Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Nikon P1000 a Raynox 250

juryno
2019-12-24 13:58:21+01
Nikde na nete som nenasiel ci sa na Nikon P1000 da dat Raynox 250 a ci tam normalne bude fungovat makro. Viete mi poradit? Vdaka

Na P900 to funguje ale na P1000 nikde neni ani zmienka
 
JohnNewton
2019-12-24 16:33:31+01
Vyskúšaš uvidíš V podstate ide len o priemer objektívu na ktorý sa Raynox dá mechanicky nasadiť a o ohniskovú vzdialenosť ktorú budeš musieť nastaviť aby nevinetoval. To je všetko.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-24 17:05:31+01
teoreticky niet dovodu, pretoze je to lupa, ktora umoznuje prist blizsie. Problem je skor s priemerom objektivu, Raynox predsadka ma dost maly priemer.
 
juryno
2019-12-24 20:25:28+01
Nemozem vyskusat a uvidiet lebo ak mi to tam nejpojde tak liter v rici he. Raynox je jeden z 2 ci 3 dovodou ze rozmyslam o tom fotaku. Len neviem ako je realne velky, vraj to je hovado. Ide mi cisto o utrazoom s malym snimacom. Rozmyslam o P900 tam ide raynox alebo sa uspokojim a vyhodim malo penazi za Lumi FZ82. Uz 3 tyzdne velmi studujem pre a proti a neviem sa rozhodnut z tychto 3 fotakov
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-24 21:26:11+01
príspevok od: juryno
Nemozem vyskusat a uvidiet lebo ak mi to tam nejpojde tak liter v rici he. Raynox je jeden z 2 ci 3 dovodou ze rozmyslam o tom fotaku. Len neviem ako je realne velky, vraj to je hovado. Ide mi cisto o utrazoom s malym snimacom. Rozmyslam o P900 tam ide raynox alebo sa uspokojim a vyhodim malo penazi za Lumi FZ82. Uz 3 tyzdne velmi studujem pre a proti a neviem sa rozhodnut z tychto 3 fotakov
P900 a P1000 som tu recenzoval.
 
JohnNewton
2019-12-25 08:39:53+01
príspevok od: juryno
Nemozem vyskusat a uvidiet lebo ak mi to tam nejpojde tak liter v rici he. Raynox je jeden z 2 ci 3 dovodou ze rozmyslam o tom fotaku. Len neviem ako je realne velky, vraj to je hovado. Ide mi cisto o utrazoom s malym snimacom. Rozmyslam o P900 tam ide raynox alebo sa uspokojim a vyhodim malo penazi za Lumi FZ82. Uz 3 tyzdne velmi studujem pre a proti a neviem sa rozhodnut z tychto 3 fotakov
Na čo tu potom riešiš Raynox, keď si nevieš vybrat foťák ? Raynox má nejaký priemer od-do na ktorý sa dá nasadiť.
 
juryno
2019-12-25 09:20:53+01
Raynox je pre mna najdolezitejsia vec k rozhodnutiu ku kupe fotaku, preto som zacal dotaz na P1000 bratm.

Viem ze ide o priemer ale podla mma to tam nejde, lebo ma velky objektiv. Nevyznam sa, preto sa pytam. Mozem mat novu P1000 za 845e, co je lepsia cena ako bola. No po dlhom hladani a uvazovani som nakoniec vcera v noci objednal P900 kvoli mensiemu rozmeru, vahe a raynoxu. No mam cas si to este do 27ho premyslet
 
landov
2019-12-25 10:12:22+01
Co je hlavnym dovodom pre kupu tohto ultrazoomu ? Inac, bol som nedavno vo Fotolabe a ked som videl P1000 vo vitrine, skoro som odpadol. Teda tahat sa s takym hovadom s mini snimacom nevidim ziadny dovod. Apropos, tych 3000mm EQ ohnisko bude asi tazko nejak zmysluplne vyuizit. Uz vlnenie vzduchu ten obraz rozmaze na blato.
 
juryno
2019-12-25 12:16:13+01
Presny dovod na co mi je ultrazoom neviem. V podstate je to to iste ako naco mi budu napokon fotky, ktore fotim ak sa tym nezivim? Radsej by som sa mal pozret do nevedomia a prekrocit ego ludstva, ktorym som

