Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nikon d90 ziadne mass storage???

haluzman
2013-08-20 22:14:33+02
Prave som si kupil zanovny nikon D90 a bolo moje nemile prekvapenie, ked som zistil, ze tento top produkt nema usb mass storage. WTF??? co to ma byt? moj stary nikon D40 to podporoval uplne v pohode a D90 nie? co je to za blbost? ako riesite prenos fotiek do pocitaca?
 
Peto15
2013-08-20 22:19:18+02
ja mám nikon d3100 a nikdy som kábel nepoužil vždy vyberem kartu a cez čítačku
 
slado
2013-08-21 07:44:27+02
Urcite podporuje MTP. Bohuzial sa vyrobcovia cim dalej tym viac odklanaju od mass storage.
 
haluzman
2013-08-21 08:03:25+02
a preboha aky to ma vyznam? na to aby som dostal fotky do PC si musim od nikonu stiahnut uplne debilnu aplikaciu NIKON TRANSFER, ktora ma 60MB, ktora by zadrbava pocitaca jej jedinou fuknciou je ze prekopiruje fotky na PC, nic ine to nerobi. WTF? aky to ma zmysel? ved to museli vrazit cas a prachy na vyvoj uplne nezmyselnej aplikacie, pricom uz existuje system na to iste. nechapem. hlavne ked to jej lowend produkty podporuju.
 
tomique
2013-08-21 10:21:49+02
No možno to nebol najšťastnejší krok, vyhodiť Mass storage režim, ale zasa na druhej strane, mať vyfotených viac kariet a foťák používať ako čítačku je tiež kus blbosť... hlavne ak potrebuješ popri vyprazdňovaní kariet ďalej fotiť.
 
bear
- moderator
2013-08-21 11:28:49+02
príspevok od: haluzman
a preboha aky to ma vyznam? na to aby som dostal fotky do PC si musim od nikonu stiahnut uplne debilnu aplikaciu NIKON TRANSFER, ktora ma 60MB, ktora by zadrbava pocitaca jej jedinou fuknciou je ze prekopiruje fotky na PC, nic ine to nerobi. WTF? aky to ma zmysel? ved to museli vrazit cas a prachy na vyvoj uplne nezmyselnej aplikacie, pricom uz existuje system na to iste. nechapem. hlavne ked to jej lowend produkty podporuju.
Pokial sa fotoaparat sprava ako mass storage, nie je mozne ho cez USB ovladat (USB tethering) a nie je mozne fotografovat. Pri PTP to mozne je a dnes uz vacsina operacnych systemov je po nainstalovani schopna stiahnut data z PTP/MTP kompatibilneho zariadenia.
 
haluzman
2013-08-21 13:48:52+02
príspevok od: bear
Pokial sa fotoaparat sprava ako mass storage, nie je mozne ho cez USB ovladat (USB tethering) a nie je mozne fotografovat. Pri PTP to mozne je a dnes uz vacsina operacnych systemov je po nainstalovani schopna stiahnut data z PTP/MTP kompatibilneho zariadenia.
no mam windows 7 64bit a moj nikon d90 to nerozoznalo, respektive nahralo to akesi ovladace ale tym to haslo, ziadne fotky nebolo mozne do pc nahrat. Ide to jedine cez nikon aplikaciu NIKON TRANSFER, co je uplne otrasna aplikacia, ktorej jediny ucel je ze prekopiruje fotky do PC.
 
martin9113
2013-08-21 22:37:12+02
príspevok od: haluzman
no mam windows 7 64bit a moj nikon d90 to nerozoznalo, respektive nahralo to akesi ovladace ale tym to haslo, ziadne fotky nebolo mozne do pc nahrat. Ide to jedine cez nikon aplikaciu NIKON TRANSFER, co je uplne otrasna aplikacia, ktorej jediny ucel je ze prekopiruje fotky do PC.
ja som nikdy nikon transfer neinstaloval. d90 pripojim a stahujem bez akehokolvek problemu
 
slado
2013-08-22 13:41:31+02
príspevok od: haluzman
no mam windows 7 64bit a moj nikon d90 to nerozoznalo, respektive nahralo to akesi ovladace ale tym to haslo, ziadne fotky nebolo mozne do pc nahrat. Ide to jedine cez nikon aplikaciu NIKON TRANSFER, co je uplne otrasna aplikacia, ktorej jediny ucel je ze prekopiruje fotky do PC.
Ked to pripojis k PC s W7 tak ti Windows ponukne moznost Import pictures. Kludne pouzi - neurobi to nic ine, len to fotky stiahne z fotaku na disk kde si povies.
Podla mna je vsak lepsie vytiahnut kartu z fotaku, dat ju do citacky a naimportovat fotky (napr. v LR). Je to ovela rychlejsie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()