Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Difuzor za 0,5 €

portos
2011-06-10 11:40:30+02
Kupte si kozmeticke zrkdadielko, dajte ho pred blesk do uhla 45 stupnov a mate pekny difuzor od stien.
 
karloss
2011-06-10 12:01:26+02
a co inac, trava dobra?
 
sankiakis
ocenenie redakciou 2011-06-10 12:09:11+02
ja to pouzivam uz viac ako rok, staci hocijaky nepriepustny biely/strieborny papier alebo hocico, a raz som improvizoval s letacikom a zdrapom s odchodmy vlakov

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.465207407226.246125.186803697226 par obrazkov
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-10 12:16:31+02
Zda sa mi to predrazene!
 
portos
2011-06-10 12:23:05+02
Pardon zle som sa vyjadril mysle som odraz od stien, namiesto priameho blesku. Podobne, ako sa dava hore k stene profi blesk. Dolezite je nastavit silu vstavaneho bleku na maximum.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-10 12:33:46+02
príspevok od: portos
Pardon zle som sa vyjadril mysle som odraz od stien, namiesto priameho blesku. Podobne, ako sa dava hore k stene profi blesk. Dolezite je nastavit silu vstavaneho bleku na maximum.
1. Dat blesk na maximum je hlupost. Fotoaparat si sam davkuje svetlo na zaklade vyhodnotenia svetla odrazeneho od objektu. Ak das blesk na maximum, musis rucne riadit clonu metodou pokus-omyl.
2. Vykon vstavaneho blesku je bezne okolo 3-4 metrov. Ak to svetlo odrazis od stropu, nebude ti vacsinou dostacovat vykon blesku. Co si asi zistil sam, ked radis, dat ho na maximum.
3. Lepsim riesenim ako upravit svetlo vstavaneho blesku je pouzit rozptylku (Lumiquest, Gary Fong) v kombinacii so spravnym nastavenim fotoapartu a najlepsie so svetelnym objektivom.


Preto odporucam sa tvojimi radami neriadit.
 
portos
2011-06-10 12:39:07+02
Mam Sony - Hx1 vykon maximalneho blesku je podla vyrobcu 9m a fotim na manualny rezim. Lumiquest bohuzial nestlmi osobu odlesky osoby natretej olejom a sklene banky na bankovanie na chrbte. To co my hadzal priami blesk boli prisernosti, to inac ako na MANUAL neslo fotit.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-06-10 12:42:46+02
príspevok od: portos
Mam Sony - Hx1 vykon maximalneho blesku je podla vyrobcu 9m a fotim na manualny rezim. Lumiquest bohuzial nestlmi osobu odlesky osoby natretej olejom a sklene banky na bankovanie na chrbte. To co my hadzal priami blesk boli prisernosti, to inac ako na MANUAL neslo fotit.
chce to zrkadlovku, dať vyššie iso a fotiť bez blesku.
 
portos
2011-06-10 12:49:58+02
Kamo pekny navrh ale SDLR aj z HD videom je mimo mojich financnych moznosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-10 13:05:58+02
Mozno prv nez zalozis temu, ktoru hned teraz vymazem, by si sa mal zamysliet, co chces povedat, ake informacie poskytnut. Tvoj tip poriadne popisat, aby sme vedeli, ze ty mas taky a taky fotak, takto to nastavujes a ked prilozis este obrazok, bude to dokonale.


Dosah blesku 9 m je pri nastaveni na take ISO, kedy tvoj fotak produkuje zasumene nepouzitelne fotky.

No a nakonie cz teba aj tak vypadne, ze to pouzivas na tak specificky objekt, ktory nikto z nas asi nebude nikdy fotit. Vyriesil si svojpomocne tvoj problem a ak si s vysledkom spokojny, tak gratulujem (rad by som videl fotky). Nadalej ale tvrdim, ze tvoje riesenie je neuniverzalne a v beznej praxy nepouzitelne.
 
portos
2011-06-10 13:07:51+02
To co mas za sposoby?? Si admin tak budes mazat temy, lebo tebe nevyhovujuju a je ze preco na tejto stranke je tak malo uzivatelov??
 
portos
2011-06-10 13:14:41+02
A neches aj mna vykopnut z fora - lebo toto je forum pre profikov??? :
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-10 13:26:43+02
príspevok od: portos
A neches aj mna vykopnut z fora - lebo toto je forum pre profikov??? :
Ak si pozries su tu temy aj pre amaterov. Ja mazem temy, ktore zbytocne zaplnuju forum a to sa stava neprehladnym. Je to moje funkcia. Napisal som ti, ako ma spracovanie temy, ktoru si zalozil vyzerat. TY si ako zakladatel temy zodpovedny za jej definiciu. Za to, ze bude prinosom. Musis za nad tym zamysliet a nie len tak nieco placnut. Zalozenie temy fo fore je podobne ako napisat clanok. Musi to mat hlavu a patu. Ja si tiez nemozem dovolit o niecom napisat tak, ze nikto z toho nebude rozumiet ani zbla. My sa tu postupne cez x-ty prispevok doberame k tomu, co si chcel vlastne povedat. To je zle. Kazdy ma malo casu. Temy maju byt strucne a hlavne vystizne pomenovane s dostatocne podrobnym popisom.

Ta tvoja by mohla zniet nejak takto:
Improvizovany difuzer blesku pre ultrazoom.
Riesil som fotografovanie bankovania (liecebny postup) tak, aby som nemal velke lesky na naolejovanom tele a sklenenych bankach. Osvedcilo sa mi vlozit pred blesk obycajne kozmeticke zrkadielko, ktorym som blesk odrazil od stropu mojej ordinacie. Automatika vsak mala problemy a fotoaparat som musel nastavit na manual. Vysledky su ale velmi dobre a prikladam fotografiu pred a po.



Ja som vdacny za kazdu uzivatelsku aktivitu, ale musi mat zmysel. Mracit by si sa mal nad sebou a nie nadomnou.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()