Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon FA

gabsk1
2012-10-18 19:51:01+02
Zdravím,
Chcem sa spýtať kto má Nikon FA ?

Totižto som hypergalaktický megamanták
Pri zakladaní filmu sa mi podarilo spustiť spúšť a privrieť pás filmu do uzávierky. Keď som vybral lamela zostala pootvorená a mechanizmus "zaseknutý" kvôli nedokončenému cyklu. Nakoniec som lamele opatrne pomohol a zaskočila. Teraz sa dá, že všetko je v poriadku. Ale všimol som si že keď s telom zatrasiem trochu hŕka (nejaká vnútorná časť má vôľu) Bohužiaľ nevšimol si, či tu to hŕkanie bolo aj pred tým.

Preto sa chcem spýtať, či to hŕka aj vám, resp. o radu
 
Marcel Rebro
2012-10-18 19:58:23+02
príspevok od: gabsk1
Zdravím,
Chcem sa spýtať kto má Nikon FA ?

Totižto som hypergalaktický megamanták
Pri zakladaní filmu sa mi podarilo spustiť spúšť a privrieť pás filmu do uzávierky. Keď som vybral lamela zostala pootvorená a mechanizmus "zaseknutý" kvôli nedokončenému cyklu. Nakoniec som lamele opatrne pomohol a zaskočila. Teraz sa dá, že všetko je v poriadku. Ale všimol som si že keď s telom zatrasiem trochu hŕka (nejaká vnútorná časť má vôľu) Bohužiaľ nevšimol si, či tu to hŕkanie bolo aj pred tým.

Preto sa chcem spýtať, či to hŕka aj vám, resp. o radu
Mam 3 FAcka. V kazdom "nieco" hrka ked s nim zatrasiem.

Dobra rada na zlato (jedno FAcko mam zlate) : ked "nieco" hrka, skus "nieco" dotiahnut - naucil som sa od kamarata, leteckeho mechanika.
 
panpriatel
2012-10-18 20:51:38+02
príspevok od: gabsk1
Zdravím,
Chcem sa spýtať kto má Nikon FA ?

Totižto som hypergalaktický megamanták
Pri zakladaní filmu sa mi podarilo spustiť spúšť a privrieť pás filmu do uzávierky. Keď som vybral lamela zostala pootvorená a mechanizmus "zaseknutý" kvôli nedokončenému cyklu. Nakoniec som lamele opatrne pomohol a zaskočila. Teraz sa dá, že všetko je v poriadku. Ale všimol som si že keď s telom zatrasiem trochu hŕka (nejaká vnútorná časť má vôľu) Bohužiaľ nevšimol si, či tu to hŕkanie bolo aj pred tým.

Preto sa chcem spýtať, či to hŕka aj vám, resp. o radu
Fuha.
Toto sa mi este fakt nestalo. ASi vzdicky odcvaknem pred tym nez idem zakladat film...
Snad to fotak prezil.
Vela stastia pri dalsom zakladani.
 
keko
2012-10-18 21:10:46+02
príspevok od: panpriatel
Fuha.
Toto sa mi este fakt nestalo. ASi vzdicky odcvaknem pred tym nez idem zakladat film...
Snad to fotak prezil.
Vela stastia pri dalsom zakladani.
Ty, pocuvaj nesparvne si napisal vzdycky, spravne je to vzdycky.
 
dmedia
2012-10-18 21:30:27+02
Dole objektiv, otoc na nasvietenu stenu, papier, nastav 1s, otvor zadne dvierka, cvakni, uvidis ci chod uzavierky je plynuly, a mal by si vidiet, pri 1s ci neostava nieco v policku-otvore. takto si prejdi casy po 1/30-1/250 mozes dat blesk, to iste akurat na otvor si daj papier-pauzak. Uvidis ci ti presvieti cele policko-amaterske rychle vyskusanie chodu uzavierky....samozrejme musis vediet ako a co mas vidiet...bohuzial mnohi netusia...cest vynimkam.
Hrkanie asi tazko bude z uzavierky, tam je ceel sukolie,a motorcek, to by ti nesla, ked by hrkala.
 
gabsk1
2012-10-21 23:41:59+02
Sorry za gramatiku, nie je moja silna stranka. Navyse vzdycky nie je spisovne
Takze skusil som "zahrkat" aj s Praktikou, kt. je vporiadku a tam to bolo podobne.