Mna fascinuje zoom, neviem preco presne. Uprednostnim vacsi zoom s mensou kvalitou ako mensi zoom z vacsou kvalitou. a tiez ma fascinuje zoom v zmysle makra, preto raynox...U P900 je to uz mikro foto, je to novy svet

Brate diky zbieram kazdu info, aby som sa dobre rozhodol a ked vravis ze P1000 je monstrum, aj tak na videach vyzera a ideal neexistuje, P900 mi pride ako najlepsi kompromis
 
martinmlm
2019-12-25 16:21:46+01
príspevok od: landov
Co je hlavnym dovodom pre kupu tohto ultrazoomu ? Inac, bol som nedavno vo Fotolabe a ked som videl P1000 vo vitrine, skoro som odpadol. Teda tahat sa s takym hovadom s mini snimacom nevidim ziadny dovod. Apropos, tych 3000mm EQ ohnisko bude asi tazko nejak zmysluplne vyuizit. Uz vlnenie vzduchu ten obraz rozmaze na blato.
S takým zoomom nikam chodiť nemusí
 
fatality
2019-12-25 20:11:51+01
príspevok od: juryno
Presny dovod na co mi je ultrazoom neviem. V podstate je to to iste ako naco mi budu napokon fotky, ktore fotim ak sa tym nezivim? Radsej by som sa mal pozret do nevedomia a prekrocit ego ludstva, ktorym som

Mna fascinuje zoom, neviem preco presne. Uprednostnim vacsi zoom s mensou kvalitou ako mensi zoom z vacsou kvalitou. a tiez ma fascinuje zoom v zmysle makra, preto raynox...U P900 je to uz mikro foto, je to novy svet

Brate diky zbieram kazdu info, aby som sa dobre rozhodol a ked vravis ze P1000 je monstrum, aj tak na videach vyzera a ideal neexistuje, P900 mi pride ako najlepsi kompromis
toto su zidealizovane predstavy uplneho neznalka..kupis si najvacsi "zoom" s najvacsim "makrom",ale s naprd snimacom a zistis,ze zoom fotky su absolutne nepouzitelne(skarede,rozmazane,zasumene) a makro takisto,lebo pri velkom zvacseni je hlbka ostrosti ako vlas..
fotky s velkym priblizenim sa fotia kvalitnymi objektivmi na kvalitnych telach so stativmi a makro kvalitnymi objektivmi tiez najcastejsie so stativom..
ak chces mat ako tak kvalitne vysledky,treba aspon 1" snimac(fz1000) a nan mozno ten raynox..ale viacmenej na jedno aj druhe treba osobitnu zostavu..
 
juryno
2019-12-25 21:08:40+01
príspevok od: fatality
toto su zidealizovane predstavy uplneho neznalka..kupis si najvacsi "zoom" s najvacsim "makrom",ale s naprd snimacom a zistis,ze zoom fotky su absolutne nepouzitelne(skarede,rozmazane,zasumene) a makro takisto,lebo pri velkom zvacseni je hlbka ostrosti ako vlas..
fotky s velkym priblizenim sa fotia kvalitnymi objektivmi na kvalitnych telach so stativmi a makro kvalitnymi objektivmi tiez najcastejsie so stativom..
ak chces mat ako tak kvalitne vysledky,treba aspon 1" snimac(fz1000) a nan mozno ten raynox..ale viacmenej na jedno aj druhe treba osobitnu zostavu..
Fatality pouzivam tiez raynox na zrkadlovke a mam aj makro objektiv, no dokonca ani tato trojkombinacia neni to co hladam. Mam aj 18-135mm objektiv no nespokojnost. Chcel som povodne kupit na raynox 250mm ci 300mm objektiv no P900 ma na mikro raynox oslovilo viac cez videa. Vraj sa ma fotit na 1000mm tusim.

Nepotrebujem mega kvalitu, nejdem na vystavu. to mas jak ze aj do vacsej rici mozes nalozit, nemusis mat vystavnu. P900 a raynox mi ponuka asi to co hladam. Nezatracoval by som mini snimac, ma aj svoje vyhody, neni to iba cele zle.
 
juryno
2019-12-25 21:29:17+01
Jo a hladam samozrejme zoom+macro v jednom za dostupnu cenu som asi mal dodat. Nechcem platit 4 litre, ked budem ukojeny za desatinu ceny. Netrtam totiz s bankarkou. Ok no uz som definitivne rozhodnuty pre P900, aj tu ste mi pomohli
 
calimero
2019-12-25 22:27:12+01
Ten Nikon by som nechcel ani zadarmo. Na tak veľkú obludu má mizerný senzor. Keď kompakt, tak minimálne 1" senzor.

