Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon d7000

Thirring
2013-04-06 01:20:36+02
Zdravím. Dnes mi prišiel toto telo s 1. verziou 18-55ky ešte bez VR. Mám taký problém, že pri zaostrení mi to na takých 60% nefotí. Zaostrí to ale ďalej už nič a na 5. pokus ostrenia t oaj odfotí. Má nafotených okolo 25000 a je v dobrom stave. Neviem o čo môže ísť. Píše r21-r22 alebo r33
ak niekto máte skúsenosť, píšte. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-06 02:36:50+02
rXX je velkost buffera na fotografie., nie chybove hlasenie.
 
Thirring
2013-04-06 05:22:30+02
No, to som sa dočítal. A nejaké riešenie by nebolo ? Dal som to už aj na only jpeg M veľkosť ale stále. Mal som predtým d90ku no nikdy sa mi niečo podobné nestalo. Dosť mi to robí v 18ke šediny.. Ak by ste vedeli ako to riešiť tak prosím o radu. Vďakaa
 
MartinMM
2013-04-06 05:54:18+02
to iste mi sem tam spravi moja D5100. Stava sa mi to hlavne ked fotim vonku za sera a zaostrujem na nekonecno a vyzera to tak, ze ten fotak to nedokaze poriadne doostrit a nasledne ked nie je zaostrene tak neexponuje aj ked stlacim spust. Ja to obchadzam bud cez live view alebo prepnem na manualne ostrenie, doostrim a potom uz cvaka ako hluchy .
 
SK_8er
2013-04-06 06:28:51+02
asi je v menu fotaku nastavena polozka, ze dokym nieje zaostrene, tak fotak necvakne. Skus to dakde v menu fotaku pohladat
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-06 09:25:04+02
príspevok od: Thirring
No, to som sa dočítal. A nejaké riešenie by nebolo ? Dal som to už aj na only jpeg M veľkosť ale stále. Mal som predtým d90ku no nikdy sa mi niečo podobné nestalo. Dosť mi to robí v 18ke šediny.. Ak by ste vedeli ako to riešiť tak prosím o radu. Vďakaa
Ty asi vobec nechapes ze to rXX s tvojim problemom nema nic spolocne a mozes nastavovat velkost suboru ako chces, nic tym nevyriesis. Horsi JPG znamena len to, ze pri seriovych zaberoch urobis za sebou vacsiu seriu obrazkov, kym nezaplnis buffer.

Chyba bude niekde inde. V kazdom pripade resetuj fotak do tovarenskeho nastavenia. Ak to nepomoze je chyba v objektive alebo fotaku. Patranie by som zacal vyskusanim ineho objektivu.
 
Thirring
2013-04-06 18:17:59+02
S nenasadeným objektívom to robí to isté. Továrenské nastavenia aj karty som naformátoval už X-krát. Pán Matunák je v rovnakom meste ako ja. Asi netušíte koľko by to mohlo stáť.
 
Photograph33
2013-04-06 18:31:27+02
príspevok od: Thirring
S nenasadeným objektívom to robí to isté. Továrenské nastavenia aj karty som naformátoval už X-krát. Pán Matunák je v rovnakom meste ako ja. Asi netušíte koľko by to mohlo stáť.
je tazke poradit, moze tam byt milion chyb....v servise ti to prezru a oznamia cenu, inak sa nedozvies co s tym moze byt......asi si ho kupoval s pod ruky
 
FaFSn
2013-04-06 19:02:53+02
Nemáš nastavenú samospúšť ?
 
WildSammy
2013-04-06 19:13:30+02
ja tusim co by to mohlo byt v menu je nastavene single focus na focus priority a to znamena, ze ak na nieco zaostrtis, tak pokym sa ti nerozsvieti v hladaciku zelena bodka, ze je zaostrene, tak Ta fotak nepusti cvaknut.. to iste spravi ak zaostris na nieco a prekomponujes fotku pohybanim fotaku.. tym padom uz nie je zaostrene a nepusti Ta odfotit.. pripadne mozes mat problem, ze fotak zaostri za alebo pred objekt, na ktory ostris a teda sa Ti indikator zaostrenia nerozsvieti nikdy a nepusti Ta odfotit.. odporucam v menu tuto polozku prepnut na "release"
 
ferio
2013-04-06 19:58:02+02
Tak tak, prepnut na prioritu spuste , a nie prioritu zaostrenia...
 
