Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

Lacný kompakt

Pepan
2012-03-27 13:27:36+02
Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom lacného kompaktného fotoaparátu. Hľadám si jednoduché riešenie na bežné používanie v exteriéroch (turistika) aj interiéroch (párty). Cena tak do 100 eur, okrem ceny sú mojimi prioritami svetelnosť objektívu, nejaké to ISO pre fotenie v pohybe, aby to malo aspoň 12 Mpix a optický zoom aspoň 4x. Nemám top značku, kvalita sa v mojom vnímaní predpokladá zväčša u Canonu, Nikonu, Olympusu, tak inklinujem viac k týmto kúskom. Verím, že sa tu sústreďuje dosť odborníkov, tak mi snáď pomôžete s mojím výberom.
s pozdravom
nováčik
 
Jurij88
2012-03-27 13:40:35+02
príspevok od: Pepan
Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom lacného kompaktného fotoaparátu. Hľadám si jednoduché riešenie na bežné používanie v exteriéroch (turistika) aj interiéroch (párty). Cena tak do 100 eur, okrem ceny sú mojimi prioritami svetelnosť objektívu, nejaké to ISO pre fotenie v pohybe, aby to malo aspoň 12 Mpix a optický zoom aspoň 4x. Nemám top značku, kvalita sa v mojom vnímaní predpokladá zväčša u Canonu, Nikonu, Olympusu, tak inklinujem viac k týmto kúskom. Verím, že sa tu sústreďuje dosť odborníkov, tak mi snáď pomôžete s mojím výberom.
s pozdravom
nováčik
Na foťák do kila nepotrebuješ počuť názor odborníkov, za tú cenu nečakaj nič prevratné ani u kompaktov, takže si kúp hociktorý Kanón, Olymbus alebo Nikon keď v tvojom ponímaní predstavujú kvalitu. Na webe je recenzií neúrekom. Ak si prezrieš aj ostatné tvojmu podobné príspevky do diskusie, nestretávajú sa práve s pozitívnou odozvou na tomto webe, nečakaj závratnú pomoc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-03-27 13:57:58+02
Z navstevnikov portalu a ani redakcia taketo krabicky neriesia. Vzhladom na male snimace a velke rozlisenie su ich vykony obmedzene. Niektore fotia dokonca horsie, ako ich predchodcovia. Neustale zlacnovanie sa podpisuje na setrenie na materialoch z ktorych su vyrobene objektivy a telo.
Dokonca ani casopisy sa uz touto triedou nezaoberaju, jednoducho publikuju tlacove spravy a dristy v nich obsiahnute. ALe aby si nepovedal, ze sme ti neporadili jediny model. Napr. Panasonic Lumix FS16 s objektivom Leica a s nabijackou a akumulatorom.
 
bear
- moderator
2012-03-27 14:09:45+02
Navstiv nejaky foto-obchod, kde maju secondhand (v BA napriklad prolaika) a tam si vyber nejaky pouzity fotak v danej cene.
1) bude to vyssia trieda ako ten, co by si si kupil novy
2) kupou pouziteho fotaku nameisto noveho znizis mnoztvo elektronickeho odpadu a odpadu a emissi spojenych s vyrobou a distribuciou novej techniky
 
NefroniK
2012-03-27 14:13:02+02
Sice to je dvojnasobok tebou uvedenej ceny (okolo 200€), ale ja som minule pre brata hladal nieco podobne.
Je to Nikon P300. Ohnisko od 24mm, na nom clona f/1.8 a k tomu stabilizacia. Aj ISO 800 je na dokumentacne party fotky niekde na net do rozlisenia 800px na sirku velmi prijemne pouzitelne.
Pomer cena/vykon je naozaj slusny. Jedinu nevyhodu by som videl chybajuce RAW (v tejto cenovej relacii ale s RAW asi nenajdes nic), pretoze JPEG ktory z toho lezie je mierne "preostreny" alebo ako by som to povedal.

Jeho konkurent je napr. Canon S100, ktory uz ale stoji okolo 300€.

Existuje uz aj novsi model P310 no ten bude tiez drahsi.

Vo vseobecnosti ho vsak odporucam, a keby som niejaky takyto kompakt zhanal a bez RAW by mi to stacilo ucite by som zvolil prave tento P300 pripadne novsi P310.
 