Prebehat casy som skusal hned ako som ho rozchodil. Este pre istotu to vyskusam ako mi poradil dmedia ale nemyslim ze lamela niekde nezabuda.

 
rica
2012-10-22 08:26:52+02
Ospravedlňujem sa za zneužitie vlákna, ale nové zakladať nejdem. Moja otázka sa týka F100.
Vie mi prosím niekto poradiť, ako nastaviť dobu zobrazenia údajov v informačnom riadku v hľadáčiku aparátu? Riadok mi svieti len po dobu namačknutia spúšte, akonáhle pustím spúšť, riadok zhasne... Kontrola nastavenia potom jedine na stavovom displeji, alebo zase namačknutie a nastavenie a zase to iste dookola...
Potreboval by som, aby riadok klasicky zobrazoval údaje ešte chvíľu po spúšti a potom počas nastavovania clony času...
Pozrel som manuál spredu zozadu, na nete som zadával XX hesiel do vyhľadávača... nič som nenašiel.
Dopredu vďaka za každú radu.
 
keko
2012-10-22 10:11:07+02
príspevok od: rica
Ospravedlňujem sa za zneužitie vlákna, ale nové zakladať nejdem. Moja otázka sa týka F100.
Vie mi prosím niekto poradiť, ako nastaviť dobu zobrazenia údajov v informačnom riadku v hľadáčiku aparátu? Riadok mi svieti len po dobu namačknutia spúšte, akonáhle pustím spúšť, riadok zhasne... Kontrola nastavenia potom jedine na stavovom displeji, alebo zase namačknutie a nastavenie a zase to iste dookola...
Potreboval by som, aby riadok klasicky zobrazoval údaje ešte chvíľu po spúšti a potom počas nastavovania clony času...
Pozrel som manuál spredu zozadu, na nete som zadával XX hesiel do vyhľadávača... nič som nenašiel.
Dopredu vďaka za každú radu.
To, co chces nastavit je tzv CMS funkcia, presnejsie CMS 15.
Stlacis a drzis tlacitko CMS a palcom pravej ruky krutis koliesko(teda zadne koliesko), kym sa nezobrazi na hornom display cislo 15. Potom drziac tlacitko CMS krutis koliesko ukazovakom pravej ruky (teda predne koliesko), tym sa meni ine cislo ona hornom diplay a moze nedobudnut tieto stavy 4 - pre 4sekundy, 6 - pre 6 sekund, 8 - pre 8 sekund a 16 pre 16 sekund.
http://www.nikonians.org/html/resources/guides/f100/f100-csm-1.html
Hladani za 0.3sekundy mi napisali.
 
keko
2012-10-22 10:11:51+02
A este, ze nie CMS ale CSM
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-22 10:56:48+02
príspevok od: keko
A este, ze nie CMS ale CSM
A pouzil si pri tom CML (Centalni mozek lidstva).
 
slinti
2012-10-22 14:53:52+02
príspevok od: gabsk1
Sorry za gramatiku, nie je moja silna stranka. Navyse vzdycky nie je spisovne
Takze skusil som "zahrkat" aj s Praktikou, kt. je vporiadku a tam to bolo podobne.

Prebehat casy som skusal hned ako som ho rozchodil. Este pre istotu to vyskusam ako mi poradil dmedia ale nemyslim ze lamela niekde nezabuda.

