Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Aké budu novinky nikon ? v roku 2017 ?

DOMINIKKLACIK
2016-12-23 15:51:45+01
Aké budú novinky nikon 2017 fotoaparáty, objektívy? ? Čo si na nás chystá nikon v roku 2017 ?
 
landov
2016-12-23 19:04:59+01
V prvom rade na nas chysta zvysovanie cien.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-12-23 19:39:27+01
http://nikonrumors.com/2016/12/15/what-to-expect-from-nikon-in-2017.aspx/
 
goldenzero
2017-01-30 10:52:31+01
uz pol roka cakam na D820!!!! bude to vobec tento rok???
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-30 11:35:15+01
Myslim, ze pri prilezitosti 100. vyrocia, sa budu novinky obzvlast silno utajnovat. Tak, ci onak. Najnovsie drby su vzdy na nikonrumors. Treba pravidelne sledovat.
 
Wlady
2017-01-30 18:33:55+01
A je aspon nejaky predpoklad, kedy by mohli predstavit tie novinky?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-01-30 19:39:01+01
príspevok od: Wlady
A je aspon nejaky predpoklad, kedy by mohli predstavit tie novinky?
www.vesticazana.sk
 
francesco
2017-01-30 21:27:05+01
Na DL 18-50 som cakal tak dlho az som kupil OMD E-M10 II
 
seifi
2017-01-30 21:40:49+01
to sú blbé otázky, ako v sobotnom dialógu na premiéra
 
peterpeto
2017-02-25 12:10:54+01
Ja som cakal na D810 a vychytanie vyrobnych problemov. No bolo to zbitocne.
Pri tak drahych telach si dovolia slabu resp. asi ziadnu vystupnu kontrolu v dnesnej dobe, ked sa problemy a negativa roznesu behom sekundy do celeho sveta?

Uz nemam naladu opat kupit vychvalenu novinu a zistit ze ju mozem hned zabalit a poslat do neschopneho servisu v Prahe.

Na co mi je super ostre telo, predrazene uzasne skla, ked mi zrkadlovka za 2700 eur nedokaze dobre zaostrit a uz duplom v momente kedy chcem? Mat fotovybavu za 4500 eur a vediet s nou spravit len priemerne ostre fotky, alebo sa obmedzovat ak vobec funguje ostrenie na stredovy bod.... Pri tej cene?

Uz ma naozaj nebavi cakat na vydareny FX, ktory bude spolahlivy ako D700 a idem od nich ku konkurencii...

Po 10 rokoch u Nikonu sa vsetkeho zbavujem a kaslem na nich.

Radsej spravim mozno o nieco tonalne nevyvazenejsie snimky, ale ostre!!!! Samozrejme vsetci robia chyby, no zalezi ake a ako sa k nim stavaju.

V dnesnej dobe je to od nich odvaha. Vyrabat super prepracovane fotaky, s perfektnym cipom a ergonimiou, avsak s detskymi muchami ktorymi netrpia kolkokrat ani lacne fotaky. Servis tiez za moc nestoji. Ocakavam, ak to takto pojde dalej a uvedomi si to viacero ludi, padnu polu hubou ako Nokia, Blackberry a pod. preslavene znacky. Zostane im uz len vyroba objektivou, ale aj pre ine bajonety

Sklamali ma, hodne nahnevali, stalo ma to dost financii na to, aby som si povedal DOST!

Ti co mate vydarene kusy dnesnych Nikonov, mozete byt radi.
 
karrlok
2017-02-25 14:08:02+01
Ja som spokojný užívateľ D700, je to naozaj spoľahlivý foťák. Ak by ho vyrábali aj dnes, s novým senzorom a af ako má d750, neváhal by som s jeho kúpou. Jedine čo mi na ňom chýba je 24 mpx senzor, aby som mohol robiť výrez a af s citlivosťou od -3 do 8. Na D750 mi v prvom rade vadí jej spoľahlivosť a potom, akože telo z horčíkovej zliatiny, pričom je z nej len zadná a vrchná strana a bajonet je upevnený v umelej hmote. Výhovorkou je wifi, no Canon 6D má úplné iné telo, kde najnamáhavejšie časti sú z horčíkovej zliatiny a len vrchná časť je umelej hmoty, kde je wifi. Obdobné telo má ja profi DX formát D500, a tomu už vôbec nerozumiem. Preto rozmýšľam nad D810, ktorá je ako prfi stroj, dôfam že spoľahlivá, alebo prejsť do Canonu. Nemám skúsenosti s CSC foťákmi Fuji, no je to tiež alternatíva. Dúfam, že nemajú toľko detských chorôb, ako Nikon v posledných rokoch.
 
