Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D3100 Problem - objekt príliš tmavý

l_vojt
2012-07-09 23:58:39+02
Dobrý deň, mám taký problém s mojim nikonom. Mám ho polroka a nikdy mi ani nespadol takže neviem čím može byť sposobena táto "vada".Vždy mi ukazuje objekt je príiš tmavý no to iba v režimoch M,P,S,A.Nieje to korekciou expozície nastavenia som resetovala,je jedno či fotím cez deň či vnoci vždy je podla nikonu objekt príliš tmavý - výsledkom su aj velmi podexponované fotky,úplne nepoužitelné.No ak použijem blesk všetko je v poriadku.V ostatných režimoch napr. AUTO mi to všetko pekne šlape.V čom môže byť problém?Mám sa pokúsiť to ešte nejako riešiť alebo to mám hodiť hneď do servisu?
 
viking81
2012-07-10 06:59:14+02
príspevok od: l_vojt
Dobrý deň, mám taký problém s mojim nikonom. Mám ho polroka a nikdy mi ani nespadol takže neviem čím može byť sposobena táto "vada".Vždy mi ukazuje objekt je príiš tmavý no to iba v režimoch M,P,S,A.Nieje to korekciou expozície nastavenia som resetovala,je jedno či fotím cez deň či vnoci vždy je podla nikonu objekt príliš tmavý - výsledkom su aj velmi podexponované fotky,úplne nepoužitelné.No ak použijem blesk všetko je v poriadku.V ostatných režimoch napr. AUTO mi to všetko pekne šlape.V čom môže byť problém?Mám sa pokúsiť to ešte nejako riešiť alebo to mám hodiť hneď do servisu?
ta cierno cierna tma to zabila skus resetnut fotak (vid manual) a ked nepomoze...tak jedine servis...smer praha
 
martin9113
2012-07-10 08:25:01+02
príspevok od: l_vojt
Dobrý deň, mám taký problém s mojim nikonom. Mám ho polroka a nikdy mi ani nespadol takže neviem čím može byť sposobena táto "vada".Vždy mi ukazuje objekt je príiš tmavý no to iba v režimoch M,P,S,A.Nieje to korekciou expozície nastavenia som resetovala,je jedno či fotím cez deň či vnoci vždy je podla nikonu objekt príliš tmavý - výsledkom su aj velmi podexponované fotky,úplne nepoužitelné.No ak použijem blesk všetko je v poriadku.V ostatných režimoch napr. AUTO mi to všetko pekne šlape.V čom môže byť problém?Mám sa pokúsiť to ešte nejako riešiť alebo to mám hodiť hneď do servisu?
dodaj foto z exifom alebo aspon vypis parametre
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-10 08:30:18+02
Moze to byt niekolko problemov: clona objektivu, zavierka, snimac, elektronika... Nic tu neries, virtualne na dialku to neopravime. Posli to do servisu.

Zberňa servisných zákaziek pre Slovenskú republiku
POZOR, zmena adresy!
Zberňa servisných zákaziek pre Slovenskú republiku je zmluvne zaistená firmou:
PENTA SK s.r.o.
Hradská 3G
821 09 Bratislava
tel.: +421 240 202 551
email: nikon@pentask.sk
web: www.pentask.sk
Zákazky sú prijímané osobne aj prepravnou službou.
Otváracia doba:
Po - Čt 8:30 - 17:00
Pia 8:30 - 16:00
 
Paulie
2012-07-10 14:42:00+02
príspevok od: martin9113
dodaj foto z exifom alebo aspon vypis parametre
Máš tam aj exif.
 
viking81
2012-07-10 20:33:39+02
príspevok od: martin9113
dodaj foto z exifom alebo aspon vypis parametre
exif nam moc nepomoze ked nepozname ake svetelne podmienky vladli na scene...ale skusim nieco z toho vycitat....je to v priorite uzavierky fotene to znamena ze bol pevne nastaveny cas 1/160...clona bola 5 a maximalna v danom momente mohla byt 4,6...co mi pride ze chudak fotak otvoril clonu ako mohol no ale pro ISO 100 sa zazraky robit nedaju....a kedze blesk nebol manualne zapnuty tak je fotka taka aka je.....moj skromny nazor je taky ze niekto by sa mal naucit pouzivat fotak....nastudovat trojuholnik ISO clona cas a potom to skusit znova....a ked to vsetko funguje dobre v automatike tak to znamena ze ta bud zdvihne ISO alebo zapne blesk a ma vybavene....rada na zaver teda..treba sa naucit v prvom rade ovladat fotak.a naucit sa fotit !!!...potom ked budu fotky zle tak sa clovek moze zacat vyhovarat na fotak...
 
martin9113
2012-07-10 20:41:12+02
príspevok od: viking81
exif nam moc nepomoze ked nepozname ake svetelne podmienky vladli na scene...ale skusim nieco z toho vycitat....je to v priorite uzavierky fotene to znamena ze bol pevne nastaveny cas 1/160...clona bola 5 a maximalna v danom momente mohla byt 4,6...co mi pride ze chudak fotak otvoril clonu ako mohol no ale pro ISO 100 sa zazraky robit nedaju....a kedze blesk nebol manualne zapnuty tak je fotka taka aka je.....moj skromny nazor je taky ze niekto by sa mal naucit pouzivat fotak....nastudovat trojuholnik ISO clona cas a potom to skusit znova....a ked to vsetko funguje dobre v automatike tak to znamena ze ta bud zdvihne ISO alebo zapne blesk a ma vybavene....rada na zaver teda..treba sa naucit v prvom rade ovladat fotak.a naucit sa fotit !!!...potom ked budu fotky zle tak sa clovek moze zacat vyhovarat na fotak...
presne preto som reagovat takto. je divne ze v automatike ide ok a v M nie?
 
viking81
2012-07-10 20:42:45+02
príspevok od: martin9113
presne preto som reagovat takto. je divne ze v automatike ide ok a v M nie?
fakt asi niekto nevie fotit a nie ze je tech problem s fotakom
 
martin9113
2012-07-10 20:45:14+02
príspevok od: viking81
fakt asi niekto nevie fotit a nie ze je tech problem s fotakom
mas umna like
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()