Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D700 a ostrenie

ruiger1
2013-03-25 13:21:25+01
Tak priatelia neviem cim to je, ci to ja pritahujem, alebo co uz sa to okolo mna deje, ale zas mam problemy s fototechnikou. D700-ku mam par mesiacov, prve naznaky problemov zacali pri foteni majstrovstiev sveta W5, kedy sa mi sem tam rozsvietili vsetky ostriace body ako vianocny stromcek a fotit sa opat dalo az po magickych kombinaciach vypnutia a zapnutia fotoaparatu a som zmenou rezimu ostriacich bodov. To sa vsak stalo len par razy a fotky vysli ok, tak som na to skoro zabudol. Vcera som bol na maratone a asi od polovice fotenia sa zacala prejavovat rovnaka zavada s ostriacimi bodmi....vravim si ok, daj mu cas, mozno mu je zima, atd.. . Neskor mi uz zacalo vyhadzovat Err a nepomohlo ani sundanie a opatovne nasadenie objektivu. Po chvili nebehol znova a po chvili sa chyba opakovala. Avsak doma som skoro zinfarktoval, z celeho fotenia ako tak ostrych zaberov sotva 10% !!! A to napriek tomu ze ostriaci bod bol namiereny presne, zaostrene bolo bud kdesi uplne inde, alebo nikde . Dnes ked som si ho isiel vyskusat, tak najprv mi vyhodilo Err, potom stacilo zmacknut spust a motorcek zareagoval a opat vsetko funguje. Skusil som odfotit par statickych objektov a vsetko v pohode. Ludkovia ja uz fakt neviem co robit.
 
ywen
2013-03-25 13:29:30+01
Vycisti si kontakty na tele aj objektive mozno to pomoze
 
pyrula
2013-03-25 13:30:20+01
nieco podbne mi robila d90 + 18-105, bol tam nakoniec nejaky problem s objektivom... takze smer servis... robi ti to aj s inymi objektivmi ?
 
ruiger1
2013-03-25 13:31:49+01
príspevok od: pyrula
nieco podbne mi robila d90 + 18-105, bol tam nakoniec nejaky problem s objektivom... takze smer servis... robi ti to aj s inymi objektivmi ?
robi mi to so vsetkymi objektivmi , zo servisu v Prahe mam uz strach , ale telo je v zaruke, takze aj tak mi nic ine neostava
 
ruiger1
2013-03-25 13:33:05+01
príspevok od: ywen
Vycisti si kontakty na tele aj objektive mozno to pomoze
cim to cistis ? na pohlad tie kontaky vyzeraju ok. Keby mi aspon siganalizovalo ze nezaostril dobre
 
Laco62
2013-03-25 16:23:47+01
skús vyresetovať nastavenia na nastavenie z výroby
 
WildSammy
2013-03-25 16:38:08+01
príspevok od: ruiger1
robi mi to so vsetkymi objektivmi , zo servisu v Prahe mam uz strach , ale telo je v zaruke, takze aj tak mi nic ine neostava
Zo servisu v Prahe nemaj strach.. ked si pozries prispevky nespokojnych ludi, tak 99% su to lowendove tela a amateri.. takmer od nikoho s profi telom, kto sa aj rozumie fotografii som nevidel staznost na servis v Prahe.
 
slavmiro
2013-03-25 17:50:30+01
príspevok od: ruiger1
robi mi to so vsetkymi objektivmi , zo servisu v Prahe mam uz strach , ale telo je v zaruke, takze aj tak mi nic ine neostava
strach? pixovina, k profi triede D? a D??? pristupuju velice seriozne a promptne, ako pises divoch Sam nado mnou..
 
pysta
2013-03-25 18:04:04+01
Poznam osobne dve NPskove D3 ktore z Prahy museli do Viedne a potom roky neboli nikde. Moze to byt nahoda, ale thread je o inom.

Spat k problemu - pouzivas na D700 grip?
 
ruiger1
2013-03-25 20:43:12+01
príspevok od: pysta
Poznam osobne dve NPskove D3 ktore z Prahy museli do Viedne a potom roky neboli nikde. Moze to byt nahoda, ale thread je o inom.

Spat k problemu - pouzivas na D700 grip?
ano, mal som nasadeny grip MEIKE
 
pysta
2013-03-25 20:47:20+01
príspevok od: ruiger1
ano, mal som nasadeny grip MEIKE
Tak to ti gratulujem. Chyt grip, odsrobuj ho, otvor okno ... zbytok poznas

Potom chyt D700 a zistis ze ziaden problem nemas.
 
ruiger1
2013-03-25 20:51:53+01
uz som si medzitym zohnal original Nikon....nekupite niekto grip MEIKE ? dam ho lacno . No ak to bude len tento problem, tak to bude vsetko fajn, chlapi, vdaka za debatu, ozvem sa ked nafotim nieco dynamicke, ci ss problem stratil.
 
