Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Správne nastavenie ostrenia Nikon D5200

tibi701
2013-04-15 19:29:21+02
Dobrý večer potreboval by som radu od skusenejsich.Ako nastaviť správne ostrenie,keď sa foti v interiéri,rodinná oslava objektiv 16-85mm na pevne sklo ešte šetrim.Je tam zaostrovaci režim AF-A,AF-S a potom režim zaostrovania voliť jednotlive zaostrovacie pole či nechať to na automatickej voľbe zaostrocacich bodov? V interiéri je to ináč a na krajinky sa hodí tiež iné nastavenie.Ake nastavenie preferujete,alebo máte vy nastavene.Dakujem za rady
 
retepv77
2013-04-15 19:44:12+02
AF-S=single focus myslim,(ostane zaostrene pokial drzis spust v polovici,)
AF-A =automatika
AF-C=continualne ostrenie(preostruje podla toho ako pohybujes fotakom)
je dobre mat nastavene jednotlive ostriace body,na ten v strede zaostrit popripade prekonponovat a fotit...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-15 20:00:14+02
Odporucam dostudovat navod. Najma co sa tyka AF-C.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-15 20:03:23+02
príspevok od: tibi701
Dobrý večer potreboval by som radu od skusenejsich.Ako nastaviť správne ostrenie,keď sa foti v interiéri,rodinná oslava objektiv 16-85mm na pevne sklo ešte šetrim.Je tam zaostrovaci režim AF-A,AF-S a potom režim zaostrovania voliť jednotlive zaostrovacie pole či nechať to na automatickej voľbe zaostrocacich bodov? V interiéri je to ináč a na krajinky sa hodí tiež iné nastavenie.Ake nastavenie preferujete,alebo máte vy nastavene.Dakujem za rady
K spravnemu púouzitiu AF sa dostanes praxou. Hlavne premyslaj nad tym ako AF pracuje a HLAVNE!!!! si uvedom, ze zaostrit sa da sice roznymi bodmi ale len na jedinu vzdialenost.
Pokrocili fotografi pouzivaju zaostrovanie AF-S pri nepohyblivych objektoch (90% toho co fotis), pouzivaju jeden vybrany bod, ktory volia podla potreby alebo pouzivaju len stredovy bod a prekompoziciu (vid fotoskola). Pri zaostrovani na pohyblive objekty sa pouziva AF-C a skor cela skupina bodov.
 
retepv77
2013-04-15 20:49:45+02
to AF-S s jednym ostriacim bodom pouzivaju aj amateri -zaciatocnici ako ja ...
a to AF-C na objekty pohybujuce sa smerom k tebe a od teba ...ci?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()