Napr. Canon G3X, má 1" senzor, na to, že je to ultrazoom (24-600mm) má celkom malé rozmery a nízku hmotnosť, relatívne dobrú svetelnosť a výstup taký, že z neho v pohode lezú 60cm zväčšeniny (vačšie som neskúšal). A makro režim asi najlepší v triede, možno ani Raynox by si nepotreboval.
 
fatality
2019-12-25 22:50:23+01
príspevok od: juryno
Jo a hladam samozrejme zoom+macro v jednom za dostupnu cenu som asi mal dodat. Nechcem platit 4 litre, ked budem ukojeny za desatinu ceny. Netrtam totiz s bankarkou. Ok no uz som definitivne rozhodnuty pre P900, aj tu ste mi pomohli
tu je odpoved fz1000 alebo g3x..ten prvy je za hubicku a druhy tiez nieje drahy..
ale komu niet rady..
inak..strasne rad by som videl,co by si s tym chcel fotit a co z toho nakonec
vyleze..
sa pochval potom..
 
juryno
2019-12-25 23:58:06+01
príspevok od: calimero
Ten Nikon by som nechcel ani zadarmo. Na tak veľkú obludu má mizerný senzor. Keď kompakt, tak minimálne 1" senzor.

Napr. Canon G3X, má 1" senzor, na to, že je to ultrazoom (24-600mm) má celkom malé rozmery a nízku hmotnosť, relatívne dobrú svetelnosť a výstup taký, že z neho v pohode lezú 60cm zväčšeniny (vačšie som neskúšal). A makro režim asi najlepší v triede, možno ani Raynox by si nepotreboval.
G3X som nepoznal, kukol som si. Mam.este lumix tz200 a to radsej ten lumix hlavne kvoli rozmerom. G3X je isto lepsi ale kvoli mojim fotakom,.ktore mam sa to neoplati kupovat. Zoom neni az taky dramaticky rozdiel a P900 mi doplni to ze chcem mat vsetky druhy fotakov lebo kazdy je v niecom dobry.

Mimochodom tz200 robi pre mna zatial najlepsie makro z toho co mam. Sice uz si nepriblizim tak odfotenu fotku ale mam rad mini rozmery fotaku. Teraz chcem aj mikro foto ako bonus k ultrazoomu, tak som zvedavy.
 
juryno
2019-12-26 00:09:56+01
Fatality o toto mam presne zaujem

https://youtu.be/Gk_vk_jVv14
 
mino1
2019-12-26 10:11:23+01
ak možem poradiť požival som canon powershot sx 40hs sx60hs teraz mám nikon p1000 čo sa tyka 3000 mm zoomu použivam ho na wild life https://flog.pravda.sk/ha-306.flog pozri si foto a urob si nazor
 
juryno
2019-12-26 11:38:17+01
SX40 som predal pred tyzdnom nelucilo sa mi najlahsie. Ale jediny plus asi co mal bol zoom asi. Makro nebolo tiez zle, stabilizaciia bola znacne lepsia ako na TZ200. Ak by sa tam dal dat raynox nepredal by som ho. Ale ak bude SX50 asi ho kupim, lebo kombinacia malych rozmerov spolu so zoomom je na paradu

P1000 by som bral ale je ozaj velky a nie som na take momstrum cielovka, aspon zatial fotky sa mi lubia. Maly snimac ma svoje vyhody, nemozno ho jednoznacne len odsudit. Aj z malej rici moze vist velke hov..
 
juryno
2019-12-26 11:45:43+01
príspevok od: juryno
SX40 som predal pred tyzdnom nelucilo sa mi najlahsie. Ale jediny plus asi co mal bol zoom asi. Makro nebolo tiez zle, stabilizaciia bola znacne lepsia ako na TZ200. Ak by sa tam dal dat raynox nepredal by som ho. Ale ak bude SX50 asi ho kupim, lebo kombinacia malych rozmerov spolu so zoomom je na paradu

P1000 by som bral ale je ozaj velky a nie som na take momstrum cielovka, aspon zatial fotky sa mi lubia. Maly snimac ma svoje vyhody, nemozno ho jednoznacne len odsudit. Aj z malej rici moze vist velke hov..
Chybicka se vloudila. Som narychlo precital. Mal som SX740 ne SX40
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()