Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

sony-alpha-a6000-vs-sony-nex-6

Petraaa
2016-05-17 08:09:27+02
Ahojte.
rada by som si dala poradit, doma mam nikon 700-ku ale chcela som si kupit nejaky poriadny kompakt, lebo vlacit vsade zrkadlovku sa mi nechce. Davnejsie som skusila sony X5 fotak a bola som z neho unesena. Ked som si konecne nanho nasetrila uz je davno 6 aj 7micka. 7micka je uz riadna palka, takze som chcela tu 6tku. Precitala som kopec referencii a i tak sa mi zda ta X6 tka lepsia ako ta alpha6000, ale kedze sa v tom az tak velmi nevyznam a kedze X6 sa uz neda nikde kupit iba pouzita co nechcem. Chcem poprosit o radu, ci by mi niekto laicky vedel vysvetlit preco sa rozhodnut pre ktory fotak, tie referencie boli viac menej podobne, ale urcite tam je nejaky zasadny rozdiel v tych fotakch, dakujem za odpoved.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-17 09:22:41+02
príspevok od: Petraaa
Ahojte.
rada by som si dala poradit, doma mam nikon 700-ku ale chcela som si kupit nejaky poriadny kompakt, lebo vlacit vsade zrkadlovku sa mi nechce. Davnejsie som skusila sony X5 fotak a bola som z neho unesena. Ked som si konecne nanho nasetrila uz je davno 6 aj 7micka. 7micka je uz riadna palka, takze som chcela tu 6tku. Precitala som kopec referencii a i tak sa mi zda ta X6 tka lepsia ako ta alpha6000, ale kedze sa v tom az tak velmi nevyznam a kedze X6 sa uz neda nikde kupit iba pouzita co nechcem. Chcem poprosit o radu, ci by mi niekto laicky vedel vysvetlit preco sa rozhodnut pre ktory fotak, tie referencie boli viac menej podobne, ale urcite tam je nejaky zasadny rozdiel v tych fotakch, dakujem za odpoved.
No asi si dlho nepozerala, co je aktualne. Uz je to par rokov, co tu boli NEXy, dnes su to Alfy s tisickovym oznacenim. Aktualne: http://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty

NEX 5 ma nahradu v podobe α5100, NEX7 nahradza model α6300 (jeho predchodca α6000) i ked nie uplne, pretoze najvyssiu triedu dnes reprezentuju plnoformatove modelyradu α7

http://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-5100-body-kit
http://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-6300-body-kit
http://www.sony.sk/electronics/fotoaparaty-s-vymenitelnym-objektivom/ilce-6000-body-kit
 
jozef.timulak
2016-05-19 09:47:55+02
príspevok od: Petraaa
Ahojte.
rada by som si dala poradit, doma mam nikon 700-ku ale chcela som si kupit nejaky poriadny kompakt, lebo vlacit vsade zrkadlovku sa mi nechce. Davnejsie som skusila sony X5 fotak a bola som z neho unesena. Ked som si konecne nanho nasetrila uz je davno 6 aj 7micka. 7micka je uz riadna palka, takze som chcela tu 6tku. Precitala som kopec referencii a i tak sa mi zda ta X6 tka lepsia ako ta alpha6000, ale kedze sa v tom az tak velmi nevyznam a kedze X6 sa uz neda nikde kupit iba pouzita co nechcem. Chcem poprosit o radu, ci by mi niekto laicky vedel vysvetlit preco sa rozhodnut pre ktory fotak, tie referencie boli viac menej podobne, ale urcite tam je nejaky zasadny rozdiel v tych fotakch, dakujem za odpoved.
Ahoj, ja mám obidva. Určite odporúčam a6000. Ostrí oveľa rýchlejšie a presnejšie. Ten rozdiel v interiéri je neuveriteľný. Čo sa týka kvality fotiek, NEX6 podexponuváva o 0,7 až 1EV (oproti a6000), takže to treba kompenzovať ručne. a6000 kreslí v tieňoch viac detailov (hovorím o RAW, JPEG ma nezaujíma). Ináč je kvalita obrazu veľmi vyrovnaná, povedal by som, že nerozoznateľná. Tiež menu a6000 je oveľa lepšie, má peknú stromovú štruktúru, viac vecí sa dá prispôsobiť. Na NEX6 je menu veľmi dlhé, treba dlho skrolovať smerom dole alebo hore a za 2 roky som si nezapamätal, čo je kde, takže stále nanovo musím prehľadávať položku za položkou. Hľadáčik a6000 má menej pixelov, ale je svetlejší, takže sa používa lepšie ako na NEX6. Ešte som si všimol, že LCD a6000 je viac do zelena a nedá sa to nastaviť. Po pár mesiacoch som si na to zvykol a teraz sa mi zdá, že NEX6 má LCD do fialova (na fotkách rozdiel nie je). Takže také drobné rozdiely. Jediné, v čom je NEX6 lepší je dielenské spracovanie, má vzorovaný plast, predný a zadný diel lícujú bez viditeľného spoja. Na a6000 sú plasty na pohľad lacnejšie, ploché, dokonca trochu lesklé, predný a zadný diel nelícujú tak presne, pri pohľade z blízka vidno nepeknú hranu. Dvierka na USB port sú tenulinké, ale fungujú zatiaľ dobre.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()