Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D5200 - prepojenie s PC

tomas_foto
2016-06-01 08:35:15+02
Ahojte, neovládam odbornú terminológiu, tak sa to pokúsim opísať laicky
Ako sa dá, a či sa vôbec dá, prepojiť Nikon D5200 pomocou káblu na Photoshop. To znamená pred fotením si prepojím káblom fotoaparát s PC a po exponovaní snímky sa mi automaticky zobrazi vo Photoshope. Je niečo takéto reálne s daným typom fotoaparátu a Photoshopom? Ako to nastaviť a čo k tomu treba? Je potrebné nejaké špecifické príslušenstvo?
Videl som to u mnohých fotografov - používajú Lightroom, fotoaparát prepojený s PC pomocou káblu - exponujú snímku a o pár sekúnd si na PC skontrolujú, či nedošlo k drobnému rozmazaniu a pod.
Ďakujem za akékoľvek rady a návody.
P.S.: Hľadal som to aj to na fóre, ale kedže neviem, ako sa táto technika odborne volá, možno som to prehliadol, takže sa dopredu ospravedlňujem, ak sa daná téma niekde už nachádza.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-01 08:53:05+02
Hovori sa tomu tethering. STandardne su podporovane len pokrocilejsie fotoaparaty. Zoznam podporovanych fotoaparatov u aplikacie Lightroom: https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/tethered-camera-support.html
 
Krtko fotografom
2016-06-01 08:55:18+02
V podstate si si odpovedal sam. V PS sa neda, v LR ano, ale potrebujes k tomu este Nikon Camera control, a prave ten zabezpecuje prenos s fotaka do pocitaca. V LR sa uz fotky (iba) zobrazuju.
 
tomas_foto
2016-09-22 13:25:09+02
Ďakujem za odpovede
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()