Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Čistenie matnice

Peto15
2013-05-08 17:45:44+02
Zdravím vás ,chcem sa vás opýtať mám nikon d3100 a samozrejme prach v hľadáčiku matnicu som už čistil viacej krát ale mám pocit ,že prah je za matnicou,keď som mal matnicu vonku tak su ju vyčistil z obidvoch strán samozrejme ale za matnicou je také sklo kde su zaostrovacie body a chcem sa opýtať že čím by som ho mohol vyčistiť ? Matnicu som čistil v handričke na ktorú som dal roztok ktorý som kúpil v optike je bez liehu píše sa že je vhodný aj na čistenie zrkadloviek ,len sa bojím že keď vyčistím to sklo zo zaostrovacími bodmi tým roztokom že mi tam ostanú šmuhy....
Nemáte stím niekto skúsenosť ? lebo tu som nič také nenašiel .
 
Peto15
2013-05-08 17:51:33+02
ešte chcem doplniť že ten prach na tých bodoch som videl tak že som dal von matnicu kukol do hladáčika a bol tam
 
Fatty
2013-05-08 18:01:26+02
zase jeden čo čistil, čistil, až prečistil
 
Paulie
2013-05-08 18:07:11+02
príspevok od: Peto15
Zdravím vás ,chcem sa vás opýtať mám nikon d3100 a samozrejme prach v hľadáčiku matnicu som už čistil viacej krát ale mám pocit ,že prah je za matnicou,keď som mal matnicu vonku tak su ju vyčistil z obidvoch strán samozrejme ale za matnicou je také sklo kde su zaostrovacie body a chcem sa opýtať že čím by som ho mohol vyčistiť ? Matnicu som čistil v handričke na ktorú som dal roztok ktorý som kúpil v optike je bez liehu píše sa že je vhodný aj na čistenie zrkadloviek ,len sa bojím že keď vyčistím to sklo zo zaostrovacími bodmi tým roztokom že mi tam ostanú šmuhy....
Nemáte stím niekto skúsenosť ? lebo tu som nič také nenašiel .
...a čo na to tvoj doktor?
 
Fatty
2013-05-08 18:08:36+02
ešte chcem doplniť:
mohol si si pred tým čistením zistiť že matnica sa nemrdá handričkami lebo má jemné drážkovanie v ktorom sa usadí aj ten najmenší sajrajt a už ho viacej nedostaneš von
matnica sa max. tak ofukuje vzduchom Peťko

daj to vyčistiť do servisu alebo sa zmier s prachom, aj tak sa tam zase nacucne vždy nový a nový
 
WildSammy
2013-05-08 18:11:57+02
ach jaj.. co by si robil, keby Ti tam nahodou vlezie mravec pocas toho ako ty by si menil objektiv a fotak by bol polozeny na stole s otvorenym bajonetom? Nikony sa necistia, tie cistit netreba, lebo funguju aj znecistene.
 
Peto15
2013-05-08 18:19:00+02
príspevok od: Fatty
ešte chcem doplniť:
mohol si si pred tým čistením zistiť že matnica sa nemrdá handričkami lebo má jemné drážkovanie v ktorom sa usadí aj ten najmenší sajrajt a už ho viacej nedostaneš von
matnica sa max. tak ofukuje vzduchom Peťko

daj to vyčistiť do servisu alebo sa zmier s prachom, aj tak sa tam zase nacucne vždy nový a nový
čIstil som ju mikrovláknovou handričkou ktorá nepúšťa vlákna a potom som ju vyfúkal prachu je menej ale ešte je aj za matnicou o to sa mi jedná
 
Peto15
2013-05-08 18:20:45+02
príspevok od: Fatty
ešte chcem doplniť:
mohol si si pred tým čistením zistiť že matnica sa nemrdá handričkami lebo má jemné drážkovanie v ktorom sa usadí aj ten najmenší sajrajt a už ho viacej nedostaneš von
matnica sa max. tak ofukuje vzduchom Peťko

daj to vyčistiť do servisu alebo sa zmier s prachom, aj tak sa tam zase nacucne vždy nový a nový
o tom viem môže sa aj poškodiť a potom sú na nej fľaky no mne sa nič také nestalo a viem že sa má len vyfukovať ale daktorý tu aj písali že ju vyutierali medzi prstami v handričke a pohode tak som vyskúšal a pohode
 
Peto15
2013-05-08 19:38:27+02
aby sme sa chápali myslím to v tom červenom krúžku tak poradťe prosím
 
Peto15
2013-05-08 19:46:56+02
alebo by som to týmto vyčistil ? http://www.megafoto.sk/Green-clean-cistiaca-tycinka-wetfoam-rozmer-pre-aps
 
arpgdval
2013-05-08 20:48:16+02
A naco???
Nema nic spolocnmé s kvalitou fotiek.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()