Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Padol mi Nikon (D5100)

Neon-one
2016-06-15 20:24:35+02
Ahojte, ach ja nemehlo keď som vysadal z auta tak som chytil tašku s Nikonom lenže bola zle zavretá tak mi padol rovno na zem-trávu spolu s objektívom (TAMRON SP AF 70-300MM F4-5.6 DI VC USD) ešte kým som sa chytil za hlavu som všetko skontroloval a bolo to okay, lenže teraz keď pršalo a chcel som pofotiť pekné zakvapkané ruže tak sa pozerám a v snímači skoro všetko čierne... Najprv som si premenil objektívy, že či sa mi do ritky nepokazil čisto nový objektív ale bohužial aj tak to nešlo... Potreboval by som vedieť či sa aj vám niečo podobné stalo a čo by to mohlo byť ? Nemám tam nejako posunuté zrkadla alebo niečo ? poprípade koľko by to stálo ? ďakujem každému za odpoveď...
 
red arrow
2016-06-15 20:39:22+02
Myslim, ze jediny kto ti da odpoved na otazku je servis po prezreti fotaku aj objektivu. Ak to bol tvrdy pad na beton, tak sanca ze bude fungovat je mala, oprava mozno nerentabilna.
Zial, stavaju sa aj taketo veci
 
Neon-one
2016-06-15 20:46:56+02
Ono ako som otvoril auto tak som vytiahol tu tašku lenže bola zle zapnutá takže mi padol na trávu asi cca 50cm výška a potom sa trošku prevrátila na obrubník, doškrabaný nie je ale pri pozretí do snímača je to strašne tmavé a pri odfotení je viac ako 3/4 čierna a hore na fotke taká malinka lišta krásne ostrá... takže neviem... myslíme si, že sa len asi posunuli skla pri tom dopade len všetko je možné Ďakujem za odpoveď
 
Jubi
2016-06-15 20:49:52+02
R.I.P.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-06-15 20:54:06+02
Pri pozreti do snimaca? To je nejaka hlupost. Prepokladam, ze myslis pri pohlade do hladacika. Ak je tmavy, znamena to, ze clona objektivu je zatvorena. To poukazuje asi na problem s privieranim clony, co moze byt na objektive ale i na tele. Ale vlastne je to fuk, lebo zjavne je nieco pokazene a treba to zaniest do servisu. CO to je a kolko to bude stat, to je otazka na servis, alebo vesticu.
 
Neon-one
2016-06-15 21:00:01+02
Hej hej pardon som sa práve rozprával o niečom a ma to pomýlilo ďakujem za radu... No nič zajtra idem do servisu... Len či ma tam rovno nepicne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()