@photomaro
2012-03-27 14:19:33+02
v tej cene si vyber taky, ktory sa ti paci...
 
salves
2012-03-27 14:22:33+02
príspevok od: Pepan
Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom lacného kompaktného fotoaparátu. Hľadám si jednoduché riešenie na bežné používanie v exteriéroch (turistika) aj interiéroch (párty). Cena tak do 100 eur, okrem ceny sú mojimi prioritami svetelnosť objektívu, nejaké to ISO pre fotenie v pohybe, aby to malo aspoň 12 Mpix a optický zoom aspoň 4x. Nemám top značku, kvalita sa v mojom vnímaní predpokladá zväčša u Canonu, Nikonu, Olympusu, tak inklinujem viac k týmto kúskom. Verím, že sa tu sústreďuje dosť odborníkov, tak mi snáď pomôžete s mojím výberom.
s pozdravom
nováčik
a čo napr Panasonic...skús sa rozhodnúť sám, trochu popozeraj parametre - vyselekuj, potom si kukni recenzie - vyselekuj a potom sa spýtaj ak budeš mať vybrané 2-4 modely, potom to začne byť zaujímavé a zmyselné a nakoniec si kúpiš aj tak úplne iný...
 
bobo222
2012-03-27 14:28:45+02
Minule som v nejakej záložni videl panasonic TZ-7 za nejakých 79,- éčiek. Aj som ľutoval, že som si ho zo srandy nekúpil na pohranie sa pre syna....
 
salves
2012-03-27 14:35:40+02
príspevok od: Pepan
Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom lacného kompaktného fotoaparátu. Hľadám si jednoduché riešenie na bežné používanie v exteriéroch (turistika) aj interiéroch (párty). Cena tak do 100 eur, okrem ceny sú mojimi prioritami svetelnosť objektívu, nejaké to ISO pre fotenie v pohybe, aby to malo aspoň 12 Mpix a optický zoom aspoň 4x. Nemám top značku, kvalita sa v mojom vnímaní predpokladá zväčša u Canonu, Nikonu, Olympusu, tak inklinujem viac k týmto kúskom. Verím, že sa tu sústreďuje dosť odborníkov, tak mi snáď pomôžete s mojím výberom.
s pozdravom
nováčik
a aby som si prihrial polievočku, nechceš napr Panasonic FZ-38? Mám pre teba toto kompletný ako nový aj s krabicou, je JPN výroby a môžem ti k tomu ponúknuť aj púzdro a náhradný, nový akumulátor do zálohy...
 
PeCh
2012-03-27 14:36:42+02
Milý Pepan. Ušetri si tých 100 € a použi foťák v tvojom mobile. Dostaneš podobné (ne)kvalitné fotky. Ak silou mocou chceš vyhodiť 100 €, tak si vyber podľa farby, ktorá sa ti páči. Inak to máš za jedno. Nehovoriac o tom, že kto chce niečo kvalitnejšie, tak pozerá na čo najmenej megapixlov a čo najmenší zoom. Ty hľadáš opak.
 
Andras
2012-11-30 20:35:49+01
"" kto chce niečo kvalitnejšie, tak pozerá na čo najmenej megapixlov a čo najmenší zoom ""
V spomínanej kategórii sa pod 14Mpx asi nedostaneš Ja som si vybral Samsung ST 77 kvôli svetelnosti objektívu f2,5. Kvalitu mobilu vysoko prevyšuje a má vela zábavných funkcií a obrazových efektov.
Jednu vec neviem, ale zaujímala by ma. Ak nastavým foťák na menej Mpx, tak dostanem kvalitnejší vysledok ?
 
bobor1026
2013-03-28 10:51:00+01
Ahojťe všeci.
Otázka nenej pixelou a kvalitnejšia fotka zaujíma aj mna!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-03-28 11:11:11+01
príspevok od: Andras
"" kto chce niečo kvalitnejšie, tak pozerá na čo najmenej megapixlov a čo najmenší zoom ""
V spomínanej kategórii sa pod 14Mpx asi nedostaneš Ja som si vybral Samsung ST 77 kvôli svetelnosti objektívu f2,5. Kvalitu mobilu vysoko prevyšuje a má vela zábavných funkcií a obrazových efektov.
Jednu vec neviem, ale zaujímala by ma. Ak nastavým foťák na menej Mpx, tak dostanem kvalitnejší vysledok ?
Tak to nefunguje, aj ked sa ti to moze zdat, pretoze uvidis na fotke menej chyb. V pocitaci su postupy, ako potlacit chyby zmensenim fotky a upravymi pred aj po zmenseni (odsumenie, doostrenie). Ktory majitel lacneho kompaktu ale bude toto robit. Tos i radej kupi lepsi aparat a ma kvalitu bez prace.
 
