Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Olympus XZ-1 vs. olympus Pen E-PL1

veducki
veducki 2011-07-08 22:31:41+02
Prosím viete mi poradiť ? Neviem sa rozhodnúť medzi Olympusom XZ-1,alebo OLYMPUS Pen E-PL1 EZ-M1442L ? Pls. Vaše názory ? Vďaka .
 
landov
2012-01-17 19:00:08+01
príspevok od: fotografik
Kúpil som si ho druhykrát O prvý som po 2 týždnoch prišiel....Manželka ho zabudla v rýchliku do Bratislavy. Som s ním spokojný. Dokúpim si však hľadáčik. Na slnku bez hľadáčika, to mi nejde. Tiež si dokúpim Olympus makro svetlo MAL-1. Nie je drahé - do 50 €. Mal som XZ-1 v decembri 2011 v Mexiku. Fotky som robil do JPEG a RAW. Fotky, ktoré som pridal do svojej galárie nie sú excelentné, ale nie je to zavinené XZ - 1, ale zlými svetelnými podmienkami. Fotky sú robené buď na pravé poludnie( lebo cestovka) alebo počas dážda( lebo cestovka). Verím,že budeš s XZ - 1 spokojný. Viď "mrco"...a ja
Verim, ze budem spokojny...ale k XZ-1 nebudem dokupovat okrem krytky nic (hladacik, svetlo atd.). Beriem ho ako vysloveny doplnok k zrkadlu (do ktoreho investujem az-az) Cez vikend mu dam zabrat a potom sem pridam nejaku foto.
 
fotografik
2012-01-17 19:04:29+01
príspevok od: landov
Verim, ze budem spokojny...ale k XZ-1 nebudem dokupovat okrem krytky nic (hladacik, svetlo atd.). Beriem ho ako vysloveny doplnok k zrkadlu (do ktoreho investujem az-az) Cez vikend mu dam zabrat a potom sem pridam nejaku foto.
Mám aj zrkadlovky Oly E-510 a E-620 ,ale tie som tam nebral...
 
landov
2012-01-17 19:09:38+01
príspevok od: fotografik
Mám aj zrkadlovky Oly E-510 a E-620 ,ale tie som tam nebral...
no ved to...dost sluzobne cestujem po SK a sem tam aj mimo, prechadzam cez kopec krasnych zakuti a lutujem, ze som nemal fotak - ale tahat sa so zrkadlom a este davat pozor, aby nezmizlo z auta/hotela...takto budem mat OLY stale so sebou
 
fotografik
2012-01-17 19:37:10+01
príspevok od: landov
no ved to...dost sluzobne cestujem po SK a sem tam aj mimo, prechadzam cez kopec krasnych zakuti a lutujem, ze som nemal fotak - ale tahat sa so zrkadlom a este davat pozor, aby nezmizlo z auta/hotela...takto budem mat OLY stale so sebou
Veď to. Je to kompakt, ktorý môžeš ma vo vačku,či aktovke, ale je výnimočný. Dokedy som sa odhodla ku púpe prvého, prečítal som všetky možné recenzie na internete, v časopisoch a videl som fotky. Druhý som kúpil už pevne rozhodnutý aj na základe krátkych osobných skúsenosti .
 
Marcel Rebro
2012-01-18 09:41:11+01
príspevok od: fotografik
Veď to. Je to kompakt, ktorý môžeš ma vo vačku,či aktovke, ale je výnimočný. Dokedy som sa odhodla ku púpe prvého, prečítal som všetky možné recenzie na internete, v časopisoch a videl som fotky. Druhý som kúpil už pevne rozhodnutý aj na základe krátkych osobných skúsenosti .
... odkedy mam XZ-1 netaham na hory zrkadlo ... teda ak nejdem naozaj fotit. Ale zase aj z XZ-1 lezu sem tam fotky ...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-18 10:35:08+01
príspevok od: Marcel Rebro
... odkedy mam XZ-1 netaham na hory zrkadlo ... teda ak nejdem naozaj fotit. Ale zase aj z XZ-1 lezu sem tam fotky ...
presne pretoto aj mne vŕta XZ1 v hlave...
 
majster333
2012-01-18 11:54:23+01
pradón že zneužijem tému, ale kúpil som sestre cez inzerá blesk Metz 36 AF-4 (olympus/pan) chcel som ho vyskúšať zdá sa mi že nejde. Nenašeil by sa niekto v Leviciach s Olympus XZ-1, Pen po prípade s nejakou zkradlovkou nezkadlovkou olympus - panasonic, aby som to mohol vyskúšať???
Na mojom pentaxe nejde, ani cez cactus V5 nie. Len výnimočne bleskne (raz za minutu cca keď sa mu chce). Ja som mylsel že minimálne cez stredový kontak by ten blesk malo stále aspoň odpáliť,
 
majster333
2012-01-18 11:55:43+01
cez testovacie tlačidlo na blesku blíska spoľahlivo stále, keď svieti že je nabytý
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-18 12:25:26+01
príspevok od: majster333
pradón že zneužijem tému, ale kúpil som sestre cez inzerá blesk Metz 36 AF-4 (olympus/pan) chcel som ho vyskúšať zdá sa mi že nejde. Nenašeil by sa niekto v Leviciach s Olympus XZ-1, Pen po prípade s nejakou zkradlovkou nezkadlovkou olympus - panasonic, aby som to mohol vyskúšať???
Na mojom pentaxe nejde, ani cez cactus V5 nie. Len výnimočne bleskne (raz za minutu cca keď sa mu chce). Ja som mylsel že minimálne cez stredový kontak by ten blesk malo stále aspoň odpáliť,
v manuálnom režime (ak ho vôbec má) musí ísť na stredový kontakt, inak je niečo nedobre...
 
majster333
2012-01-18 13:31:24+01
príspevok od: Jozef Peniak
v manuálnom režime (ak ho vôbec má) musí ísť na stredový kontakt, inak je niečo nedobre...
ďakujem za odpoveď, ale blesk má len ON/OFF režim - znamená to teda že mimo TTL nefunguje??? to by dávalo zmyslel, ale myslel som že ho aspoň dopáli mimo TTL.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-18 13:32:49+01
príspevok od: majster333
ďakujem za odpoveď, ale blesk má len ON/OFF režim - znamená to teda že mimo TTL nefunguje??? to by dávalo zmyslel, ale myslel som že ho aspoň dopáli mimo TTL.
tak to nemá manuál a mimo ttl nefunguje
 
majster333
2012-01-18 13:51:50+01
príspevok od: Jozef Peniak
tak to nemá manuál a mimo ttl nefunguje
uff díky som si vydýchol, také niečo ma ani nenapadlo ( blesk bez M-modu som ešte nevidel )
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()