Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Kúpa Kompaktu

Janyduk
Janyduk 2011-01-02 13:49:23+01
Ahojte, Chcel by som kúpiť nejaký kompakt do tých 200 Euro by stačilo na začiatok. Som začiatočník vo fotení ale chcel by som sa tomu venovať.
http://www.fotolab.sk/produkt-15/detail-1492/nikon-coolpix-l110-cierny
Som si vyhliadol tento foťák, čo naň vravíte??
Moje požiadavky sú také, že by som chcel nejaký ultrazoom, niečo 28mm, ten nejaký širokouhlý, aby som mohol fotiť aj makro aj krajinku aj portéty, proste všetko. A najlepšie by bolo aby mal ten kompakt MANUÁLNE nastavenia funkcií, ako je to na zrkadlovkách, aby som sa aj troška na tú zrkadlovku pripravil do budúcna.
TAk mi poraďte či tento foťák je OK, alebo nejaký iný.
Vďaka za vaše rady.
 
wayne
2011-01-03 11:58:53+01
príspevok od: tino8
najprv to bolo nieco do 200Eur.. po 10-tich hodinach 400-500.. po20-tich hodinach by si do toho vedel dat aj 1000Eur.. Navrhujem takticky pockat este par hodin, precitat zopar dalsich prispevkov a rad..a myslim ze ako zalozne telo k aparatu pre ktory sa finalne rozhodnes by ti Canon 5D MKII mal stacit..
veru )
 
Janyduk
2011-01-03 13:45:29+01
Tak človek potrebuje aj iné veci kupovať. Nie hneď všetky peniaze dať do foťáku.
Ale inak Vďaka každému za rady. Už hádam niečo skúsim vybrať.
 
Rasty Gibel
2011-01-03 16:56:12+01
príspevok od: wayne
canon a nikon maju vela kvalitnych objektivov. to je pravda. no ruku na srdce - kolko z nich budes a v akom casovom horizonte vlastnit? na zaciatok ti staci hoci aj spominany olympus, a budes mat zakladny zoom + tele, potom sa hodi nejake pevne ohnisko, zuiko 25/2.8 som videl v bazari za 130 eur tu na ephoto, co je uplne bomba, na zaciatok ti viac nebude treba. s tymi zoomami odfotis aj celkom slusne close-up snimky, nez zistis, co chces je to slusna, nenakladna investicia.

ak ti samozrejme nevadi, ze canon/nikonaci sa na teba budu pozerat zvacsa pohrdavo, ze mas maly snimac.

1000D ta skoro omrzi, po 2-3 mesiacoch ho budes v bazari ponukat ty.
Nechapem preco by mal tento model niekoho omrziet po 2-3 mesiacoch? Kym sa nauci s nim narabat tak to nejaky cas potrva, a to myslim, ze neplati len o canon 1000D ale aj o ostatnych zrkadlovkach v tejto cenovej hladine. Pokial si dobre spomynam tak recenzie mali zhruba rovnake, ale oprav ma ak sa myslim.
 
wayne
2011-01-03 19:44:50+01
príspevok od: Rasty Gibel
Nechapem preco by mal tento model niekoho omrziet po 2-3 mesiacoch? Kym sa nauci s nim narabat tak to nejaky cas potrva, a to myslim, ze neplati len o canon 1000D ale aj o ostatnych zrkadlovkach v tejto cenovej hladine. Pokial si dobre spomynam tak recenzie mali zhruba rovnake, ale oprav ma ak sa myslim.
jasne ze staci, kym do ruk nechytis cokolvek lepsie a nestravis s tym nejaky ten cas to sa uz potom tazko vracia spat sem tam....
 
Striker©
2011-01-03 22:17:27+01
Kupa kompaktu pre zaciatocnika ? Ok. Ale rozhodne nie ultrazoom alebo nieco okolo 200€.
Cim vacsi zoom, tim vacsie blbnutie a ziadne ucenie.