JohnNewton
2013-03-28 12:40:45+01
príspevok od: Andras
"" kto chce niečo kvalitnejšie, tak pozerá na čo najmenej megapixlov a čo najmenší zoom ""
V spomínanej kategórii sa pod 14Mpx asi nedostaneš Ja som si vybral Samsung ST 77 kvôli svetelnosti objektívu f2,5. Kvalitu mobilu vysoko prevyšuje a má vela zábavných funkcií a obrazových efektov.
Jednu vec neviem, ale zaujímala by ma. Ak nastavým foťák na menej Mpx, tak dostanem kvalitnejší vysledok ?
Nie, snímka je robená na pné rozlýšenie, len pri ukladaní sa konvertuje na menšie. Veľkosť ani rozostup bodov na snímači sa fyzicky nezmenil, nie je tada žiadny predpoklad napríklad k lepšiemu odstupu signálu od šumu.
 
Peto15
2013-03-28 12:44:27+01
príspevok od: Pepan
Zdravím, chcel by som sa informovať ohľadom lacného kompaktného fotoaparátu. Hľadám si jednoduché riešenie na bežné používanie v exteriéroch (turistika) aj interiéroch (párty). Cena tak do 100 eur, okrem ceny sú mojimi prioritami svetelnosť objektívu, nejaké to ISO pre fotenie v pohybe, aby to malo aspoň 12 Mpix a optický zoom aspoň 4x. Nemám top značku, kvalita sa v mojom vnímaní predpokladá zväčša u Canonu, Nikonu, Olympusu, tak inklinujem viac k týmto kúskom. Verím, že sa tu sústreďuje dosť odborníkov, tak mi snáď pomôžete s mojím výberom.
s pozdravom
nováčik
http://foto.bazos.sk/inzerat/24027758/Predam-digitalnu-zrkadlovku-Pentax-istDs.php
 
Peto15
2013-03-28 12:45:33+01
alebo http://foto.bazos.sk/inzerat/23394298/Fujifilm-S2800-HD-8gb-karta-Baterienabijacka.php
 
fofoja
2013-03-28 13:07:24+01
príspevok od: NefroniK
Sice to je dvojnasobok tebou uvedenej ceny (okolo 200€), ale ja som minule pre brata hladal nieco podobne.
Je to Nikon P300. Ohnisko od 24mm, na nom clona f/1.8 a k tomu stabilizacia. Aj ISO 800 je na dokumentacne party fotky niekde na net do rozlisenia 800px na sirku velmi prijemne pouzitelne.
Pomer cena/vykon je naozaj slusny. Jedinu nevyhodu by som videl chybajuce RAW (v tejto cenovej relacii ale s RAW asi nenajdes nic), pretoze JPEG ktory z toho lezie je mierne "preostreny" alebo ako by som to povedal.

Jeho konkurent je napr. Canon S100, ktory uz ale stoji okolo 300€.

Existuje uz aj novsi model P310 no ten bude tiez drahsi.

Vo vseobecnosti ho vsak odporucam, a keby som niejaky takyto kompakt zhanal a bez RAW by mi to stacilo ucite by som zvolil prave tento P300 pripadne novsi P310.
Nikon P310 kúpiš do 200€, pridaj + 50 € a máš aj raw, OLYMPUS XZ-1
 
Martin Prievalsky
2013-03-28 13:12:39+01
príspevok od: Peto15
http://foto.bazos.sk/inzerat/24027758/Predam-digitalnu-zrkadlovku-Pentax-istDs.php
myslíš si, že za ten rok si nič nekúpil?
 
Peto15
2013-03-28 13:23:15+01
príspevok od: Martin Prievalsky
myslíš si, že za ten rok si nič nekúpil?
aha všimol som si až teraz dátum
 
Dano Leitman
2013-03-28 16:56:07+01
za ca 100-130 ecok by sa dal zohnat spodruky na ebay canon powershot s90 ... ak treba trosku lepsiu ergonomiu a nevadi kusok vacsi objem aj powershot G10 je fajny fotak v tej cene cca

S90
http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_s90
G10
http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_g10

oba fotaky posluzia ucelu lepsie ako ktorykolvek novy kompakt v tej cene
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()