Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Výber ultrazómu

majlomajlo
2011-05-24 17:45:30+02
Dobrý deň!
Váham medzi samsungom wb700 a sony hx5 neviem sa rozhodnúť, na samsungu ma láka jeho dizajn, výborný manuálny režim, dobré makro od 3 cm a je za dobrú cenu a svetelný objektív (s ohľadom na svoju kategóriu). Naopak sa bojím, že bude na fotkách badateľný veľký farebný šum kvôli vysokému rozlíšeniu a malému CCD senzoru a tiež sa obávam, že na fotkách bude badateľná vinetácia (už som mal wb600 a ten vinetoval tak výrazne, že boli surovo odrezané okraje fotiek a zatienené na modro, asi bol ale pokazený, vrátil som ho). Na sony hx5 ma láka jeho CMOS senzor rozlíšenie 10mpx (teda asi aj nízka hodnota šumu a asi bude vhodný aj na menej svetelné dni) na druhej strane čítal som, že na ftotkách je vidieť omalovaný efekt, práve kôli veľkému odšumovaniu a jeho kvalitné video a dobrý stabilizátor, naopak ma odpudzuje makro od 5 cm(lebo plánujem fotiť makro) a tiež absencia manuálneho režimu. Preto sa pýtam, ktorý by ste mi poradili Vy? Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
 
inkubbus
2011-05-24 18:04:51+02
ty si pan svojej penazenky. kup si co chces. ja fakt nevidim dovod preco by sme ti v tomto mali akokolvek radit. plusy a minusy si si pekne zratal, tak si hod mincou alebo co ...
 
Daniel.U
2011-05-24 18:06:45+02
preco si nekupis aspon najlacnejsiu zrkadlovku? Pokial si ovsem nerobis prispevkom srandu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-24 18:29:46+02
Makro od 5 cm je lepsie nez makro od 3 cm a este lepsie je od 30 az 50 cm. Ale to vie vacsinou len ten, kto makro foti. Verim, ze pre amatera je bombastickejsi parameter makro od 1 cm. pritom je to nevyhoda. Cim blizsie, tym horsie. Vsetko si zatienis, vsetko odplasis. Nezalezi na vzdialenosti ale na mierke zvacsenia a na tom, ako dokazes pracovat s pozadim.
 
Rastislav
2011-05-24 18:41:40+02
príspevok od: majlomajlo
Dobrý deň!
Váham medzi samsungom wb700 a sony hx5 neviem sa rozhodnúť, na samsungu ma láka jeho dizajn, výborný manuálny režim, dobré makro od 3 cm a je za dobrú cenu a svetelný objektív (s ohľadom na svoju kategóriu). Naopak sa bojím, že bude na fotkách badateľný veľký farebný šum kvôli vysokému rozlíšeniu a malému CCD senzoru a tiež sa obávam, že na fotkách bude badateľná vinetácia (už som mal wb600 a ten vinetoval tak výrazne, že boli surovo odrezané okraje fotiek a zatienené na modro, asi bol ale pokazený, vrátil som ho). Na sony hx5 ma láka jeho CMOS senzor rozlíšenie 10mpx (teda asi aj nízka hodnota šumu a asi bude vhodný aj na menej svetelné dni) na druhej strane čítal som, že na ftotkách je vidieť omalovaný efekt, práve kôli veľkému odšumovaniu a jeho kvalitné video a dobrý stabilizátor, naopak ma odpudzuje makro od 5 cm(lebo plánujem fotiť makro) a tiež absencia manuálneho režimu. Preto sa pýtam, ktorý by ste mi poradili Vy? Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Na dpreview.com je veľký porovnávaci test ultrazoomov aj s testovacími fotografiami.
 
wayne
2011-05-24 19:33:00+02
samsung wb650 alebo wb700, alebo olympus sz20.
 
L.U.B.O
2011-05-24 19:54:15+02
ja ti zas odporucam panasonic tz10...
 
Marcel Rebro
2011-05-24 20:01:29+02
príspevok od: Daniel.U
preco si nekupis aspon najlacnejsiu zrkadlovku? Pokial si ovsem nerobis prispevkom srandu
Majlo Majlo mi evokuj majora Majora Majora a Hlavu XII ... asi tak
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()