Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5100 white balance

Yamaha600ZA
2015-01-08 15:08:42+01
Zdravim, chcem sa spytat, preco si fotak v rezime scena (usvit/sumrak, sviecka) nastavi vyvazenie bielej symbol "K" (zrejme nastavenie v kelvinoch) ked v ostatnych rezimoch S,A,M toto vyvazenie bielej neexistuje. V manuali som sa veru nikde nedocital zeby tento fotak mal funkciu nastavovania vyvazenie bielej v kelvinoch. Dakujem.
 
Paulie
2015-01-08 15:21:00+01
Moja obstarožná zrkadlovka má tiež možnosť nastaviť WB v Kelvinoch. Určite to budeš mať v návode.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-08 15:30:28+01
Stiahnutie manualu a najdenie prislusnej casti 5 minut. Nikon D5100 nema nastavenie EW v kelvinoch, len manualne na zaklade fotografie. Od strany 81.

http://www.nikonsupport.eu/europe/Manuals/D5100/D5100RM_Cz_02.pdf
 
total empty
2015-01-08 15:39:22+01
príspevok od: Yamaha600ZA
Zdravim, chcem sa spytat, preco si fotak v rezime scena (usvit/sumrak, sviecka) nastavi vyvazenie bielej symbol "K" (zrejme nastavenie v kelvinoch) ked v ostatnych rezimoch S,A,M toto vyvazenie bielej neexistuje. V manuali som sa veru nikde nedocital zeby tento fotak mal funkciu nastavovania vyvazenie bielej v kelvinoch. Dakujem.
Ja mámi tiež na Lumixe "K" ale to je programovateľné,akú hodnotu si nastaviš,takú ti bude udeľovať pokiaľ daš nastavenie bielej na K.
Ale scény väčšinou vyberá na automat, pri manuálnom režime ťa nejaké scény nemusia zaujímať,keď si všetko nastavuješ sám.
 
Yamaha600ZA
2015-01-08 16:25:52+01
Ano D5100 nema nastavenie v kelvinoch to mi je jasne viď. manual: režimech
P,S,A a M lze v případě potřeby zvolit jiné konkrétní hodnoty podle typu světelného zdroje:

Automaticky
Žárovkové světlo
Zářivkové světlo
Přímé sluneční světlo
Blesk
Zataženo
Stín
Manuální nastavení
Ja sa, ale pytam "preco" hadze v scene WB "K" ked ten fotak nema nastavenie v kelvinoch. Samozrejme sa v scene to "K" neda nastavovat, viď. foto.
 
total empty
2015-01-08 16:57:51+01
príspevok od: Yamaha600ZA
Ano D5100 nema nastavenie v kelvinoch to mi je jasne viď. manual: režimech
P,S,A a M lze v případě potřeby zvolit jiné konkrétní hodnoty podle typu světelného zdroje:

Automaticky
Žárovkové světlo
Zářivkové světlo
Přímé sluneční světlo
Blesk
Zataženo
Stín
Manuální nastavení
Ja sa, ale pytam "preco" hadze v scene WB "K" ked ten fotak nema nastavenie v kelvinoch. Samozrejme sa v scene to "K" neda nastavovat, viď. foto.
PSA môžeš mať určité obmedzenia na nastavovanie parametrov ale naM by si mal nastaviť všetko ako chceš.
A to manuálne nastavenie je čo ? Zmeň ho a možno sa ti zmení hodnota K.
Najdi si gombičku vyváženie bielej-malo by to byť osobitne,nie v tom nastavení expozície.
Ak tam navolíš K, môžeš zmeniť jeho hodnotu buď manuálne, alebo sa ti objaví taký štvorček a ty ho namieriš na bielu plochu a podľa toho ti nastavy kelviny ,podľa merania.
Ja na tvojom mieste by som kašľal na režimy a volil čisto manuál a podľa toho cvakal systémom pokus-omyl, až budeš mať v oko že asi aké parametre treba nastaviť.
Cvakni na auto a pozri ako ti nastavilo expo. a podľa toho si dolaď manuál a nastav tak ako potrebuješ,určite na také zapadofky stači ISO 100,clona 9-11 a čas si otestuj aký bude pýtať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()