Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Prechod z D50 na D200

caver
2012-10-09 01:56:37+02
Už vyše 5rokov mi verne slúži môj fotoaparát Nikon D50. Za ten čas som k nemu dokúpil nejaké sklá a už dlhšiu dobu by som veľmi rád upgradoval aj telo. Finančne je to však stále na tesno a tak si nechávam zájsť chuť na FF a vidím to tak, že ešte nejaký čas budem musieť ostať pri DX. Momentálne mám možnosť kúpiť od známeho dobré a zachovalé telo D200 za 250€. Viem, že s obrazovou kvalitou si veľmi nepolepším, je to fotoaparát rovnakého ročníka s CCD snímačom (osobne sa mi inak výstup z CCD páči). Telo fotoaparátu je ale profesionálne spracované, má lepšiu ergonómiu, množstvo gombíkov priamej voľby, väčší hľadáčik, niektoré funkcie ktoré moja D50-ka nemá, však určite netreba všetko rozpisovať. Jednoducho má toho viac, čo by sa mi páčilo. Otázka je jednoduchá, odplatí sa tento upgrade? Alebo radšej došetriť aspoň na D90-ku, ktorej telo momentálne stojí tesne nad 500€? Aj keď najradšej by som zobral D300, D300s, alebo D7000, ale to sme už na celkom iných cenových reláciách. Aby som nezabudol, fotím hlavne krajinku, makro a občas nejaký portrét. Za všetky rady vopred ďakujem.
 
b0baz
2012-10-09 06:47:01+02
Kamarát mal D200, spomínal mi stále veľa šumu od ISO 400. Áno, telo bolo skutočne super, ergonómia, ovládanie. Z toho čo píšeš došetri jednoznačne na D90 a budeš veľmi spokojný, tak ako s ovládaním, obrazom.. Je to výborný fotoaparát. Na D200 zabudni, česť jeho pamiatke.
 
bobo222
2012-10-09 07:55:46+02
Tiež hlasujem za d 90.
 
Marcel Rebro
2012-10-09 08:09:46+02
... na eBay som nasiel D90 v stave 9.5/10 za 422 EUR (vcitane P&P). Za 450 je ich tam za furik
 
alank0
2012-10-09 10:26:27+02
D90
 
caver
2012-10-09 22:34:14+02
dakujem vsetkym za rady, beriem na vedomie a pokracujem v setreni
 
dmedia
2012-10-10 00:09:26+02
NOvu D90, alebo uzivanu D300 /D300s, predavju ich ludia dost, najdes aj za velmi dobru cenu...napr. http://foto.bazos.sk/inzerat/17823446/Nikon-D300.php, ale najdes i za menej
 
netmouse
2012-10-10 07:03:27+02
príspevok od: caver
Už vyše 5rokov mi verne slúži môj fotoaparát Nikon D50. Za ten čas som k nemu dokúpil nejaké sklá a už dlhšiu dobu by som veľmi rád upgradoval aj telo. Finančne je to však stále na tesno a tak si nechávam zájsť chuť na FF a vidím to tak, že ešte nejaký čas budem musieť ostať pri DX. Momentálne mám možnosť kúpiť od známeho dobré a zachovalé telo D200 za 250€. Viem, že s obrazovou kvalitou si veľmi nepolepším, je to fotoaparát rovnakého ročníka s CCD snímačom (osobne sa mi inak výstup z CCD páči). Telo fotoaparátu je ale profesionálne spracované, má lepšiu ergonómiu, množstvo gombíkov priamej voľby, väčší hľadáčik, niektoré funkcie ktoré moja D50-ka nemá, však určite netreba všetko rozpisovať. Jednoducho má toho viac, čo by sa mi páčilo. Otázka je jednoduchá, odplatí sa tento upgrade? Alebo radšej došetriť aspoň na D90-ku, ktorej telo momentálne stojí tesne nad 500€? Aj keď najradšej by som zobral D300, D300s, alebo D7000, ale to sme už na celkom iných cenových reláciách. Aby som nezabudol, fotím hlavne krajinku, makro a občas nejaký portrét. Za všetky rady vopred ďakujem.
ja som menil minoltu za nikon D200 a som velmo hepi ... ale to bolo pred 2 rokmi ... dnes sa da kupit 300s za velmo rozumnu cenu ... takze jasny kandidat pre mna 300s
 
Photograph33
2012-10-10 07:53:20+02
príspevok od: caver
Už vyše 5rokov mi verne slúži môj fotoaparát Nikon D50. Za ten čas som k nemu dokúpil nejaké sklá a už dlhšiu dobu by som veľmi rád upgradoval aj telo. Finančne je to však stále na tesno a tak si nechávam zájsť chuť na FF a vidím to tak, že ešte nejaký čas budem musieť ostať pri DX. Momentálne mám možnosť kúpiť od známeho dobré a zachovalé telo D200 za 250€. Viem, že s obrazovou kvalitou si veľmi nepolepším, je to fotoaparát rovnakého ročníka s CCD snímačom (osobne sa mi inak výstup z CCD páči). Telo fotoaparátu je ale profesionálne spracované, má lepšiu ergonómiu, množstvo gombíkov priamej voľby, väčší hľadáčik, niektoré funkcie ktoré moja D50-ka nemá, však určite netreba všetko rozpisovať. Jednoducho má toho viac, čo by sa mi páčilo. Otázka je jednoduchá, odplatí sa tento upgrade? Alebo radšej došetriť aspoň na D90-ku, ktorej telo momentálne stojí tesne nad 500€? Aj keď najradšej by som zobral D300, D300s, alebo D7000, ale to sme už na celkom iných cenových reláciách. Aby som nezabudol, fotím hlavne krajinku, makro a občas nejaký portrét. Za všetky rady vopred ďakujem.
Ak ti D50 este stale sluzi je absolutne zbytocne vyhadzovat 250eciek za staru sunku D200. Z osobnej skusenosti ti poviem nic neziskas.Asi pre 4 rokmi som mal podobnu dilemu, co kupit..D200 spod ruky alebo novu D90ku.....Urobil som to tak, ze som si na kartu nafotil fotografie aj z jedneho aj druheho fotaku a potom porovnal v PC.......je to neporovnatelne.....D90ka jasna volba.....Dalsia vec je zaruka, poznam viac ludi, ktori sa ulakomili na super cenu fotaka /po zaruke/ a potom plakali.....2 roky su 2 roky......pises ze sa ti vystup z CCD snimaca paci, to iste som tvrdil ja ked som fotil starym dobrym panasonikom FZ-50.......a bac.....zacal som fotit D90 kou a vystup z cmos snimaca sa porovnavat s CCD snimacom neda....ja stale poviem.....ze mi to staci, pokial nechytim do ruky nieco lepsie a nazor sa meni....kazdemu z fotografov ide hlavne o obrazovu kvalitu. Teraz fotim D7000kou plus novy objektiv a zas som spokojny s obrazovou kvalitou......dokedy to este netusim.... ....poprajem dobru ruku pri kupe fotaku......
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()