A to by si sa divil, ale "vždycky" spisovné je aj podľa Pravidiel slovenského pravopisu, r. 2000. Ja som sa v kostole vždycky nad tým pozastavoval
 
rica
2012-10-22 21:34:41+02
príspevok od: keko
To, co chces nastavit je tzv CMS funkcia, presnejsie CMS 15.
Stlacis a drzis tlacitko CMS a palcom pravej ruky krutis koliesko(teda zadne koliesko), kym sa nezobrazi na hornom display cislo 15. Potom drziac tlacitko CMS krutis koliesko ukazovakom pravej ruky (teda predne koliesko), tym sa meni ine cislo ona hornom diplay a moze nedobudnut tieto stavy 4 - pre 4sekundy, 6 - pre 6 sekund, 8 - pre 8 sekund a 16 pre 16 sekund.
http://www.nikonians.org/html/resources/guides/f100/f100-csm-1.html
Hladani za 0.3sekundy mi napisali.
Keko vďaka, len ja som sa nepýtal na dĺžku zobrazovania stavového displeja - CSM 15 mi je jasné... ja som sa pýtal na predĺženie doby zobrazovania informačného riadku v hľadáčiku... a to neviem nikde nájsť a ani ako mám formulovať hľadanie... a v custom nastaveniach to nie je...
 
keko
2012-10-22 21:52:19+02
príspevok od: rica
Keko vďaka, len ja som sa nepýtal na dĺžku zobrazovania stavového displeja - CSM 15 mi je jasné... ja som sa pýtal na predĺženie doby zobrazovania informačného riadku v hľadáčiku... a to neviem nikde nájsť a ani ako mám formulovať hľadanie... a v custom nastaveniach to nie je...
Aha, tak to spolu nesuvisi? Mam uz tretiu F100-ku a nikdy som sa tym nezaoberal, prislo mi to samozrejme ...
Sorry.
 
rica
2012-10-22 22:00:20+02
príspevok od: keko
Aha, tak to spolu nesuvisi? Mam uz tretiu F100-ku a nikdy som sa tym nezaoberal, prislo mi to samozrejme ...
Sorry.
CSM 15 4/8/16 je len pre stavový display. Len ja by som potreboval, aby mi napr 4sec svietil a zároveň zobrazoval zmenu hodnôt clony a času a pod aj riadok v hľadáčiku... A to sa neviem nikde dopátrať. Tebe ten riadok funguje tiež tak, že Ti zhasne hneď po uvolnení spúšte? Už ma napadla aj možnosť, či tam ja nemám nejakú vadu
každopádne dik
 
FaFSn
2012-10-22 22:05:36+02
Ja mám takú smiešnu skúsenosť, že dĺžka zobrazovania súvisí s kompatibilitou objektívu . Možno to robí len mne, ale pri D80 so Sigmou 17-70/2,8-4 je dĺžka zobrazovania iná, ako s Nikkor objektívmi ( nezáleží od nastavenia v CSM ). Skús iný objektív, čo sa stane - možno sa mýlim.
 
rica
2012-10-22 22:10:21+02
príspevok od: FaFSn
Ja mám takú smiešnu skúsenosť, že dĺžka zobrazovania súvisí s kompatibilitou objektívu . Možno to robí len mne, ale pri D80 so Sigmou 17-70/2,8-4 je dĺžka zobrazovania iná, ako s Nikkor objektívmi ( nezáleží od nastavenia v CSM ). Skús iný objektív, čo sa stane - možno sa mýlim.
No mám len Nikkor 2,8čky... pes bude asi inde.
 
FaFSn
2012-10-22 22:17:58+02
Toš nevííím.
 
rica
2012-10-22 22:24:06+02
príspevok od: FaFSn
Toš nevííím.
Nič to, pátram ďalej až sa dozviem, tak to tu zavesím. Hádam sa to niekomu zíde.
Aj Tebe samozrejme dik za koment.
 
gabsk1
2012-10-25 21:22:06+02
príspevok od: Marcel Rebro
Mam 3 FAcka. V kazdom "nieco" hrka ked s nim zatrasiem.

Dobra rada na zlato (jedno FAcko mam zlate) : ked "nieco" hrka, skus "nieco" dotiahnut - naucil som sa od kamarata, leteckeho mechanika.
Mrco dikes za radu
Teraz na tom veselo cvakam..

Obcas mam pocit ze mi nieco hrka aj v hlave
 
Marcel Rebro
2012-10-25 21:23:53+02
príspevok od: gabsk1
Mrco dikes za radu
Teraz na tom veselo cvakam..

Obcas mam pocit ze mi nieco hrka aj v hlave
kym to nie je 9 Para alebo .45 ACP je to v pohode
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()