Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Francúz testujúci odolnosť Nikon D3S

DodoFot
2013-05-24 12:43:31+02
pri pozerani tohto videa som skoro plakal
http://youtu.be/TBB-CvqjdCE
 
Marek Janicko
2013-05-24 13:05:52+02
príspevok od: DodoFot
pri pozerani tohto videa som skoro plakal
http://youtu.be/TBB-CvqjdCE
Stroj v hodnote 2800 Eur v zahranici pre fotografa nieje az taka devastacna polozka. Za dalsie rozhodne to nerobil kvoli tomu testu ale kvoli marketingu co sa mu niekolko nasobne vrati.
Mna skor prekvapuje, ze viacero fotografov skusa odolnost v ohni co je uz uletene a s testom odolnosti to uz nema nic spolocne. No na druhej strane testy pod vodou, zamrazenie, pady, ... prezentuju, ze fotograf sa nemusi obavat pouzivat svoju techniku v extremnych podmienkach.

Mna by celkom nadchol test odolnosti krycieho sklicka pri cisteni snimaca z dovodu, ze som si zacal cistit techniku vo vlastnej rezii. Momentalne mam taky nazor, ze pri pouziti prostriedkov priamo na to urcenych + zachovanie spravnych postupov pri odstranovani spiny od najhrubsej po najemnejsiu je nemozne poskodit krycie sklicko senzora.
 
quintes
2013-05-24 14:08:36+02
Po tej scéne v sprche ma napadlo, ako bude fotiť v ohni... O jeden nikon menej, nič sa nedeje

(čakám 500 mínusiek od hlupákov, ktorí to nepochopili ako humor)...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-05-24 14:36:44+02
ako marketing dobré, ale prakticky by pre mňa stačilo - pád z 1,5m na koberec do trávy a na beton tak 3x po sebe každý , kýbeľ vody + sprcha. Ale s nasadeným 24-70 napríklad alebo 70-200 - kedy mi padne foťák bez objektívu?. To sú tie bežné veci čo postretne fotografa a nie opekačka. Potom by to okrem markteingu aj niečo dokázalo.
 
lu_boss
2013-05-24 14:40:34+02
suhlas s Jozefom...
Ked nestastne tresne cela zostava o zem z polmetra, je to horsie, ako ked tresne stastne z dvoch metrov... Ale grilovat fotoaparat, no nieviem, urcite viem, ze na tom istom mieste by to lepsie znasal akykolvek fotak, nez ja.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 14:44:48+02
Len ci bude tento Nikon D3s fungovat aj po roku a nielen tesne po teste. Skoda, ze neukazali v tomto teste i nasledne zhotovene snimky, ci to prezila i obrazova kvalita a nielen stroj.
 
vd
2013-05-24 14:51:41+02
mne popadalo na zem kopec objektivov, niektore leteli cca 2 -3 metre po asfalte, aj po betone. naposledy mi spadla 70-200/2.8, co je relativne tazke sklo..nastastie som mal nasadenu slnecnu clonu, takze jemne skrabanceky su len na nej. ostatne objektivy to tiez zniesli hrdinsky,bez znamok poskodenia. funkcnost 100% ..technika vydrzi..samozrejme do mrazaku s vodou by som radsej nedaval ani D3s
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2013-05-24 14:58:57+02
príspevok od: DodoFot
pri pozerani tohto videa som skoro plakal
http://youtu.be/TBB-CvqjdCE
Inak, dakujem Vam za zaujmavu temu, ktoru ste do fora vlozili. Prispevok ma zaujal!
 
DodoFot
2013-05-24 15:22:01+02
príspevok od: Marek Janicko
Stroj v hodnote 2800 Eur v zahranici pre fotografa nieje az taka devastacna polozka. Za dalsie rozhodne to nerobil kvoli tomu testu ale kvoli marketingu co sa mu niekolko nasobne vrati.
Mna skor prekvapuje, ze viacero fotografov skusa odolnost v ohni co je uz uletene a s testom odolnosti to uz nema nic spolocne. No na druhej strane testy pod vodou, zamrazenie, pady, ... prezentuju, ze fotograf sa nemusi obavat pouzivat svoju techniku v extremnych podmienkach.

Mna by celkom nadchol test odolnosti krycieho sklicka pri cisteni snimaca z dovodu, ze som si zacal cistit techniku vo vlastnej rezii. Momentalne mam taky nazor, ze pri pouziti prostriedkov priamo na to urcenych + zachovanie spravnych postupov pri odstranovani spiny od najhrubsej po najemnejsiu je nemozne poskodit krycie sklicko senzora.
roky som nemusel pouzit mokre cistenie senzora. pouzivam balonik, ak ten nepomoze, ze nedokaze nejaku ciastocku odbuknut, tak potom pouzivam arctic butterfly od visibledusk. zatial k plnej spokojnosti.
 
MarianDLL
2013-05-24 15:22:25+02
1) Kto by to bol povedal, že ten šmejd toho toľko zvládne. Myslím teraz toho týpka, nie ten foťák.
2) Ja by som plakal iba v prípade, keby toto robil niekto s mojím foťákom.
3) To, že "cvaká" zrkadlo, ešte nemusí znamenať, že aj ostatné funkcie sú v poriadku.
4) Zaujalo ma, že do toho battery gripu mu natiekla voda v pohode, to nie je utesnené?
 
DodoFot
2013-05-24 15:39:45+02
príspevok od: MarianDLL
1) Kto by to bol povedal, že ten šmejd toho toľko zvládne. Myslím teraz toho týpka, nie ten foťák.
2) Ja by som plakal iba v prípade, keby toto robil niekto s mojím foťákom.
3) To, že "cvaká" zrkadlo, ešte nemusí znamenať, že aj ostatné funkcie sú v poriadku.
4) Zaujalo ma, že do toho battery gripu mu natiekla voda v pohode, to nie je utesnené?
k 4) je tam gumove tesnenie, ale ked to ponoris do vody, tak nie je to vodotesne. prekvapujuce je, ze voda bola aj v mieste senzora a zrkadla. voda pri mrznuti zvacsuje svoj objem. ten lad musel vo vnutri ohybat mechanicke casti...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-05-24 15:49:51+02
príspevok od: vd
mne popadalo na zem kopec objektivov, niektore leteli cca 2 -3 metre po asfalte, aj po betone. naposledy mi spadla 70-200/2.8, co je relativne tazke sklo..nastastie som mal nasadenu slnecnu clonu, takze jemne skrabanceky su len na nej. ostatne objektivy to tiez zniesli hrdinsky,bez znamok poskodenia. funkcnost 100% ..technika vydrzi..samozrejme do mrazaku s vodou by som radsej nedaval ani D3s
to máš šťastie radšej rýchlo zaklop, ja mám kamaráta ktorému popadali sklá ako 24 L, 70-200 F2,8 IS L II, 85 F1,8 a potom zistil časom, že časť obrazu má neostrú bajonet trošku vyhnutý, prestence drhnú - spadol na neho basketbalista, objektív bajonetom rovno na dlažbu a pod. Technika je spotrebka podla mna, hlavne pre reportétov
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()