm? Budeš nás naťahovať, alebo ako ti inak máme vlastne pomôcť?
 
mirosz
2015-07-13 13:17:01+02
Ak dobre tipujem, tak mas Panasonic Lumix DMC-FZ7, ktory ma na objektive zavit 52mm. Len neviem preco chces na to este dat ten Pentacon.
 
luciadovalova
2015-07-13 13:22:56+02
áno panasonic lumix dmc-fz7 má závit nie celkom na objektíve 52mm. A prečo, to sa prosím nepýtajte. Určite by bolo lepšie zadovážiť si lepší foťák so vším všudy...ale...budem rada, až mi pomôžete
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 13:23:04+02
príspevok od: mirosz
Ak dobre tipujem, tak mas Panasonic Lumix DMC-FZ7, ktory ma na objektive zavit 52mm. Len neviem preco chces na to este dat ten Pentacon.
AK je tomu tak, musime uz len zistit priemer filtra Pentaconu a vybrat potom reverzny kruzok 52 mm - ? mm. Na ebay staci zadat do vyhladavania "macro reverse ring 52 mm-?mm). Kruzok stoji do 3€. V nasich koncinach: http://www.mini-max.sk/makro-prislusenstvo
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 13:25:33+02
príspevok od: luciadovalova
áno panasonic lumix dmc-fz7 má závit nie celkom na objektíve 52mm. A prečo, to sa prosím nepýtajte. Určite by bolo lepšie zadovážiť si lepší foťák so vším všudy...ale...budem rada, až mi pomôžete
Preco z teba treba vsetko tahat ako z chlpatej deky? Keby si v popise napisala, ze chces reverzne nasadit objektiv Pentacon s priemerom filtra ??? na Lumix FZ.. s priemerom 52 mm, mohli sme temu uzatvorit prvou odpovedou. Takto tu vsetci svorne marnime zbytocne cas.
 
luciadovalova
2015-07-13 13:29:02+02
nechcem reverzne nasadiť, to už mám poriešené. tam bajonet netreba riešiť.
Ale nereverzne, teda normálne nasadiť pentacon(bajonet) na panasonic(závit 52mm). No asi z obavy pred profíkmi sa zdráham klásť takéto otázky a tiež neovládam vašu terminológiu...ale učím sa. tak sa ospravedlňujem za ten čas
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-13 13:32:03+02
príspevok od: luciadovalova
nechcem reverzne nasadiť, to už mám poriešené. tam bajonet netreba riešiť.
Ale nereverzne, teda normálne nasadiť pentacon(bajonet) na panasonic(závit 52mm). No asi z obavy pred profíkmi sa zdráham klásť takéto otázky a tiež neovládam vašu terminológiu...ale učím sa. tak sa ospravedlňujem za ten čas
A co to akoze ma robyt? Pocujem to prvykrat.
 
luciadovalova
2015-07-13 13:35:28+02
fotím cez mikroskop, tým mojim panasonicom...tak skúšam niečo iné, s použitím týchto starých objektívov ktoré mám v dedičstve. Nevenujem sa "dovolenkovým" fotkám. Ale kryštálikom v polarizovanom svetle...
 
luciadovalova
2015-07-13 13:37:51+02
len mi poraďte, ako mám zistiť, aký bajonet mám, či bude sedieť do tejto redukcie. ostatné nejako zvládnem snáď.
http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/
 
mirosz
2015-07-13 13:44:04+02
príspevok od: luciadovalova
len mi poraďte, ako mám zistiť, aký bajonet mám, či bude sedieť do tejto redukcie. ostatné nejako zvládnem snáď.
http://www.fotoskoda.cz/kiwi-redukce-br52nk/
Myslim ze nebude, to co je v linku je na nikonovsky bajonet pre nikon objektivy nasadene reverzne. Ak tvoj Pentacon nema zavit M42 ale bajonet, tak ma Practica B mount - specificky bajonet. Neviem, ci existuje taky adapter, ktory by tam pasoval. Ak uz chces nasadit ten Pentacon tak ako planujes, najjednoduchsie bude strelit ten co mas a kupit Pentacon s M42 zavitom. Ten potom das jednoducho cez ten step-down kruzok. Alebo ak mas ine objektivy v dedicstve, pozri ci niektory z nich nema M42 zavit...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()