Hore
Fórum » Nikon fórum
 

bajonet NIKON

goofi
2012-10-22 19:35:15+02
ahojte vsetci ... mam taky maly(velky) problem... mali sme stuzkovu a uz si asi vsetci vedia predstavit co sa mohlo stat ... boli sme v jednom podniku a fotak som dal do ruky jednej zodpovednej osobe ktora mala naneho davat pozor no ta si ulohu nesplnila ... dopadlo to tak, ze bajonet na mojej 18-105-ke je rozbity... premna ten objektiv znamena vsetko pretoze nemam na lepsi a pouzivam ho skoro denno denne... hladal som uz aj na fore ci nebola tato tema zalozena no nasiel som iba ponuku respektive ''poziadavku'' ci by sio niekto nevzal nefunkcny objektiv s bajonetom ktory je v pohode ... no tema je stara uz skoro 4 roky ... prosim vas velmi pekne o pomoc

kupit novvy objektiv alebo vymenit bajonet

ked vymennit bajonet atk ako a z kade objednat suciastku ?


budem vam velmi vdacny za kazdu poznamku za kazdu radu za kazdu POMOC
 
Shooter
2012-10-22 19:57:20+02
bajonet máš tuto, ale či si ho dokážeš aj sám vymeniť neviem

http://www.ebay.co.uk/itm/Lens-Bayonet-Replacement-Repair-Part-Fit-For-Nikon-G-18-55-18-105-55-200-/230761520304?pt=UK_Replacement_Parts_Digital_Camera_Parts&hash=item35ba755cb0

Ale skús kontaktovať pána Matuňáka nech ti nacení opravu
www.matunak.sk
 
markato1
2012-10-22 20:25:58+02
pre pripadne kutilske chutky :http://www.nikonclub.cz/blog/vymena-poskozeneho-bajonetu-navod
 
goofi
2012-10-23 08:07:46+02
príspevok od: Shooter
bajonet máš tuto, ale či si ho dokážeš aj sám vymeniť neviem

http://www.ebay.co.uk/itm/Lens-Bayonet-Replacement-Repair-Part-Fit-For-Nikon-G-18-55-18-105-55-200-/230761520304?pt=UK_Replacement_Parts_Digital_Camera_Parts&hash=item35ba755cb0

Ale skús kontaktovať pána Matuňáka nech ti nacení opravu
www.matunak.sk
pan matunak nevie nacenit opravu len tak musi to zevraj vidiet co sa stalo a ci sa stym da nieco robit ale urcite dakujem za tento servis lebo mam taky pocit ze to tam odnesiem
 
goofi
2012-10-23 08:11:58+02
príspevok od: markato1
pre pripadne kutilske chutky :http://www.nikonclub.cz/blog/vymena-poskozeneho-bajonetu-navod
tak na toto si netrufam ale aspon viem ze to iekedy v roku 2009 stalo 2000kaciek... jeden v komentary tam aj pisal o 18-105ke ze mu to opravili aj v nikone a potom nato mal este zaruku ... je to mozne ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-23 08:22:49+02
príspevok od: goofi
tak na toto si netrufam ale aspon viem ze to iekedy v roku 2009 stalo 2000kaciek... jeden v komentary tam aj pisal o 18-105ke ze mu to opravili aj v nikone a potom nato mal este zaruku ... je to mozne ?
Na kazdu opravu sa vstahuje zaruka. Nech ti opravi hocikto hocico. Zaruka je ale len na vykonanu opravu a pouzite nahradne diely.
Absolutne nechapem, preco sa najprv v Nikone neinformujes? Robia to 100x do roka a tak i urcite vedia presne povedat, kolko to bude stat a kedy to bude hotove. Ty vsak radsej hladas po forach.
 
goofi
2012-10-23 09:22:25+02
príspevok od: Karol Srnec
Na kazdu opravu sa vstahuje zaruka. Nech ti opravi hocikto hocico. Zaruka je ale len na vykonanu opravu a pouzite nahradne diely.
Absolutne nechapem, preco sa najprv v Nikone neinformujes? Robia to 100x do roka a tak i urcite vedia presne povedat, kolko to bude stat a kedy to bude hotove. Ty vsak radsej hladas po forach.
hladam po forach lebo chcem vediet ake maju skusenosti ludia s opravou lebo o reciach do telefonu som si toho uzil uz dost so svojim fotakom
 
adrian66
2012-10-23 10:10:35+02
Presne tento problem som riesil cca 2 mesiace dozadu. Oprava u p. Matunáka za 50e.
 
sachmo
2012-10-23 10:53:24+02
Ak je rozbity bajonet, nebude rozbite nieco aj vnutri? Nepozeral sa niekto zrkadlovke na crievka? Nebudu nejake otlacky prstov na zrkadle, pripadne snimaci?
Ak bajonet rozbili bez odobratia z tela, nebude rozbity aj bajonet na tele?
 
goofi
2012-10-23 12:38:27+02
príspevok od: sachmo
Ak je rozbity bajonet, nebude rozbite nieco aj vnutri? Nepozeral sa niekto zrkadlovke na crievka? Nebudu nejake otlacky prstov na zrkadle, pripadne snimaci?
Ak bajonet rozbili bez odobratia z tela, nebude rozbity aj bajonet na tele?
nie ten fotak spadol a s kamosom som skusal objektivy a tie na tele drzia ... okrem mojej 18-105 ky... ale to ma najviac stve ze neviem co vsetko je rozbite poskodene okrem toho jedneho bajonetu
 
dalay-lamma
2012-10-23 15:39:53+02
príspevok od: goofi
ahojte vsetci ... mam taky maly(velky) problem... mali sme stuzkovu a uz si asi vsetci vedia predstavit co sa mohlo stat ... boli sme v jednom podniku a fotak som dal do ruky jednej zodpovednej osobe ktora mala naneho davat pozor no ta si ulohu nesplnila ... dopadlo to tak, ze bajonet na mojej 18-105-ke je rozbity... premna ten objektiv znamena vsetko pretoze nemam na lepsi a pouzivam ho skoro denno denne... hladal som uz aj na fore ci nebola tato tema zalozena no nasiel som iba ponuku respektive ''poziadavku'' ci by sio niekto nevzal nefunkcny objektiv s bajonetom ktory je v pohode ... no tema je stara uz skoro 4 roky ... prosim vas velmi pekne o pomoc

kupit novvy objektiv alebo vymenit bajonet

ked vymennit bajonet atk ako a z kade objednat suciastku ?


budem vam velmi vdacny za kazdu poznamku za kazdu radu za kazdu POMOC
Ak chces len bajonet, mam jednu 18-55 s nefunkcnym autofokusom, tak Ti ju mozem za daku symbolicku sumu predat. Akurat si nie som isty, ci Ti bude pasovat.
 
goofi
2012-10-23 16:46:51+02
príspevok od: dalay-lamma
Ak chces len bajonet, mam jednu 18-55 s nefunkcnym autofokusom, tak Ti ju mozem za daku symbolicku sumu predat. Akurat si nie som isty, ci Ti bude pasovat.
este to je v stave riesenia ale urcite si ta pridavam k priatelom a behom dvoch tyzdnov sa ozvem
 
vladisko
2012-10-23 19:39:27+02
práve z takého dôvodu nikdy nenechávam foťak v rukách ..nikomu...a ak už tak len za mojej pritomnosti
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()