Thirring
2013-04-06 19:58:25+02
Dal som oboje na release no nič. Asi 20 fotiek to spravilo a teraz to robí opať. To bude asi chyba niekde vo vnútri. Ďakujem za radu tak či tak. Vyzeralo to nádejne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-06 20:21:00+02
príspevok od: ferio
Tak tak, prepnut na prioritu spuste , a nie prioritu zaostrenia...
Nezmysel. Priorita spuste je dobra len v AF_C rezime. Naco je dobre v AF-S rezime cvakat nezaostrene fotografie?
Nech da fotak prekontrolovat. Bud najdu blbe nastavenie alebo skutocnu chybu.
 
SK_8er
2013-04-06 20:27:54+02
príspevok od: WildSammy
ja tusim co by to mohlo byt v menu je nastavene single focus na focus priority a to znamena, ze ak na nieco zaostrtis, tak pokym sa ti nerozsvieti v hladaciku zelena bodka, ze je zaostrene, tak Ta fotak nepusti cvaknut.. to iste spravi ak zaostris na nieco a prekomponujes fotku pohybanim fotaku.. tym padom uz nie je zaostrene a nepusti Ta odfotit.. pripadne mozes mat problem, ze fotak zaostri za alebo pred objekt, na ktory ostris a teda sa Ti indikator zaostrenia nerozsvieti nikdy a nepusti Ta odfotit.. odporucam v menu tuto polozku prepnut na "release"
ja sa nehram, to som mu poradil pred 13timi hodinami a ty mas 3 lajky a ja len jeden .. ts
 
alzhajmer
2013-04-06 20:33:51+02
príspevok od: SK_8er
ja sa nehram, to som mu poradil pred 13timi hodinami a ty mas 3 lajky a ja len jeden .. ts
no, ale on sa s odpoveďou viac pohral
 
SK_8er
2013-04-06 20:58:40+02
príspevok od: alzhajmer
no, ale on sa s odpoveďou viac pohral
no nic, idem do kuta teda :_(
 
WildSammy
2013-04-06 21:17:31+02
príspevok od: Thirring
Dal som oboje na release no nič. Asi 20 fotiek to spravilo a teraz to robí opať. To bude asi chyba niekde vo vnútri. Ďakujem za radu tak či tak. Vyzeralo to nádejne
tym padom smer servis.. znamemu sa takto spravala d5100vka a musela ist do servisu, kde mu to opravili.. napisali, ze "oprava a nastavenie mechanizmu clony"
 
WildSammy
2013-04-06 21:19:31+02
príspevok od: Karol Srnec
Nezmysel. Priorita spuste je dobra len v AF_C rezime. Naco je dobre v AF-S rezime cvakat nezaostrene fotografie?
Nech da fotak prekontrolovat. Bud najdu blbe nastavenie alebo skutocnu chybu.
mna v af-s rezime dost obmedzovalo to, ze mi nechcelo povolit spust, ked som chcel daco pohotovo cvaknut alebo ak som nahodou prekomponoval a medzi tym nedrzal napoly stlacene tlacitko spuste.. ostrim AF tlacitkom na tele, co mam ja vo zvyku, tak je to takmer nevyhnutnost mat prepnute na "release" aj pri manualnom ostreni sa mi osvedcil release v kombinacii s prekomponovanim foto v af-c pouzivam focus+release a nastavujem si dobu preostrovania a pocet bodov v dynamic rezime
 
Jerry C.
2013-04-06 21:58:00+02
príspevok od: WildSammy
mna v af-s rezime dost obmedzovalo to, ze mi nechcelo povolit spust, ked som chcel daco pohotovo cvaknut alebo ak som nahodou prekomponoval a medzi tym nedrzal napoly stlacene tlacitko spuste.. ostrim AF tlacitkom na tele, co mam ja vo zvyku, tak je to takmer nevyhnutnost mat prepnute na "release" aj pri manualnom ostreni sa mi osvedcil release v kombinacii s prekomponovanim foto v af-c pouzivam focus+release a nastavujem si dobu preostrovania a pocet bodov v dynamic rezime
uff rozbolela ma z toho hlava ... idem si dať kúsok syra
 
WildSammy
2013-04-06 22:17:24+02
príspevok od: Jerry C.
uff rozbolela ma z toho hlava ... idem si dať kúsok syra
dobru chut a pozor na mačky
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()