peterpeto
2017-02-25 14:43:04+01
príspevok od: karrlok
Ja som spokojný užívateľ D700, je to naozaj spoľahlivý foťák. Ak by ho vyrábali aj dnes, s novým senzorom a af ako má d750, neváhal by som s jeho kúpou. Jedine čo mi na ňom chýba je 24 mpx senzor, aby som mohol robiť výrez a af s citlivosťou od -3 do 8. Na D750 mi v prvom rade vadí jej spoľahlivosť a potom, akože telo z horčíkovej zliatiny, pričom je z nej len zadná a vrchná strana a bajonet je upevnený v umelej hmote. Výhovorkou je wifi, no Canon 6D má úplné iné telo, kde najnamáhavejšie časti sú z horčíkovej zliatiny a len vrchná časť je umelej hmoty, kde je wifi. Obdobné telo má ja profi DX formát D500, a tomu už vôbec nerozumiem. Preto rozmýšľam nad D810, ktorá je ako prfi stroj, dôfam že spoľahlivá, alebo prejsť do Canonu. Nemám skúsenosti s CSC foťákmi Fuji, no je to tiež alternatíva. Dúfam, že nemajú toľko detských chorôb, ako Nikon v posledných rokoch.
Mna tiez nuti vymenit fotaky doba a poziadavka na vyssie rozlisenie. Pri niektorych zanroch sa tomu proste nevyhnes. A pri dnesnych top obrazovkach a monitoroch s vysokym rozlisenim kde vidis kazdu drobnost ma tych 12,3 Mpx uz zacina obmedzovat. Uz je to proste malo.

Nakolko som teraz hodne cital, sledoval videa, kutral po weboch vo svete... D810 ma uzasny cip, v porovnani s CANON v ostrosti CANON 5D Mark III zaostaval (mensi dyn. rozsah a tiez Mpx), aj pri natacani videa, tiez nema take vyvazene tony a taha trochu hore cervene odtiene.
Na druhej strane ma podla vyjadreni rychly a spolahlivy AF a tiez je tichsi oproti D810.
Dvaja moji znami si kupili novy 5D Mark III a su mimoriadne spokojny. Ziadna reklamacia a ked som sa minuly tyzden s nimi stretol, nech ma zaskolia na CANON, sam som bol prekvapeny ako mi rychlo ostril s 24-70mm F2.8. Moja D300s a D700 je voci nim velmi pomala a vahava

Hoci velmi nerad, nakolko som za 10 rokov s NIKON technikou spokojny a nedam na nu dopustit, perfektne mi sadne do ruky a ovladanie je v porovnani s CANONon z mojho pohladu chaoticke a neergonomicke, nemam inu volbu.

Odradza ma kupovat NIKON D810 s vedomim, ze na 80% bude mat daku vadu a pojde do servisu, ktory v ČR za moc nestoji a aj ked fotak mozno spravia, prejavi sa v zapati nieco dalsie, alebo sa budu odliepat gripy a pod. Za 2700 EUR pozadujem naozaj profi stroj, nie dobre vyzerajucu hracku, ktora vie spravit uzasne fotky iba pri idealnych podmienkach, ked mate dost casu na ostrenie, alebo v laboratoriu Ak zistili problem, maju hned vytvarat protiopatrenia a dalsie nvsie kusy by mali byt uz tip-top. Podla toho co som zistil mi pride ze uz tiez chrlia iba kusy, cim viac aby predali a nech to vsetci po 2 rokoch vymenia za nove.... nie este po 10 rokoch tu niekto bezne foti s D700 a D300s a neda na ne dopustit

Rozhodujem sa medzi:
Nikon D810
Canon 5D Mark III

Tak prejdem na CANON. Dufam ze budem spokojnejsi a nebudem banovat. A ved vzdy je cesta spat, len to stoji kopec energie a casu.
 
karrlok
2017-02-25 15:04:05+01
Ja teraz tiež zisťujem, ako je na tom so spoľahlivosťou D810, potom uvidím čo ďalej. Canon 5DMark III, čo ja viem je spoľahlivý stroj, tak je to možnosť č.2. No a možnosť č.3 je prejsť na Fuji XT2, no keďže ma láka wildlife foto, neviem či je to dobrý nápad. Pre mňa je priorita športová fotografia, takže ten Canon 5D s objektívom 100-400, by bola asi najlepšia možnosť.
 
MagickVamp
2017-02-25 21:58:16+01
príspevok od: karrlok
Ja teraz tiež zisťujem, ako je na tom so spoľahlivosťou D810, potom uvidím čo ďalej. Canon 5DMark III, čo ja viem je spoľahlivý stroj, tak je to možnosť č.2. No a možnosť č.3 je prejsť na Fuji XT2, no keďže ma láka wildlife foto, neviem či je to dobrý nápad. Pre mňa je priorita športová fotografia, takže ten Canon 5D s objektívom 100-400, by bola asi najlepšia možnosť.
5dmk4 + 100-400L2 alebo pockaj do aprila na 6dmk2
 
peterpeto
2017-02-26 00:41:23+01
Vie niekto, ci nove kusy D810 su uz s vychytanymi chybami a tiez ostrenie funguje tak ako ma?

