Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Panasonic Lumix DMC TZ20 - chyba?

espiko
2012-02-13 09:08:49+01
Dostal sa mi do rúk úplne nový Panasonic Lumix TZ20. Pri fotení v tmavšom prostredí, keď je nutné použiť blesk, vzniká na snímkoch v ľavom dolnom rohu tmavý tieň. Určite to nie je tieň od ruky, na to som si dala špecialne pozor. Je jedno v akej vzdialenosti je objekt, ten tieň zaberá zhruba rovnakú plochu snímky. Pri dostatočnom osvetlení takýto tieň nevzniká. Je to na reklamáciu? Čo to môže byť? Ďakujem vopred za názory.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-02-13 09:13:33+01
Z najvacsou pravdepodobnostou je to tien objektivu. Blesk je umiestneny tak, ze nedokaze vykryt cely priestor. Asi treba pouzit dlhsie ohnisko.
 
espiko
2012-02-13 09:23:22+01
príspevok od: Karol Srnec
Z najvacsou pravdepodobnostou je to tien objektivu. Blesk je umiestneny tak, ze nedokaze vykryt cely priestor. Asi treba pouzit dlhsie ohnisko.
Tiež ma to napadlo, blesk je umiestnený dosť nezvyčajne v strede, menila som aj dĺžku ohniska aj odstup od objektu, tieň stále približne rovnaký. Ak by to bolo tak, dosť by to znehodnocovalo všetky fotky s bleskom.
 
wlad
2012-02-13 10:19:15+01
príspevok od: espiko
Tiež ma to napadlo, blesk je umiestnený dosť nezvyčajne v strede, menila som aj dĺžku ohniska aj odstup od objektu, tieň stále približne rovnaký. Ak by to bolo tak, dosť by to znehodnocovalo všetky fotky s bleskom.
no v tomto pripade vsetky fotky s bleskom znehodnocuje uz samotne pouzitie blesku
Dovod na reklamaciu to podla mna nie je. Reklamuje sa nieco, co funguje inak ako to bolo navrhnute. V tomto pripade neexistuje ziadna moznost "opravy" - blesk je umiestneny na blbom mieste, objektiv ho zakryva a treba viacej zoomovat pri foteni s bleskom. Ak je to velky problem, skus fotak vratit.

z manualu:
"Edges of picture may become slightly dark if using flash at short distances without using zoom (close to max. W). This may be remedied by using a little zoom."
 
espiko
2012-02-13 13:20:40+01
príspevok od: wlad
no v tomto pripade vsetky fotky s bleskom znehodnocuje uz samotne pouzitie blesku
Dovod na reklamaciu to podla mna nie je. Reklamuje sa nieco, co funguje inak ako to bolo navrhnute. V tomto pripade neexistuje ziadna moznost "opravy" - blesk je umiestneny na blbom mieste, objektiv ho zakryva a treba viacej zoomovat pri foteni s bleskom. Ak je to velky problem, skus fotak vratit.

z manualu:
"Edges of picture may become slightly dark if using flash at short distances without using zoom (close to max. W). This may be remedied by using a little zoom."
Ďakujem za rady, nie je to môj foťák a s kompaktmi nemám toľko skúseností, ale odporučím to zoomovanie /alebo vrátenie/.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()