Chapem ze hobby zrkadlovky sa predavaju v sete s nejakym tim zoomovym objektivom,niekedy dokonca dvomi.
Ja by som ich najradsej videl len s ekv.50mm, nic viac nic menej (chapem, ze by takto boli malo predajne resp. menej predajne ako v sete so zoomom)...ale ak si dokazal existovat doteraz bez akehokolvek fotaku, tak mi ver, ze zatial dokazes existovat aj s pocitom, ze dany zaber si nemohol spravit 28kou,135kou ci nebodaj nejakou 500kou...kam sa ponahlat Pri foteni s fixnym ohniskom sa naucis zrejme najviac....toto by bolo na margo ultrazoomu (o obrazovej kvalite/kvalite objektivu nehovoriac)

Takze ak poskulujes po nejakom kompakte, ale pritom pozeras na kazde euro, ja by som ti odporucal Samsung EX1 (solidna konstrukcia, solidny objektiv), akurat krytka objektivu je trocha neprakticka.

Ak mas chut doplatit troska viac tak Canon S95.Prevedenim viac „plastovy“, ale funkcne omnoho viac „profi“ ako spominany Samsung.

Potom su este ako kandidati Canon G12, Nikon P7000 alebo Panasonic LX5...ale tie su uz zrejme pridrahe.

Ja osobne nelamem nad kompaktami palicu (ved lepsi kompakt vo vrecku ako zrkadlovka na polici)

Takze ak si kupis ktorykolvek z tychto (vratane tych pridrahych) tak si „za vodou“ na zaciatocnicke ucenie sa...

...ale kompakt za 200€ alebo ultrazoom su vyhodene peniaze (iste dalo by sa o tom polemizovat,ale do takejto debaty namam chut sa pustat).

To je z mojej strany (mozno zatial) vsetko, prajem stastnu ruku pri vybere fotaku a dobre svetlo.
 
Rasty Gibel
2011-01-04 00:15:02+01
príspevok od: wayne
jasne ze staci, kym do ruk nechytis cokolvek lepsie a nestravis s tym nejaky ten cas to sa uz potom tazko vracia spat sem tam....
To mas pravdu, ze potom sa bude tazko vraciat, ale chalan chce nieco okolo 200 eur, nie velmi komplikovane, manualny rezim. Cize skoro kazde zakladne zrkadlo mu to ponukne. Ak ho to chyti, pojde dalej, ak nie je lepsie mat na polici odlozenych 200 eurovy fotak ako 500 eurovy.
 
stancok
2011-01-12 06:51:56+01
no kedze zacinas s fotenim, bolo by dobre nekupovat hned zrkadlo ale zacat s nejakym kompaktom resp. UZ,aby si sa naucil spravne fotit ,na osvojenie si zakladnych praktik fotenia mam pre Teba vhodny tip,momentalny bestseller medzi UZ je fuji HS10, ma to funkcie podobne zrkadlu ale predsa je to komakt,pekna masinka ,robi uz aj full HD videjka,ma vylepseny CMOS senzor novej generacie-BSI CMOS,ponuka pekny ohniskovy rozsah 24-720mm ,robi RAW-ka a ma aj sanky na externy blesk ...dokonca podla recenzii sa nanho nechytaju (hlavne cenou ale i kvalitou a funkciami) ani take dlhorocne esa vo svojej triede ako su aktualne modely panasonic FZ 45/100, prip canon sx30is... ,ak by sa ti tento fuji nepozdaval, mas prip este velmi podobny model tiez za dobru cenu nikon P100 ,no ja by som siel do tej novinky a skusil ten fuji
p.s. ak by si chcel stihly kompakt do vrecka, potom take naj modely su panasonic tz10/tz8 prip este canon sx130is, alebo samsung WB650, resp fuji f300exr, prip sa mi celkom pozdava aj sony DSC HX5V novinka, takze celkovo ak to mozem zhrnut.. pokial ta nelimituje cena,jednoducho vyber ten ktory sa ti paci a zober ho
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()