Alebo to stale chŕlia s vedomim ye kto si toho vsimne to vyreklamuje a kto nie, ma po 2 rokoch smolu a za to ze si to vsimnut nestihol, si proste nastavenie zacvaka?

Do čerta. Potrebujem spolahlivu novu mašinu chalani. Tak sa tych tazko zozbieranych Nikon veci nechcem vzdať

Nikdy by ma nenapadlo, ze v dnestnej dobe budem mat problem zohnat kvalitnu zrkadlovku od "top" vyrobcu Ale vlastne dnes je vsade vsetkeho plne kopy a na kvalitu uz pozeraju iba puntickari
 
peterpeto
2017-02-26 00:51:28+01
NIKON D810

Napriklad tu pisu, ze modely oznacene ciernou bodkou uz chybou netrpia.
http://www.nikonusa.com/en/Service-And-Support/Service-Advisories/hyvanded/Technical-Service-Advisory-for-Users-of-the-Nikon-D810.html

Tu chlapik predava D810 vraj novu s 2500 snimkami a ked pozriete na fotku zo spodu, ciernu bodku tam nema. Tak ja to fakt nechapem, ako kupit dobry kus A ci novy by tu bodku mal?
https://foto.bazos.sk/inzerat/70010700/Predam-novy-Nikon-D810--battery-Grip-meike.php

Ja by som totiz nemal problem aj kupit od niekoho otestovanu D810 s vedomim, ze je to naozaj dobry kus, ako kupit novu a mat s tym komplikacie
 
Ľubomír.novák ٿ
2017-02-26 01:10:01+01
ved na tej fotke vidis seriove cislo a este aj odkaz tu das ... tak hod tam seriove cislo a vypise tam : Your camera is unaffected. Repair not necessary takze coho sa vlastne bojis .. ak budes chciet kupit niekde 810 tak pozri seriove cislo zadaj ho na stranke nikonu a uvidis ci je to nova verzia s opravenou chybou ....https://support.nikonusa.com/app/D810/sn
 
JakubH
2017-02-26 01:11:35+01
príspevok od: peterpeto
NIKON D810

Napriklad tu pisu, ze modely oznacene ciernou bodkou uz chybou netrpia.
http://www.nikonusa.com/en/Service-And-Support/Service-Advisories/hyvanded/Technical-Service-Advisory-for-Users-of-the-Nikon-D810.html

Tu chlapik predava D810 vraj novu s 2500 snimkami a ked pozriete na fotku zo spodu, ciernu bodku tam nema. Tak ja to fakt nechapem, ako kupit dobry kus A ci novy by tu bodku mal?
https://foto.bazos.sk/inzerat/70010700/Predam-novy-Nikon-D810--battery-Grip-meike.php

Ja by som totiz nemal problem aj kupit od niekoho otestovanu D810 s vedomim, ze je to naozaj dobry kus, ako kupit novu a mat s tym komplikacie
D750/D500 nemá obyčajný plast, dnes technológie pokročili a čo bolo pred 10 rokmi tvrdšie, dnes už tomu tak nemusí. Taktiež to je v prospech váhy, D750 sa veľmi dobre drží aj s ňou celý deň fotí. Keď chceš lepšie AF, tak choď do d750, keď viac mpix d810...prípadne počkaj, čoskoro by mali vyjsť nové modely. Poruchovosť by som neriešil, väčšinou tomu trpia prvé modely (aj Canon mal problémy), potom to už doladia.
 
MagickVamp
2017-02-26 08:17:08+01
príspevok od: JakubH
D750/D500 nemá obyčajný plast, dnes technológie pokročili a čo bolo pred 10 rokmi tvrdšie, dnes už tomu tak nemusí. Taktiež to je v prospech váhy, D750 sa veľmi dobre drží aj s ňou celý deň fotí. Keď chceš lepšie AF, tak choď do d750, keď viac mpix d810...prípadne počkaj, čoskoro by mali vyjsť nové modely. Poruchovosť by som neriešil, väčšinou tomu trpia prvé modely (aj Canon mal problémy), potom to už doladia.
Na takmer vsetkych d750 odchadza uzavierka, pol foto mate ciernej potom napr. Kamos ale vravi ze ona sa potom zas rozfoti, alebo naopak ju treba nechat chvilku a potom zas foti a obcas neodfoti.
 
filip.p3k
2017-02-26 08:18:32+01
http://nikonrumors.com/2017/02/24/nikon-we-plan-to-concentrate-on-medium-and-high-end-dslr-and-mirrorless-cameras-and-lenses.aspx/#more-110659

Snad budu mat pravdu a nie su to len prazdne kecy, lebo inak to vyzera zaujimavo. Som z zvedavy na tie mirrorless veci
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()