WildSammy
2013-03-25 20:55:10+01
príspevok od: pysta
Tak to ti gratulujem. Chyt grip, odsrobuj ho, otvor okno ... zbytok poznas

Potom chyt D700 a zistis ze ziaden problem nemas.
s tymto suhlasim.. kedysi som mal Meike grip aj ja a tiez mi s nim blbol fotak.. s prvym kusom Meike gripu mi len rychlo vybijal baterie a nahodne sam od seba spustal spust, tak som ho vyreklamoval, ale s druhym to bolo este horsie a fotak sa po par expoziciach vypol alebo zaseklo zrkadlo v strede drahy, tak som ho poslal zas spat a s tretim gripom Meike sa mi ani nezapol a len divno preblikaval display. Vtedy som mal iba jednu bateriu original co som dostal k novemu fotaku a AAcky. Grip som poslal naspat predajcovi, vratili mi peniaze a odkedy som si kupil original grip Nikon som aj zabudol, ze som niekedy mal taketo problemy. Cize tiez tipujem, ze je to aj u teba sposobene gripoom. Este to moze byt aj neprava Nikon bateria. Bazos je nimi doslova zaplaveny.
 
pysta
2013-03-25 20:56:57+01
Je to na 99.9% iba gripom. Meike si vyslovene nerozumie s D700, kym na D300 nema absolutne problem. Je toho plny google
 
ruiger1
2013-03-25 22:25:14+01
príspevok od: pysta
Je to na 99.9% iba gripom. Meike si vyslovene nerozumie s D700, kym na D300 nema absolutne problem. Je toho plny google
suhlas, pouzival som ho na D300s a fachal bez problemov, zaujimave ze spociatku aj na D700, az kym som nenasadil 24-70/2,8, odvtedy len problemy.
 
tomaspavco
2013-03-26 07:31:38+01
Súhlas ten istý problém s meike.....pri fotení prijímania počas sprievodu mi zasvietilo Err....skoro ma vystrelo ...ale po odšrobovaní gripu zrazu všetko OK....potom som hneď kupil original.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-03-26 14:47:00+01
Pracoval som s Nikonom D700 a bez problémov. Ak sa to stane, je chyba v stroji: Servis!
 
Plyšiak
2013-03-26 15:05:30+01
príspevok od: WildSammy
Zo servisu v Prahe nemaj strach.. ked si pozries prispevky nespokojnych ludi, tak 99% su to lowendove tela a amateri.. takmer od nikoho s profi telom, kto sa aj rozumie fotografii som nevidel staznost na servis v Prahe.
ajaj, to si asi toho moc nevidel priateľu ... servis v Prahe je hrozný čo sa týka low-endov alebo profi techniky. Pokiaľ si tam nespravíš NPS alebo im za to nezaplatíš tak sa na teba vyserú. Rád by som videl aký by si mal názor na 3x po sebe vracaný objektív 70-200 VR II, ktorý ti príde zabalený v novinovom papieri

S kolegom ruiger-om sme to už vyriešili, dal tam orig grip a zatiaľ to ide v poriadku (teda aspoň mi nepísal že nejde ). Tiež som mal podobný problém s gripom meike ešte keď som fotil na D300s, jednalo sa o prvé kusy gripov. Mne pri zapnutí písal fotoaparát error alebo sa mi samovoľne zapínal a vypínal.
 
SK_8er
2013-03-26 20:23:39+01
príspevok od: WildSammy
Zo servisu v Prahe nemaj strach.. ked si pozries prispevky nespokojnych ludi, tak 99% su to lowendove tela a amateri.. takmer od nikoho s profi telom, kto sa aj rozumie fotografii som nevidel staznost na servis v Prahe.
hmmm, jj jak si napisal
ja som mal v uzasnom nikon servise v prahe 3 mesiace fotak s tym ze kazdy tyzden mi povedali ze do 2 dni mi pride domov a takto som tam volal kazdy den, az kym som zensku totalne nezdrbal do telefonu aby sa daco pohlo, ktora mi este vynadala, ze ona tam od toho neni (Takze fakt neviem od coho tam je) nakoniec sa zistilo ze stale cakaju na moje potvrdenie ze ho mozu opravit.
Po obdrzani fotaku a skontrolovania, sa ti ozvu kolko by stala oprava a ty potvrdis ci s tym suhlasis. Mne potvrdenie nechodilo tak som tam volal a bolo mi povedane ze ho opravili bez mojho suhlasu, ze sa asi dakde stala chyba a ze do tyzdna ho mam doma.
A ked nechodil tak som tam volal 3 mesiace a stale dookola to iste, do 2 dni vam dojde domov a on bol pritom na policke polozeny a neopraveny, neskontrolovany. Radsej hodit do kosa ako poslat tam ... chudaci. Zas mam nervy len co som si na to spomenul !!!!!!!!!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()